Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
893 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день
Сталося ДТП.Без постраждалих. Протокол на місці подіі не складали, сказали, що винуваться визначатиме суд, чекайте. Ось прийшла смс з повідомленням, що особа притягається до адмін відповідальності, і коли суд. Поясніть - тобто вже хтось до суду вирішив що саме наша сторона винна? це як? Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день!
Ні, ще нічого не вирішено, тому і суд.
По цим категоріям адміністративних правопорушень постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, а, відповідно накладання штрафу, виносить виключно суд.
Скоріш за все Ви мали на увазі, що на місці події не виносили постанову, але протокол зобов'язані були скласти однозначно, оскільки цей протокол і буде основним документом під час розгляду справи в суді.
Цей протокол передала в суд поліція.
Відповідно суд вже буде вирішувати на підставі протоколу та/або додаткових доказів, як то відео з нагрудних камер, пояснень сторін та ін., про притягнення до відповідальності ту чи іншу сторону.
Якщо Ви є винні в ДТП і не заперечуєте проти цього, то можна на суд і не приходити. Головне отримати потім постанову для сплати штрафу. Але якщо вважаєте, що інша сторона винна, то краще прийти, проконтролювати, щоб всі події були озвучені вірно.
Адвокат, м. Київ, 6 років досвіду
Добрий день. Якщо Вам прийшла смс з суду, це означає, що протокол складали і матеріали адміністративної справи патрульною поліцією передані до суду. Якщо смс прийшла Вам, то це означає, що матеріали про адміністративне правопорушення складені стосовно Вас. А вже суд вирішить чи Ви винні, чи є якісь пом'якшуючі вину обставини, які докази Вашої вини надані до протоколу про адмін правопорушення до суду тощо. І дійсно, вину особи встановлює суд. Але в даному випадку буде встановлюватись вина тієї особи, стосовно якої складені матеріали, а саме - стосовно Вас.
З повагою,
адвокат Перепьолкніа Юлія
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Все буде вирішуватись в суді, але Вас повинні були ознайомити з протоколом .
У разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються:
1) схема місця ДТП (додаток 8), яку підписують учасники ДТП та поліцейський;
2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності);
3) показання технічних приладів (у разі їх наявності);
4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності);
5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.
3. На місці ДТП за вимогою учасників ДТП їм надається можливість зробити фотографію схеми ДТП. У випадку відсутності технічної можливості копія схеми ДТП та фотографії з місця ДТП надаються за письмовою заявою в підрозділі поліції у разі, якщо матеріали не було надіслано за належністю.
4. На схемі місця ДТП графічно зображуються та фіксуються такі об’єкти:
1) ділянка дороги, на якій сталась ДТП;
2) сталі орієнтири, до яких на схемі здійснена прив’язка об’єктів та слідів;
3) транспортні засоби, причетні до ДТП, координати їх розміщення відносно елементів проїжджої частини та сталих орієнтирів;
4) сліди гальмового шляху коліс транспортних засобів: їх розміщення відносно елементів проїжджої частини; довжина від їх початку до кожного колеса транспортного засобу із зображенням місць розривів; довжина слідів на ділянках з різним покриттям;
5) інші сліди та предмети, що стосуються пригоди: розміщення частин та об’єктів (уламки кузова, частинки фарби, уламки скла, осипання ґрунту, сліди рідини), що відокремилися від транспортного засобу, відносно елементів проїжджої частини, транспортних засобів; площа розсіювання уламків скла, осипання ґрунту;
6) координати місця зіткнення, наїзду відносно сталих орієнтирів;
7) ширина проїжджої частини разом з роздільними смугами;
8) ширина тротуарів, узбіччя;
9) розміри ділянок з різним станом дорожнього покриття;
10) розміри та розміщення дефектів дорожнього покриття;
11) розташування дорожньої розмітки;
12) розташування світлофорів, дорожніх знаків та інших засобів технічного регулювання дорожнього руху;
13) розташування шлагбаума, засобів сигналізації, дорожніх знаків на підході до залізничного переїзду.
В обов’язковому порядку на схемі місця ДТП заповнюється таблиця дорожніх умов та зазначаються назви об’єктів, зображених на схемі.
На зворотному боці схеми місця ДТП зазначаються:
1) марка (модель) пошкодженого транспортного засобу;
2) номерний знак транспортного засобу;
3) власник (співвласник) транспортного засобу;
4) серія та номер полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та назва страхової організації, яка його видала, а у разі його відсутності - посвідчення відповідної категорії осіб, для яких наявність полісу не є обов’язковою;
5) перелік видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортного засобу, які сталися внаслідок ДТП;
6) вид пригоди;
7) кількість учасників ДТП;
8) порушення пункту Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306;
9) результати огляду на стан сп’яніння (у випадку його проведення);
10) тип транспортного засобу.
Зазначена інформація підтверджується підписами водіїв транспортних засобів.
6. У випадках, коли для прийняття об’єктивного рішення виникає необхідність для отримання додаткових даних, поліцейський, який оформлює матеріали ДТП, протягом доби передає оформлені матеріали ДТП для подальшого розгляду уповноваженій особі підрозділу поліції, на території обслуговування якого сталася пригода.
7. Уповноважена особа підрозділу поліції під час розгляду матеріалів ДТП повинен(на) в найкоротший строк, але не більше одного місяця з дати вчинення ДТП, встановити всі обставини її скоєння, вжити інших заходів щодо об’єктивного визначення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП, скласти відносно такої особи протокол про адміністративне правопорушення та в п’ятиденний строк надіслати його до відповідного суду.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день!
Раджу спочатку подати до суду заяву про ознайомлення з матеріалами справи в електронному вигляді на адресу вашої електронної пошти, а вже потім складати та подавати клопотання про закриття провадження. Якщо нічого не робити, то суд 100% визнає Вас винним, що загрожує не тільки штрафом по статті 124 КУпАП, але й відшкодуванням потерпілій стороні витрат на ремонт авто.
Бажано ознайомитися з цим смс.