Задайте питання юристу

893 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 03 лютого 2025, питання №126658 350₴

Подача документов в ТЦК для продления отсрочки

Добрый день. Имею отсрочку срок действия которой заканчивается 07 февраля 2025 года. При попытке подачи документов на продление отсрочки сотрудники ТЦК отправили на прохождение ВЛК для уточнения данных мотивируя тем, что предыдущая ВЛК была больше года назад. Как подать на отсрочку документы в такой ситуации. Спасибо. Дмитрий

Відповіді юристів (8)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    По якій підставі Ви оформили відстрочку? Чи є у Вас встановлений Резерв+? Ви були визнані обмежено придатним?

    1. Вам повинні продовжити відстрочку АВТОМАТИЧНО, а якщо працівники ТЦК не зможуть здійснити перевірку підстави для відстрочки - Вас повинні повідомити про це по телефону, емейл чи рекомендованим листом. Слідкуйте за інформацією в Резерв+.

    Згідно п. 60 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаному продовжується АВТОМАТИЧНО, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

    2. Якщо Ви не обмежено придатний - Вас не мали права направляти на ВЛК, адже згідно пункту 63 постанови КМУ 560 Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд НЕ направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом або самостійно виявили бажання пройти медичний огляд. Ви можете подати скаргу до обласного ТЦК та до Міноборони.

    3. Крім того, Вашу заяву зобов'язані були зареєструвати, адже згідно п.58 постанови КМУ 560 Під час подання заяви військовозобов’язаний пред’являє військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі). Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації в день її подання.

    4. Якщо відстрочку автоматично не продовжать - відправте заяву та документи про відстрочку рекомендованим листом з описом вкладеного. В першу чергу це буде доказом того, що Ви бажаєте скористатись своїм правом на відстрочку, якщо при особистому візиті до ТЦК вони не будуть реєструвати заяву про відстрочку.

    5. При особистому візиті до ТЦК готуєте 2 заяви про відстрочку та такі ж самі документи, що відправили поштою.

    Прибувши до ТЦК спочатку зареєструйте заяву про відстрочку. Для цього вимагайте, щоб на Вашому екземплярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземпляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку. Якщо заяву не реєструють – не хвилюйтесь, адже Ви маєте доказ подачі документів про відстрочку поштою. Обов'язково подайте скаргу до обласного ТЦК та міноборони.

    6. В будь-якому випадку Ви не підлягаєте мобілізації, якщо після ВЛК Вас визнали придатним, то при неправомірному врученні мобілізаційного розпорядження або повістки на відправку після медогляду - вимагайте Акт відмови, де вкажете, що маєте право на відстрочку, яким Вам не дали скористатися. Крім того, можна телефонувати в поліцію, ДБР та Міноборони зі скаргою про перевищення службових повноважень працівниками ТЦК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дмитро!

    Взагалі, після змін, внесених до Постанови КМУ №560 Постановою КМУ №1558, відстрочку Вам повинні продовжити автоматично, здійснивши при тому перевірку підстав протягом 5-ти днів у разі видання Указу Президента про продовження строку дії мобілізації.

    Якщо ж ТЦК не зможе здійснити таку перевірку за допомогою відповідних реєстрів, то Вас повинні повідомити про те, що необхідно надати підтверджувальні документи, які Ви зможете надіслати до ТЦК Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення.

    Тож, пропоную Вам трохи почекати та перевірити інформацію у Резерв+ після 08.02.2025 року. Яка у Вас підстава для відстрочки?

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаному продовжується автоматично, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

    Перевірка підстав у військовозобов’язаного щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період (крім випадків, коли відстрочка від призову оформляється та надається автоматично відповідно до пункту 59 цього Порядку) здійснюється посадовими особами територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) відповідно до їх функціональних обов’язків за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз (банків) даних.

    Перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюється протягом п’яти днів у разі:
    • подання військовозобов’язаним заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період;
    • видання указу Президента України про проведення мобілізації (продовження строку проведення мобілізації);
    • надходження звернення органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування;
    • отримання офіційної інформації (повідомлення) про втрату особою законних підстав для відстрочки.

    У разі неможливості провести перевірку наявності у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів та інших державних реєстрів або баз (банків) даних територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (Центральне управління або регіональні органи СБУ чи відповідний підрозділ розвідувальних органів) повідомляє такому військовозобов’язаному засобами телефонного, електронного або поштового зв’язку про необхідність надання ним відповідних підтвердних документів для продовження раніше наданої відстрочки.”

    У разі виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період комісія при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (комісія Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) скасовує таку відстрочку протягом семи днів з дати виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олексійович
    100%

    ЗДРАВСТВУЙТЕ, ДМИТРИЙ! Какой у Вас статус был по предыдущей ВЛК? Ограничено годный? Если нет, то отправка на ВЛК - незаконна.

