Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
895 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
У грудні отримав тимчасову непридатність строком на три місяці. На минулому тижні влк узгодила обласна. Строк тимчасової непридатності закінчиться у березні. Чи випустять у такому разі за кордон, коли залишилось 1.5 місяця?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Для того щоб виїхати за кордон у Вас повинна бути встановлена тимчасова непридатність на термін від 6 до 12 місяців. На жаль, з тимчасовою непридатністю на 3 місяці Вам не дозволять виїхати за кордон.
Згідно пункт 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Згідно пункту 2 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
Згідно пункту 49 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий періоду період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
Отже, для перетину кордону на підставі тимчасової непридатності необхідно підготувати такі документи:
1) закордонний паспорт;
2) військово-обліковий документ зі штрихкодом або е-ВОД з Резерв+ чи ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...
3) ДОВІДКА із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6 постанови КМУ 560 або Е-ВОД з Резерв плюс із вказаною відстрочкою.
4) висновок ВЛК про тимчасову непридатність до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців, яка затверджена обласною ВЛК
На жаль, прикордонники можуть відмовити у перетині кордону, якщо Ваша непридатність лише на 3 місяці та не має оформленої відстрочки.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олександре!
На жаль, Вам навряд чи вдасться перетинути кордон, оскільки право на такий перетин військовозобов'язаний має, якщо тимчасова непридатність оформлена строком від 6 до 12 місяців.
Право на перетин кордону мають громадяни чоловічої статі у віці від 18 до 60 років за наявності підстав, перелік яких визначений Постанвою КМУ №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України".
Однією з таких підстав є:
"2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил."
Статтею 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено наступне:
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
"2) визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії)".
Тож, як бачите, встановлена тимчасова непридатність строком на три місяці не надає Вам права на відстрочку саме у контексті статті 23 ЗУ "Про мобілізацію", а отже, не надає і права виїзду за кордон.
Можливо, Ви маєте іншу підставу для виїзду? Чи оформлена в Вас відстрочка з іншої підстави відповідно до статті 23 ЗУ "Про мобілізаціію"?
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, можливо, якщо ви маєте повістку на явку через півтора місяця. Висновок Влк, та військовий квиток з штрих кодом..
Раджу зателефонувати на гарячу лінію прикордонної служби
Консультація з питань перетину кордонуОтримати консультацію з пить перетину кордону можливо на гарячій лінії Державної прикордонної служби України:
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред`явлення одного з документів, зазначених у статті 2 цього Закону. Правила перетинання державного кордону України громадянами України встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до цього Закону та інших законів України.
Порядок та умови перетинання громадянами України державного кордону врегульовано Правилами перетинання державного кордону громадянами України, що затверджені ПКМУ від 27 січня 1995 р. № 57.
Згідно п. 2-6 Правил:
У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації:
«визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії)».
Тому виїзд буде можливим у разі наявності висновку військово-лікарської комісії про визнання тимчасово непридатним до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців.