Задайте питання юристу

893 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 04 лютого 2025, питання №126717 650₴

Отсрочка , ВЛК, ограничено годный

Инвалид третья группа , бессрочная отсрочка, ограничено годдный. Явился в ТЦК для уточнения данных. Дали повестку на ВЛК , Отправили на ВЛК. Могу ВЛК не проходить , т.к в постановлении , 560 лица с отсрочкой на ВЛК не направляются ? Могут ли объявить в розыск и выписать штраф?

Відповіді юристів (8)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олексію!

    Отправили на ВЛК. Могу ВЛК не проходить , т.к в постановлении , 560 лица с отсрочкой на ВЛК не направляются ?

    На жаль не маєте права відмовитись від проходження ВЛК, оскільки отримали направлення на проходження комісії.

    З 4 травня 2024 року статус "обмежено придатний" був скасований у зв'язку з чим всі обмежено придатні громадяни підлягають переогляду ВЛК.

    Проте, я не бачу підстав для хвилювання у Вашому випадку. Ви маєте оформлену відстрочку та не підлягаєте мобілізації. Після проходження ВЛК для Вас абсолютно нічого не зміниться у контексті зазначеного. Ви і надалі матимете відстрочку та не підлягатимете мобілізації.

    Могут ли объявить в розыск и выписать штраф?

    Так, можуть притягнути Вас до адмінистративної відповідальності за відмову від проходження ВЛК та оголосити у розшук. Тому ще раз наголошую на тому, що Вам не варто йти саме цим шляхом та у майбутньому мати проблеми із сплатою штрафів та зняттям з розшуку.

    Роз’яснення з цього приводу надає Міноборони:

    «Громадяни України, які до внесення змін у законодавство про військовий обов’язок і військову службу (до 4 травня 2024 року) були визнані обмежено придатними до військової служби, підлягають повторному медичному огляду протягом 9 місяців з дня набрання чинності Законом № 3621, тобто до 4 лютого 2025 року включно.

    Організацією медичного огляду та уточненням інформації займаються територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання військовозобов’язаних громадян України.

    Відповідно до Правил військового обліку (додаток 2 до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487) призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні прибути до ТЦК у строки, зазначені в мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях відповідно для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів.

    На даному етапі, проходження військово-лікарської експертизи можливе лише за направленням, виданим ТЦК. Для видачі направлення ТЦК має викликати військовозобов’язаного повісткою. Якщо повістки не було, то військовозобов'язаний може особисто звернутися до ТЦК для отримання направлення на ВЛК.

    Також зазначимо, що згідно з п.3.8 глави 3 розділу ІІ Наказу №402 Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та/або під час дії правового режиму воєнного стану дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.

    Тому військовозобов’язаним потрібно щорічно оновлювати медичну інформацію.

    Невиконання норми про своєчасне проходження ВЛК – це порушення правил військового обліку або законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

    Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) за це може бути накладено штраф у розмірі від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – або від 17 000 до 25 500 грн.

    Якщо особа зі статусом «Обмежено придатний» не пройде повторний огляд до 5 лютого, електронний військово-обліковий документ в Резерв+ залишиться без змін. Проте якщо ТЦК надішле повістку на проходження ВЛК, і військовозобов’язаний не виконає умови цієї повістки – в Резерв+ відобразиться статус «в розшуку».

    В Верховну Раду був внесений на розгяд законопроект 12457 від 30.01.2025, який передбачає, що на переогляд не направляються обмежено придаті громадян у віці до 25 років та громадяни, які є особами з інвалідністю. Проте, станом на зараз цей законопроект навіть ще не розглядали у першому читанні. Тож, наразі, Вам потрібно пройти ВЛК, оскільки Ви вже отримали направлення від ТЦК.

    Проект Закону про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист"

    "2. Установити, що громадяни України віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом (крім осіб, визнаних в установленому порядку особами з інвалідністю), з дня набрання чинності цим законом зобов’язані до 5 червня 2025 року пройти повторний медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби. Такі громадяни зобов’язані самостійно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста з метою отримання направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо Ви маєте статус обмежено придатний, то Ви підлягаєте повторному медичному огляду до 5 лютого.

    ПРОТЕ, самостійного обов'язку йти до ТЦК та проходити ВЛК у Вас не було, але якщо Вам вже вручили направлення на медичний огляд, то Ви зобов'язані його пройти, адже в протилежному випадку Вас притягнуть до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 КУпАП

    Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону 3621-IX: Установлено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, ПРОТЯГОМ ДЕВ'ЯТИ МІСЯЦІВ з дня набрання чинності цим Законом ПІДЛЯГАЮТЬ повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

    Згідно пункту 63 постанови КМУ 560 ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНІ, У ЯКИХ СТРОК ДІЇ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ, НА ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД НЕ ЗАВЕРШИВСЯ, НА МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД НЕ НАПРАВЛЯЮТЬСЯ, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    ПРОТЕ, ЗАКОН 3621 МАЄ БІЛЬШУ ЮРИДИЧНУ СИЛУ НІЖ ПОСТАНОВА КМУ 560, тому направлення на ВЛК було правомірним

    Згідно підпункту 2 пункту 1 Правил військового обліку військовозобов'язані повинні прибувати за ВИКЛИКОМ районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;

    Отже, у обмежено придатних немає обов'язку самостійно явитися до ТЦК, тому якби Вас не викликали повісткою на проходження ВЛК, то Вас не мали б права притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 КУпАП. Але, якщо Ви не пройдете медичний огляд після вручення направлення, то ТЦК розцінять непроходження ВЛК як порушення правил військового обліку, спробують притягнути до адміністартивної відповідальності, внесуть статус про порушення в Резерв+ та оголосять в розшук, що буде підставою для затримання Вас працівниками поліції та доставлення в ТЦК.

    Тому Вам краще пройти медичний огляд, адже у Вас є право на відстрочку і Вас в будь-якому випадку не мають права мобілізувати.

    Якщо після ВЛК Вас визнають придатним, то при неправомірному врученні мобілізаційного розпорядження або повістки на відправку після медогляду - вимагайте Акт відмови, де вкажете, що маєте право на відстрочку, яким Вам не дали скористатися. Крім того, можна телефонувати в поліцію, ДБР та Міноборони зі скаргою про перевищення службових повноважень працівниками ТЦК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Успіхів Вам!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    На підставі ст. 23 закону України про мобілізацію, особи з інвалідністю мають право на відстрочку. Військовозобов’язані, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. В новій постанові КМУ від № 1338 15.11.2024 року "Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи", що набрала чинності з 01.01.2025 року, також зазначено, що інвалідність, яку було видано довічно, не потребує повторного розгляду, тож і огляд комісією не потрібен.

    Рішення та довідки, видані МСЕК до 31.12.2024 року, залишаються чинними і слугують підставою для продовження надання пільг, послуг, пенсій, компенсацій, надбавок, відстрочок та інших правових гарантій.

    Вимога пройти ВЛК для оформлення відстрочки чи для прийому документів на оформлення відстрочки — є протиправною, адже законодавцем у статті 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" було закріплено вичерпний перелік підстав для оформлення відстрочки, де пунктом 2 частини 1 зазначається, що особа з інвалідністю має право на оформлення відстрочки.

    4 травня 2024 року набрав чинності Закон України від 21.03.2024 № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» (далі – Закон №3621). Цим документом з положень законодавства про військовий обов’язок і військову службу виключено такі визначення як «обмежено придатний до військової служби» та «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час».

    П. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 21.03.2024 № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» (далі – Закон 3621) встановлено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медогляду з метою визначення придатності до військової служби.

    Закон набрав чинності 04.05.2024. Отже, до 04.02.2025 усі військовозобов’язані, які були визнані обмежено придатними, повинні пройти військово-лікарську комісію.

    У відповідність до зазначеного Закону України був приведений наказ Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», яким визначається процедура проведення військово-лікарської експертизи військово-лікарськими комісіями (далі – ВЛК).

    ---

    ОСЬ ОФІЦІЙНА ВІДПОВІДЬ МО УКРАЇНИ ПО ПОДІБНОМУ ВИПАДКУ.

    Лист Командування Сухопутних військ від 28.01.2025 №116/11/36/ВихЗПІ

    У медичному управлінні Командування Сухопутних військ Збройних Сил України за дорученням та в межах компетенції опрацьовано звернення до Міністерства оборони України щодо отримання відповіді, чи має особа з інвалідністю внаслідок війни II групи, яка визнана обмежено придатною до військової служби, проходити повторно медичний огляд військово-лікарською комісією.

    За результатами розгляду повідомляється наступне:

    Відповідно до частини другої ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Підпунктом 2 пункту 1 ст. 23 Закону України від 21.10.1993 №3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі – Закон) унормовано, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю.

    Згідно з пунктом 2 ст. 23 Закону, особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в пунктах 3 – 15 частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути прийняті на військову службу за контрактом.

    Пунктом 56 постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» (далі – Порядок) передбачено, що відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених ст. 23 Закону.

    Відповідно пункту 63 Порядку, військовозобов'язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 21.03.2024 №3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев'яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

    Разом з тим порядок проведення військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України унормовано вимогами Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402 (далі – Положення).

    Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період унормовано главою 3 розділу II Положення, пунктом 3.1 якої визначено, що медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП, начальників центрів рекрутингу Збройних Сил України, на підставі направлення, яке формується в електронній формі засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, або у паперовій формі за формою, наведеною у додатку 11 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560, ВЛК при ТЦК та СП за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності, які мають договір із НСЗУ на пакет медичних послуг, включений до програми державних гарантій медичного обслуговування населення на відповідний рік щодо медичного огляду осіб, який організовується ТЦК та СП, лікарями, які входять до складу ВЛК при ТЦК та СП.

    Ураховуючи зазначене, відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених ст. 23 Закону, а проведення медичного огляду військовозобов'язаним проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП, на підставі направлення.

    Карпенко Андрій Володимирович

    ОТЖЕ ІГНОРУВАННЯ ПОВІСТКИ ТА ВІДМОВА ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК МОЖУТЬ ПРИЗВЕСТИ ДО ПРИТЯГНЕННЯ ВАС ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА ОГОЛОШЕННЯ В РОЗШУК.

    АЛЕ ЦЕ НІЯК НЕ ВПЛИВАЄ НА ВАШЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, можуть оголосити у розшук. Штраф можуть накласти лише у вашій присутності або якщо вас належним чином було повідомлено про час і дату розгляду справи.

    Вас треба з'явитись до ТЦК та погасити вашу повістку. Для цього у день явки на ВЛК відвідайте ТЦК та подайте заяву на ім'я комісара ТЦК про надання відстрочки від мобілізації, додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів.

    Довідка МСЕК

    Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда

    Заяву пишіть у двох екземплярах, щоб на одному поставили штамп про її прийняття і вона залишилася у вас, як доказ її подачі.

    Зразок заяви за посиланням

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/120/f5355...

    У разі спроби повторного вручення повістки, відмовляйтеся її підписувати у такому випадку на вас буде складено акт відмови, в якому ви зазначте причину вашої відмови у вашому випадку це подача заяви на відстрочку, відповідно п63 поставили 560, у разі подачі заяви вас не мають право направляти на ВЛК. У такому разі будь яка відповідальність буде відсутня.

    А наразі вам треба погасити попередню повістку, з'явившись у ТЦк.

    Турчин Ярослав Олексійович

    ЗДРАВСТВУЙТЕ, АЛЕКСЕЙ! К сожалению с 31.12.2024 года уже не можете не проходить, т.к. Кабмин изменил норму Постановления № 560, которую Вы цитируете и обязал ограничено годных всё-равно проходить ВЛК.

    Согласно пункту 63 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженому постановою КМУ № 560 від 16.05.2024 р. (в редакції від 31.01.2025 р.)

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%B...

    Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіональних органів СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) із заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, крім тих, що були раніше визнані обмежено придатними або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на строк від шести до 12 місяців відповідно до висновку військово-лікарської комісії, у разі закінчення строку дії довідки (постанови) військово-лікарської комісії.

    {Абзац перший пункту 63 в редакції Постанови КМ № 1558 від 31.12.2024}

    В связи с этим, увы, существует риск получить штраф 17-34 тысячи гривен с последующими проблемами по линии ТЦК, полиции и исполнительной службы.

    Из позитивов могу сказать то, что согласно той же редакции постановления КМУ № 560, теперь если у Вас пожизненная инвалидность - то Вам не нужно будет продлевать отсрочку, т.к. она дана на срок действия оснований для отсрочки. То есть пожизненно. Можете настаивать, чтоб в реестр Обериг внесли данные о продлении отсрочки бессрочно (абзац 15 пункта 60 Порядка № 560).

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період особам, визнаним в установленому порядку особами з інвалідністю, надається на строк дії відповідних законних підстав, а особам, визнаним тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я, на строк, зазначений у постанові (рішенні) військово-лікарської комісії, але не більше ніж на 12 місяців.

    {Пункт 60 в редакції Постанови КМ № 1558 від 31.12.2024}

    Если у Вас действующая отсрочка, то лучше ВЛК пройти. Но нужно быть уверенным на момент выхода с ВЛК, что у Вас отсрочка и уведомить ТЦКшников о том, что у Вас отсрочка. Если будут совать боевые повестки и т.д. прям на этих документах пишете, что Вы уведомили сотрудников ТЦК, что у Вас оформлена ОТСРОЧКА. Потому что как правило во время разбирательств эти мошенники начинают в судах блеять, что гражданин их неуведомил о наличии отсрочки и права на отсрочку, а потому они бедненькие прям совсем не знали кого мобилизуют и силой везут в учебную часть.

    Хотя я понимаю, что сегодня закон даёт право на отсрочку, а завтра могут такого права и лишить в один день приняв закон и подписав его на Банковой. Такие риски тоже существуют, потому я Вас по-человечески понимаю. Именно потому последние 2 года говорю клиентам, что отсрочка это документ, который даёт право незамедлительно выехать из Украины и только в таком случае почувствовать себя в безопасности, т.к. есть гарантия неприменения к Вам физических мер воздействия, тортур, насилия и прочего набора незаконных и откровенно бандитских примочек отдельных сотрудников ТЦК и СП, которые запрещены законодательством, но по факту применяются к гражданам Украины в связи с полной неспособностью органов правопорядка и следствия выполнять свою функцию по защите граждан, а не органов исполнительной власти. А сейчас вообще хотят дать этим людям боевое огнестрельное оружие и право его применять за сопротивление незаконным действиям ТЦК или же проявлению "неуважения" к ним, что по факту является грубейшим нарушением основополагающих норм I-го раздела Конституции Украины, но кого тот первый раздел волнует. Для власти видимо существуют на данном этапе только статьи о военном положении и об обязанностях граждан (военная, налоговая повинность). В остальном Конституция "на паузе", а Конституционный Суд Украины уже неделю как не существует как полномочный орган.

    В любом случае повторюсь - гарантией не быть мобилизованным для граждан Украины может быть либо должность высокопоставленного чиновника (на период нахождения на должности) или иного официально / неофициально неприкасаемого, либо выезд из Украины и нахождение в Европе. Осознаю, что не все могут выехать по тем или иным причинам, но тогда в любом случае это риск попасть под каток опъянелой от безнаказанности и беззакония системы.

    Решать соотношение рисков Вам, т.к. это Ваши деньги, Ваша жизнь.

    Храни Вас Бог!

    С уважением и пониманием, юрист Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас, Олексію!

    Инвалид третья группа , бессрочная отсрочка, ограничено годдный. Явился в ТЦК для уточнения данных. Дали повестку на ВЛК , Отправили на ВЛК. Могу ВЛК не проходить , т.к в постановлении , 560 лица с отсрочкой на ВЛК не направляются ?

    Краще проходити медичний огляд ВЛК, адже:

    по-перше, Ви нічим не ризикуєте, маючи відстрочку як особа з інвалідністю; період наявності відстрочки є найкращим для того, аби привести всі свої справи у відповідність, зокрема, пройти медичний огляд.

    по-друге, норма, яку Ви навели, видозмінилася зовсім нещодавно. Тепер вона виглядає наступним чином:

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіональних органів СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) із заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, крім тих, що були раніше визнані обмежено придатними або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на строк від шести до 12 місяців відповідно до висновку військово-лікарської комісії, у разі закінчення строку дії довідки (постанови) військово-лікарської комісії.

    Нижчезазначена норма, яку Ви також мали на увазі, не працює на практиці.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом або самостійно виявили бажання пройти медичний огляд.

    Могут ли объявить в розыск и выписать штраф?

    Не думаю, шо це буде, так як факту неявки по повістці немає. Тим паче, що Ви маєте відстрочку безстроково. Не думаю, що ТЦК у даній ситуації буде Вас штрафувати, а тим паче оголошувати в розшуку. Тим не менше, моя позиція стала - рекомендую пройти медичний огляд ВЛК для попередження всіх можливих теоретичних та/або практичних наслідків.

    З повагою! Успіхів!

    Середницький Євгеній Вікторович

    Вітаю, та хочу зазначити, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 560 від 16 травня 2024 року, військовозобов'язані, які мають дійсну відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, не направляються на медичний огляд, за винятком випадків, коли вони приймаються на військову службу за контрактом.

    Однак, якщо вам було видано повістку для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), неявка може призвести до адміністративної або кримінальної відповідальності. Згідно зі статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

    порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань - від однієї тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Тому рекомендую Вам з'явитися за повісткою та надати документи, що підтверджують вашу інвалідність та право на відстрочку, щоб уникнути можливих правових наслідків. Та пройти ВЛК оскільки якщо у Вас статус «Обмежено придатний»і Ви не пройде повторний огляд до 5 лютого 2025 року, електронний військово-обліковий документ в Резерв+ залишиться без змін. Однак ТЦК та СП сто відсотків надішле Вам повістку на проходження ВЛК, і Ви не пройдете ВЛК то в Резерв+ скоріш за всевисвітиться статус «в розшуку».


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України