    Вам выдали письменное направление на ВЛК за печатью начальника ТЦК? Если выдали просто пустой бланк, считайте, что Вы изъявили добровольное желание пройти ВЛК.

    Согласно пункту 63 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженому постановою КМУ № 560 від 16.05.2024 р. (в редакції від 31.01.2025 р.)

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%B...

    Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіональних органів СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) із заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, крім тих, що були раніше визнані обмежено придатними або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на строк від шести до 12 місяців відповідно до висновку військово-лікарської комісії, у разі закінчення строку дії довідки (постанови) військово-лікарської комісії.

    {Абзац перший пункту 63 в редакції Постанови КМ № 1558 від 31.12.2024}

    ВЛК и отсрочка процессы абсолютно не связанные друг с другом. У Вас не имеют право не принимать и не регистрировать заявление исходя из того, что у Вас не пройдено ВЛК.

    Кроме того нужно понимать по какому основанию у Вас отсрочка. Некоторые виды отсрочек теперь продлевать не нужно.

    Но если Вы вовремя не продлили отсрочку, то Вас могут сразу после прохождения ВЛК мобилизовать, сняв отсрочку задним числом. Такие мошеннические схемы увы ТЦК реализует очень часто.

    Если отказываются регистрировать заявление на продление и проставлять штамп о принятии заявления на Вашем экземпляре, то нужно отправлять заявление Укрпочтой с описью вложения и уведомлением о вручении (бумажным, а не смс).

    Бланк опису вкладення Укрпошти за посиланням:

    https://www.ukrposhta.ua/doc/samples/Blank_opysu_v...

    Бланк рекомендованого повідомлення про вручення за посиланням:

    https://www.ukrposhta.ua/doc/samples/Blank_rekomen...

    Также можно попробовать послать заявление на электронную почту ТЦК, скрепив заявление Вашей цифровой подписью, чтоб иметь хоть какое-то доказательство уведомление ТЦК о продлении отсрочки.

    Электронный адрес Вашего ТЦК можно найти тут. https://www.mil.gov.ua/content/dovidnyk.pdf

    Адрес почтовый ТЦК можно взять по этой ссылке.

    https://www.mil.gov.ua/content/armament/tro/kontak...

    С уважением и пониманием, юрист Ярослав Турчин

    • Дмитро Клієнт день тому

      Маю відстрочку як науково-педагогічний працівник, який має науковий ступінь. Попередній статус за результатами проходження ВЛК був придатний.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВАША ВІДСТРОЧКА ПОВИННА БУТИ ПРОДОВЖЕНА АВТОМАТИЧНО. АЛЕ НА ВСЯК ВИПАДОК ПОДАЙТЕ ЩЕ РАЗ ЗАЯВУ НА ВІДСТРОЧКУ.

    ДО ПРИНЯТТЯ РІШЕННЯ ПО ВАШІЙ ЗАЯВІ . ВАС НЕ МАЮТЬ ПРАВА НАПРАВЛЯТИ НА ВЛК (ПОСТАНОВА КМУ 560).

    ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК ТА ПРОДОВЖЕННЯ ВІДСТРОЧКИ МІЖ СОБОЮ НЕ ПОВ'ЯЗАНІ.

    ОФІЦІЙНА ПОЗИЦІЯ МО УКРАІНИ:

    https://mod.gov.ua/news/pravila-nadannya-vidstroch...

    Надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також викладачам регламентується Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 (далі – Порядок).

    Постановою Кабінету Міністрів Українивід 31 грудня 2024 року №1558 внесено важливі зміни до Порядку. Тепер чітко визначено правила надання відстрочки для здобувачів освіти та педагогічних працівників.

    Зокрема, студенти професійно-технічних, фахових передвищих та вищих навчальних закладів, інтерни та докторанти отримають відстрочку на весь семестр, але не більше ніж на шість місяців (вересень-лютий і березень-серпень). Науково-педагогічні працівники, які мають науковий ступінь, а також педагогічні працівники різних освітніх закладів матимуть відстрочку до завершення навчального року (якщо на постійній роботі – тривалістю 12 місяців в рік).

    Принципова новація полягає в тому, що тепер здобувачам освіти не потрібно кожних три місяці підтверджувати статус у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Раніше саме такою була вимога законодавства під час дії правового режиму воєнного стану та загальної мобілізації.

    Для викладачів умови отримання відстрочки не змінилися. Вони мають бути працевлаштовані на ставку не нижче 0.75, що підтверджується навчальними планами на навчальний рік, який триває з 1 вересня по 31 серпня (включаючи канікули і відпустку), якщо інше не встановлено Положенням про організацію навчального процесу відповідного закладу.

    Міноборони наразі працює над інтеграцією реєстрів з МОН для автоматичного обміну інформацією та надання відстрочок науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам. Це значно спростить процедуру та зменшить паперову бюрократію.

    Принципово важливо: канікули та закінчення навчального року не є підставою для втрати права на відстрочку. Зміни до постанови спрямовані на спрощення процедури та зниження навантаження на працівників ТЦК та СП, які раніше мусили обробляти величезну кількість документів кожні три місяці.

    ___

    У разі отримання повістки науковий, науково-педагогічний чи педагогічний працівник, який має законну підставу для звільнення від призову, має прибути до визначеного ТЦК та надати такі документи:

    1. заяву про надання відстрочки на ім'я голови ТЦК у двох примірниках, один з яких із відміткою про реєстрацію залишити собі.
    2. оригінали чи посвідчені нотаріально копії письмових доказів, що підтверджують підстави надання відстрочки, а саме:
    • оригінал довідки з підписом керівника закладу освіти, яка містить інформацію про те, що він працює в даному закладі за основним місцем роботи, з зазначенням найменування займаної ним посади (посад) та його педнавантаженність на обійманій посаді не у годинах, а у відсотках ставки (наприклад: не "з педнавантаженням 12 годин", а "на 0,75 ставки");
    • посвідчена нотаріально копія документа про освіту та спеціальність;
    • посвідчена нотаріально копія документа про отримання вченого звання та/або наукового ступеню (для наукових і науково-педагогічних працівників).
    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВАША ВІДСТРОЧКА ПОВИННА БУТИ ПРОДОВЖЕНА АВТОМАТИЧНО. АЛЕ НА ВСЯК ВИПАДОК ПОДАЙТЕ ЩЕ РАЗ ЗАЯВУ НА ВІДСТРОЧКУ.

    ДО ПРИНЯТТЯ РІШЕННЯ ПО ВАШІЙ ЗАЯВІ . ВАС НЕ МАЮТЬ ПРАВА НАПРАВЛЯТИ НА ВЛК (ПОСТАНОВА КМУ 560).

    ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК ТА ПРОДОВЖЕННЯ ВІДСТРОЧКИ МІЖ СОБОЮ НЕ ПОВ'ЯЗАНІ.

    ОФІЦІЙНА ПОЗИЦІЯ МО УКРАІНИ:

    https://mod.gov.ua/news/pravila-nadannya-vidstroch...

    Надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також викладачам регламентується Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 (далі – Порядок).

    Постановою Кабінету Міністрів Українивід 31 грудня 2024 року №1558 внесено важливі зміни до Порядку. Тепер чітко визначено правила надання відстрочки для здобувачів освіти та педагогічних працівників.

    Зокрема, студенти професійно-технічних, фахових передвищих та вищих навчальних закладів, інтерни та докторанти отримають відстрочку на весь семестр, але не більше ніж на шість місяців (вересень-лютий і березень-серпень). Науково-педагогічні працівники, які мають науковий ступінь, а також педагогічні працівники різних освітніх закладів матимуть відстрочку до завершення навчального року (якщо на постійній роботі – тривалістю 12 місяців в рік).

    Принципова новація полягає в тому, що тепер здобувачам освіти не потрібно кожних три місяці підтверджувати статус у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Раніше саме такою була вимога законодавства під час дії правового режиму воєнного стану та загальної мобілізації.

    Для викладачів умови отримання відстрочки не змінилися. Вони мають бути працевлаштовані на ставку не нижче 0.75, що підтверджується навчальними планами на навчальний рік, який триває з 1 вересня по 31 серпня (включаючи канікули і відпустку), якщо інше не встановлено Положенням про організацію навчального процесу відповідного закладу.

    Міноборони наразі працює над інтеграцією реєстрів з МОН для автоматичного обміну інформацією та надання відстрочок науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам. Це значно спростить процедуру та зменшить паперову бюрократію.

    Принципово важливо: канікули та закінчення навчального року не є підставою для втрати права на відстрочку. Зміни до постанови спрямовані на спрощення процедури та зниження навантаження на працівників ТЦК та СП, які раніше мусили обробляти величезну кількість документів кожні три місяці.

    ___

    У разі отримання повістки науковий, науково-педагогічний чи педагогічний працівник, який має законну підставу для звільнення від призову, має прибути до визначеного ТЦК та надати такі документи:

    1. заяву про надання відстрочки на ім'я голови ТЦК у двох примірниках, один з яких із відміткою про реєстрацію залишити собі.
    2. оригінали чи посвідчені нотаріально копії письмових доказів, що підтверджують підстави надання відстрочки, а саме:
    • оригінал довідки з підписом керівника закладу освіти, яка містить інформацію про те, що він працює в даному закладі за основним місцем роботи, з зазначенням найменування займаної ним посади (посад) та його педнавантаженність на обійманій посаді не у годинах, а у відсотках ставки (наприклад: не "з педнавантаженням 12 годин", а "на 0,75 ставки");
    • посвідчена нотаріально копія документа про освіту та спеціальність;
    • посвідчена нотаріально копія документа про отримання вченого звання та/або наукового ступеню (для наукових і науково-педагогічних працівників).
    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВАША ВІДСТРОЧКА ПОВИННА БУТИ ПРОДОВЖЕНА АВТОМАТИЧНО. АЛЕ НА ВСЯК ВИПАДОК ПОДАЙТЕ ЩЕ РАЗ ЗАЯВУ НА ВІДСТРОЧКУ.

