Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
909 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Мій племінник проживає з матірʼю в Одесі. Я йому робила паспорт та прописку в 14 років. Зараз йому виповнилося 18, має прострочені документи, зробити він їх може лише в одеській області, де проживаю я і тільки з моєю допомогою. Так як він був тут прописаний (виписаний по рішенню суду) Він хоче приїхати і я маю намір його прописати і допомогти зробити документи. Підкажіть як йому проїхати митницю в Маяках? Чи можливо отримати якийсь офіційний документ для перетину,? тому що з простроченим паспортом він не проїде. І чи треба йому потім якщо він приїде і отримає документи ставати на облік в військомат щоб повернутись назад через митницю в Одесу? Завчасно дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (30)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня,дитина за короткий, бо не зовсім зрозуміло!
Додому громадян України всіх впускають. Але на виїзд треба буде мати підстави.
Бо діють обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.
дитина в Одесі, потрібно приїхати в Одеську область перетнувши митний контроль в Паланці. Треба зробити тут паспорт і прописати його. Прописки нема він був виписаний за рішенням суду. Я хочу його прописати і зробити паспорт.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіВ цьому немає проблеми. Їдьте все буде гаразд, вас не мають право обмежувати право на вільне пересування. Враховуючи вік дитини, взагалі не буде питаннь, можливо прийдеться просто пояснити ситуацію.
Це не велике адмін порушення, штраф 17 гривень. Тому нічого тут кримінального та страшного немає. Все буде гаразд.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Доброго дня! Мій племінник проживає з матірʼю в Одесі. Я йому робила паспорт та прописку в 14 років. Зараз йому виповнилося 18, має прострочені документи, зробити він їх може лише в одеській області, де проживаю я і тільки з моєю допомогою. Так як він був тут прописаний (виписаний по рішенню суду) Він хоче приїхати і я маю намір його прописати і допомогти зробити документи. Підкажіть як йому проїхати митницю в Маяках? Чи можливо отримати якийсь офіційний документ для перетину,? тому що з простроченим паспортом він не проїде. І чи треба йому потім якщо він приїде і отримає документи ставати на облік в військомат щоб повернутись назад через митницю в Одесу?
З військовим обліком треба розбиратися, зокрема:
Чи ставав він на військовий облік у 16 років?
Чи має він військово-обліковий документ?
Чи уточнював він військово-облікові дані?
Його паспорт вцілому може рахуватися дійсним. В умовах воєнного стану часто виникають ситуації, через які неможливо вчасно вжити всіх заходів для того, щоб вклеїти фотокартку до паспорта чи обміняти документ, строк дії якого закінчився.
З метою врегулювання цих питань, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1202 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану», що набрала законної сили 26 жовтня 2022 року.
Згідно даної Постанови паспорт у формі картки, строк дії якого закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, та паспорт громадянина України зразка 1994 року, до якого не вклеєно фотокартку по досягненню 25 чи 45-річного віку, за умови, що строк вклеювання фото настав за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України на період дії воєнного стану.
Паспорт у формі картки підлягає обміну протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Вклеїти нову фотокартку, відповідно до досягнутого віку, належить протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.
З повагою!
він не ставав на облік в 16, тому що я тоді запитувала в тцк - вони на той момент відповіли що 2007 р.н ще не ставлять на облік.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіТобто наразі він не перебуває на військовому обліку?
ні, я маю намір допомогти йому тут в місцевому тцк поможу стати на облік і зробити прописку і паспорт. Питання в тому чи є можливість йому сюди приїхати (одеська область треба перетнути паланку) може можна оформити якусь тимчасову перепустку чи отримати якийсь документ в міграційній службі, тцк тощо?
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіЯ вище пояснив Вам, що його паспорт вважається дійсним під час дії воєнного стану.
З метою врегулювання цих питань, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1202 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану», що набрала законної сили 26 жовтня 2022 року.
Згідно даної постанови паспорт у формі картки, строк дії якого закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, та паспорт громадянина України зразка 1994 року, до якого не вклеєно фотокартку по досягненню 25 чи 45-річного віку, за умови, що строк вклеювання фото настав за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України на період дії воєнного стану.
Я не бачу проблем у проїзді хлопця до Вашого місця проживання.
З повагою!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіЯкі документи треба зробити, паспорт? Це можна зробити і за кордоном,звернувшись у ДП документ.
https://pasport.org.ua/'
так, треба зробити рапорт і прописати його. Прописки нема він був виписаний за рішенням суду. Я хочу його прописати і зробити паспорт.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіВи можете зробити це за кордоном. Але для цього треба встановити додаток резерв плюс та оновити дані. Стати на консульський облік за кордоном. Без витягу резерв плюс, консульські послуги не надають.
він в Одесі, треба приїхати в Обеську область перетнувши митницю. В Одесі зробити самостійно паспорт не може бо не прописний ніде. Його в 2023 році виписали по рішенню суду. А прописатися немає де. Треба прописати його і зробити паспорт тоді. Я хочу допомогти прописати і зробити паспорт.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіВ цьому немає проблеми. Їдьте все буде гаразд, вас не мають право обмежувати право на вільне пересування. Враховуючи вік дитини, взагалі не буде питаннь, можливо прийдеться просто пояснити ситуацію.
Це не велике адмін порушення, штраф 17 гривень. Тому нічого тут кримінального та страшного немає. Все буде гаразд
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Коли закінчився термін дії паспорта?
Згідно постанови КМУ 1202 паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., Є ДОКУМЕНТАМИ, ЩО ПОСВІДЧУЮТЬ ОСОБУ ТА ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ ТА ПІДЛЯГАЮТЬ ОБМІНУ АБО ВКЛЕЮВАННЮ НОВИХ ФОТОКАРТОК ВІДПОВІДНО ДО ДОСЯГНУТОГО ВІКУ ПРОТЯГОМ 30 КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ З ДНЯ ПРИПИНЕННЯ ЧИ СКАСУВАННЯ ВОЄННОГО СТАНУ.
Станом на початок вересня 2024 року, у законодавстві не відбулося змін щодо транзитного перетину кордону, у тому числі й у пункту пропуску Маяки — Паланка — Удобне, який поєднує дві частини Одеського регіону. Для проїзду потрібен лише паспорт громадянина України. Однак, варто враховувати деякі інші нюанси.
Практика показує, що прикордонники можуть вимагати додаткові документи, такі як реєстрація за місцем проживання, нотаріально завірене запрошення або документи на право власності у регіоні. Це особливо важливо для військовозобов'язаних чоловіків.
Крім цього, потрібно враховувати, що з середини лютого 2024 року прикордонники України почали використовувати реєстр "Оберіг" для посилення контролю над незаконним виїздом військовозобов'язаних чоловіків. Це допомогло викривати підроблені документи про виїзд, але викликало певні труднощі зокрема для тих, у кого відсутні якісь документи у реєстрі.
Важливо й те, що наприкінці березня 2024 року прикордонники Білгород-Дністровського загону почали видавати дозволи на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу в зоні відповідальності Білгород-Дністровського загону (Одеський, Білгород-Дністровський, Болградський райони). Однак це не стосується тих, хто в’їжджає у прикордонну смугу для перетину кордону в пунктах пропуску, проїжджає транзитну ділянку траси "Одеса-Рені" без зупинок та слідує за межі прикордонної смуги, а також водіїв вантажних автомобілів та осіб, що їх супроводжують, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення.
Для того, щоб отримати дозвіл, громадяни повинні звернутися до Білгород-Дністровського загону. Подати заяву можна:
– в письмовій формі (особисто або поштою): 67707, м. Білгород-Дністровський, вул. Військової слави, 14.
– в електронній формі: е-mail: bilgorod_dnistrovskiy_zagin@dpsu.gov.ua
Так, хлопець повинен перебувати на військовому обліку.
Згідно статті 14 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу"
3. Щороку з 1 січня до 31 липня громадяни України чоловічої статі, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років, беруться на військовий облік призовників із внесенням відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів шляхом:
5. Поважними причинами непроходження електронної ідентифікації (неуточнення своїх персональних даних) засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або неприбуття до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадян України чоловічої статі у період, визначений частиною третьою цієї статті, що підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, визнаються:
6. Громадяни України, які не стали на військовий облік призовників у період, зазначений в абзаці першому частини третьої цієї статті, беруться на військовий облік призовників лише після особистого прибуття до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
термін дії закінчився 12.01.25 коли йому виповнилося 18
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіПані, Ірино, паспорт хлопця є дійсним до закінчення воєнного стану згідно постанови КМУ 1202 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1202-2022-%D0%... Паспорт можна замінити протягом 30 календарних днів з дня скасування воєнного стану.
Приписатися без взяття на військовий облік він не зможе (відповідно до вимог щодо реєстрації місця проживання призовників, військовозобов’язаних та резервістів).
Я тут в місцевому тцк поможу стати на облік і зробити прописку і паспорт. Питання в тому чи є можливість йому сюди приїхати (одеська область треба перетнути паланку) може можна оформити якусь тимчасову перепустку чи отримати якийсь документ в міграційній службі, тцк тощо?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ірина!
Ваш племінник перебуває на обліку в ТЦК станом на зараз? Має військово-обліковий документ?
1. Прописати Вашого племінника Ви зможете тільки після того, як він стане на облік в ТЦК.
1. Проведення перевірки наявності військово-облікових документів призовників, військовозобов’язаних, резервістів.
2. Проведення перевірки наявності відміток відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідному підрозділу розвідувального органу про взяття призовника, військовозобов’язаного або резервіста на військовий облік за новим місцем проживання. У разі відсутності такої відмітки призовник, військовозобов’язаний або резервіст направляється до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідному підрозділу розвідувального органу для взяття його на військовий облік.
3. Дані про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які зареєстрували своє місце проживання, зазначаються у повідомленні про місце проживання призовників, військовозобов’язаних та резервістів від органів, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб.
4. У разі декларування/зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання призовників, військовозобов’язаних та резервістів за декларацією про місце проживання, поданою в електронній формі з використанням засобів Порталу Дія, органи, що здійснюють реєстрацію/ зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, здійснюють декларування місця проживання зазначених осіб відповідно до вимог Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р. № 265 “Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1234).
2. Для того аби проїхати Вашому племіннику потрібен не тільки паспорт, а й військово-обліковий документ.
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
Перевірка військово-облікових документів під час мобілізації.
49. У період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
50. Право на перевірку військово-облікового документа (військовооблікового документа в електронній формі) у резервістів та військовозобов’язаних під час мобілізації надається представникам територіального центру комплектування та соціальної підтримки, уповноваженим вручати повістки (далі — уповноважені представники).
у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України — представниками органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів.3. В принципі, паспорт Вашого племінника є чинним, проте залишається питання щодо його військово-облікових документів та перебування на військовому обліку.
Паспорт громадянина України у формі ID-картки громадянина України у формі ID-картки, строк дії якого закінчився за 30 днів до або після 24 лютого 2022 року, та паспорт громадянина України зразка 1994 року, до якого в аналогічні терміни не вклеєно актуальне фото по досягненні 25- чи 45-річного віку, в умовах війни є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України і підлягають обміну або вклеюванню нових фото впродовж 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану. Тобто, ці документи дійсні не тільки доки триває воєнний стан, а й протягом місяця після його скасування чи припинення, після чого ID-картку треба буде обміняти, а чергову фотокартку вклеїти у паспорт-книжечку.
4. Для того, аби отримати дозвіл, Ваш племінник може звернутися до Білгород-Дністровського загону та подати відповідну заяву:
– в письмовій формі (особисто або поштою): 67707, м. Білгород-Дністровський, вул. Військової слави, 14.
– в електронній формі: е-mail: bilgorod_dnistrovskiy_zagin@dpsu.gov.ua
Також для отримання додаткової інформації, щодо отримання дозволу він може звернутись за номером: (04849)-6-01-98.
З повагою, адвокат Айвазян.
Я тут в місцевому тцк поможу стати на облік і зробити прописку і паспорт. Питання в тому чи є можливість йому сюди приїхати (одеська область треба перетнути паланку) може можна оформити якусь тимчасову перепустку чи отримати якийсь документ в міграційній службі, тцк тощо?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯкщо ми говоримо про дозвіл, то останній може бути тільки від ДПСУ. Міграційна служба та ТЦК таких дозволів точно не нададуть.