    ДО ПРИНЯТТЯ РІШЕННЯ ПО ВАШІЙ ЗАЯВІ . ВАС НЕ МАЮТЬ ПРАВА НАПРАВЛЯТИ НА ВЛК (ПОСТАНОВА КМУ 560).

    ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК ТА ПРОДОВЖЕННЯ ВІДСТРОЧКИ МІЖ СОБОЮ НЕ ПОВ'ЯЗАНІ.

    ОФІЦІЙНА ПОЗИЦІЯ МО УКРАІНИ:

    https://mod.gov.ua/news/pravila-nadannya-vidstroch...

    Надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також викладачам регламентується Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 (далі – Порядок).

    Постановою Кабінету Міністрів Українивід 31 грудня 2024 року №1558 внесено важливі зміни до Порядку. Тепер чітко визначено правила надання відстрочки для здобувачів освіти та педагогічних працівників.

    Зокрема, студенти професійно-технічних, фахових передвищих та вищих навчальних закладів, інтерни та докторанти отримають відстрочку на весь семестр, але не більше ніж на шість місяців (вересень-лютий і березень-серпень). Науково-педагогічні працівники, які мають науковий ступінь, а також педагогічні працівники різних освітніх закладів матимуть відстрочку до завершення навчального року (якщо на постійній роботі – тривалістю 12 місяців в рік).

    Принципова новація полягає в тому, що тепер здобувачам освіти не потрібно кожних три місяці підтверджувати статус у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Раніше саме такою була вимога законодавства під час дії правового режиму воєнного стану та загальної мобілізації.

    Для викладачів умови отримання відстрочки не змінилися. Вони мають бути працевлаштовані на ставку не нижче 0.75, що підтверджується навчальними планами на навчальний рік, який триває з 1 вересня по 31 серпня (включаючи канікули і відпустку), якщо інше не встановлено Положенням про організацію навчального процесу відповідного закладу.

    Міноборони наразі працює над інтеграцією реєстрів з МОН для автоматичного обміну інформацією та надання відстрочок науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам. Це значно спростить процедуру та зменшить паперову бюрократію.

    Принципово важливо: канікули та закінчення навчального року не є підставою для втрати права на відстрочку. Зміни до постанови спрямовані на спрощення процедури та зниження навантаження на працівників ТЦК та СП, які раніше мусили обробляти величезну кількість документів кожні три місяці.

    ___

    У разі отримання повістки науковий, науково-педагогічний чи педагогічний працівник, який має законну підставу для звільнення від призову, має прибути до визначеного ТЦК та надати такі документи:

    1. заяву про надання відстрочки на ім'я голови ТЦК у двох примірниках, один з яких із відміткою про реєстрацію залишити собі.
    2. оригінали чи посвідчені нотаріально копії письмових доказів, що підтверджують підстави надання відстрочки, а саме:
    • оригінал довідки з підписом керівника закладу освіти, яка містить інформацію про те, що він працює в даному закладі за основним місцем роботи, з зазначенням найменування займаної ним посади (посад) та його педнавантаженність на обійманій посаді не у годинах, а у відсотках ставки (наприклад: не "з педнавантаженням 12 годин", а "на 0,75 ставки");
    • посвідчена нотаріально копія документа про освіту та спеціальність;
    • посвідчена нотаріально копія документа про отримання вченого звання та/або наукового ступеню (для наукових і науково-педагогічних працівників).
    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, вам треба не гайно подати заяву на відстрочку на ім'я комісара ТЦК, додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

    Наказ про призначення на посаду із зазначенням ставки

    Довідка з місця роботи

    Трудова книжка з записом про прийняття на роботу.

    Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття і вона залишилася у вас як доказ її подачі. (Обов'язково)

    Зразок заяви за посиланням

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/120/f5355...

    У разі маніпуляції та спроби вам вручення мобілізаційного розпорядження на відправку відмовляйтеся її підписувати у такому разі буде складено акт відмови, в якому ви зазначте причину вашої відмови у вашому випадку це наявність підстав для відстрочки

    У такому разі ви уникнете не законної мобілізації та будь яка відповідальність буде відсутня.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України