Тож, переше, що потрібно зробити - це звернутись до ДПСУ та пояснити ситуацію із проханням надати консультацію щодо подальших дій для вї'зду до транзитної зони, з урахуванням того, що хлопець не має військово-облікового документу та не перебуває на обліку в ТЦК. В принципі, зважаючи на статус Вашого племінника, а саме, той факт, що він є призовником, а не військовозобов'язаним, не думаю, що виникнуть якісь особливі складнощі.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіПані, Ірино, паспорт хлопця повинен бути дійсним згідно постанови КМУ 1202 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1202-2022-%D0%...
Приписатися без взяття на військовий облік він не зможе (відповідно до вимог щодо реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання призовників, військовозобов’язаних та резервістів).
Я тут в місцевому тцк поможу стати на облік і зробити прописку і паспорт. Питання в тому чи є можливість йому сюди приїхати (одеська область треба перетнути паланку) може можна оформити якусь тимчасову перепустку чи отримати якийсь документ в міграційній службі, тцк тощо?
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіПані, Ірино, паспорт хлопця є дійсним, тому він може на підставі нього перетинати пункт пропуску.
Також потрібно отримати дозвіл на в'їзд. Для цього хлопцю необхідно звернутися до Білгород-Дністровського загону. Подати заяву можна:
Проте, якщо у хлопця на даний час немає військово-облікового документа та відомостей в Реєстрі Оберіг, то на нього може чекати штраф від ТЦК.
Нехай він спробує оформити військово-обліковий документ через застосунок Резерв+ або в ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО ДНЯ, ІРИНА! Щиро не розумію Вашої проблеми, адже паспорти на період воєнного стану - чинні, навіть якщо закінчився строк їх дії. Щодо пересування через пости в область, то дійсно іноді здійснюється контроль на предмет мети пересування біля кордону, щоб люди не втікали з України. Щоб не було зайвих питань нехай його супроводжує Ваша сестра, у якої при собі може бути свідоцтво про народження її, племінника та копія Вашого свідоцтва і паспорта з пропискою в місці куди вони будуть прямувати. Це доведе мету проїзду - відвідування тітки. Водночас, Ви не зможете зареєструвати (прописати) племінника за власним бажанням одразу, адже по досягненню 18 років це робиться лише через попередній дозвіл ТЦК та СП за новим місцем майбутньої "прописки". Звісно можливо у Вас питання вирішуються трохи інакше, але по законодавству процедура саме така. На моїй пам"яті жоден сільський староста чи ЦНАП не прописував без попереднього відвідування ТЦК.
Ваш племінник перебуває на військовому обліку призовників з 17 років? Яке рішення прийняла військово-лікарська комісія щодо його придатності до служби? Якщо ж він на обліку не стоїть, то його можуть затримати та доправити в ТЦК з мотивів порушення правил військового обліку (це може мати наслідком штраф від 17 тисяч гривень).
Якщо ж на обліку він стоїть за місцем попередньої "прописки", то формально так, він має попередньо стати на військовий облік призовників за місцем Вашого проживання (у ТЦК, який відповідає за Ваш район) і після цього його зможете зареєструвати у власній оселі. Зніматися з попереднього обліку скоріш за все не треба. Хоча враховуючи фактор сільської місцевості, окремі ТЦК можуть і працювати за правилами довоєнних часів, тобто можуть вимагати знятися з обліку в РТЦК в м. Одеса.
Бажано розуміти чи не був Ваш племінник визнаний раніше обмежено придатним до служби, бо тоді існує ризик відвідування ТЦК та СП (воєнкомата), що може без права на відстрочку вилитись у мобілізацію, адже обмежено придатні одразу зараховувалися в запас ЗСУ та вважалися військовозобов"язаними, а не призовниками. Зараз же обмежено придатних взагалі немає і всім з цим статусом проводять перекомісію під час якої майже завжди визнають придатним та мобілізують.
В той же час, паспорти на період воєнного стану - чинні, навіть якщо закінчився строк їх дії.
Відповідно до Постанови КМУ від 21 жовтня 2022 р. № 1202 "Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану" установлено, що паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.
ОТЖЕ, паспорт Вашого племінника чинний на період дії воєнного стану і має прийматися як документ, що посвідчує особу УСІМА ОРГАНАМИ влади України та їх посадовими особами.
Тому в даному випадку рекомендував би оформити Вашому племіннику закордонний паспорт (якщо немає), а не внутрішній. Це можна зробити в будь-якому відділі Державної міграційної служби України або у представництві ДП "Документ" (Центр ДП «Документ» у місті Одеса - Одеса, вул. Європейська, 27/1, ТЦ «Kadorr», 4 поверх).
З повагою, юрист Ярослав Турчин
Я цому допомогала робити всі документи в 14 років (ІПН, прописка, паспорт ід) Потім не могла його знайти де він. На обліку не стоїть. Сестра супроводжувати не може, так як веде поганий спосіб життя і не цікавиться ним. Саме тому я хочу допомогти йому. Я тут в місцевому тцк поможу стати на облік і зробити прописку і паспорт. Питання в тому чи є можливість йому сюди приїхати (одеська область треба перетнути паланку) може можна оформити якусь тимчасову перепустку чи отримати якийсь документ в міграційній службі, тцк, дпсу тощо?
Тому що коли я їздила через дану митницю - була свідком коли у 18 річних вимагали військово- облікові документи.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіТак, з 18.05.2024 р. усі чоловіки від 18 до 60 мають мати військово-облікові документи або Резерв+ із вказівкою НА ОБЛІКУ.
Тому і запитав чи він на обліку.
Тимчасові перепустки не передбачені на жаль. У Вас є змога його супроводжувати і показати документи, що Ви його рідна тітка? З цими документами маю надію ніхто не буде прискіпуватися.
Якщо будуть питати чому немає військово-облікових, скажіть, що саме тому і хочете його прописати у себе, щоб це все зробити так як у нього мати неблагонадійна, а сам він прописатися ніде не може, так як не має власності, а хто ж зараз чужу людину погодиться де прописувати?
Без прописки ж до 18 років на облік в ТЦК стати неможливо було, оскільки облік призовників здійснюється за територіальним принципом.
Які мені документи треба мати при собі щоб довести що я його тітка? у його мами прізвище одне, а в мене по паспорту інше ( в неї по чоловіку і в мене також) Він Іващенко, мама Іващенко, я Фьодорова. Мені треба взяти свідоцтво про народження племінника, свідоцтво про народження моє та його мами, і відповідно свідоцтво про шлюб моє та його мами? Щоб показати зміну прізвищ. Я таких документів не отримаю від неї нажаль(
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗараз усі свідоцтва про народження оцифровані.
Тобто Вашому племіннику не проблема пред"явити своє свідоцтво про народження в "ДІЯ". Вам думаю теж або паперове, або в ДІЯ.
Єдина проблема мабуть свідоцтво про народження Вашої сестри чи його копія, адже без її доброї волі дати Вам цей документ чи його ксерокс хоча б зробити - неможливо поки вона жива отримати дублікат такого документа через органи ЗАГС (ДРАЦС). На це мають право лише батьки та/або особа, якої стосується таке свідоцтво.
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Згідно Правил перетинання державного кордону громадянами України:
Громадяни в'їздять в Україну без будь-яких обмежень.
В'їзд/вхід на територію пункту пропуску громадян, які перетинають державний кордон, перебування у пункті пропуску та виїзд/вихід громадян з нього здійснюється за паспортними документами.
Громадяни, які перетинають державний кордон, зобов'язані пройти прикордонний, митний та інші види контролю відповідно до законодавства.
Пропуск громадян через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами підрозділу охорони державного кордону.
Паспортний документ або посвідчення особи на повернення в Україну вважаються дійсними, якщо вони відповідають встановленому зразку, видані уповноваженим на те органом, оформлені належним чином і належать громадянинові, який їх пред'являє.
Для здійснення прикордонного контролю громадяни подають уповноваженим службовим особам підрозділу охорони державного кордону паспортні, а у випадках, передбачених законодавством, і підтверджуючі документи без обкладинок і зайвих вкладень.
З метою врегулювання цих питань, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1202 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану», що набрала законної сили 26 жовтня 2022 року.
Згідно даної Постанови паспорт у формі картки, строк дії якого закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, та паспорт громадянина України зразка 1994 року, до якого не вклеєно фотокартку по досягненню 25 чи 45-річного віку, за умови, що строк вклеювання фото настав за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України на період дії воєнного стану.
Паспорт у формі картки підлягає обміну протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Вклеїти нову фотокартку, відповідно до досягнутого віку, належить протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Тому питань в перетині кордону жодних не буде.