Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
897 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Який алгоритм подання заяви на підтвердження критичності підприємства через Аграрний реєстр?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Юлія!
Міністерство аграрної політики та продовольства України наказом від 10.12.2024 №4282 затвердило нові критерії для визначення підприємств, установ та організацій, що мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період.
Отже, визначення підприємств, установ та організацій (далі – підприємство), які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період, здійснюється за такими критеріями:
1. Здійснює оброблення угідь сільськогосподарського призначення на площі не менше 500 гектарів для провадження сільськогосподарської діяльності, що підтверджується відомостями, передбаченими п.п. 3 п. 2 Переліку відомостей Державного аграрного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2021 №573, або
2. Підприємство провадить діяльність з виробництва, переробки та збуту (експорту) певних видів продукції згідно кодів класифікації видів економічної діяльності (КВЕД) Національного класифікатора України класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457 (далі-КВЕД-2010), є один з КВЕД наведених у Критеріях.
3. Підприємство перебуває у сфері управління Мінагрополітики або управління корпоративними правами держави у статутних капіталах, яких здійснює Мінагрополітики.
4. 100% акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, що утворилося шляхом перетворення державного підприємства та проводить діяльність з передачі в суборенду земельних ділянок державної власності на земельних торгах, що підтверджується витягом з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та довідкою про діяльність за підписом керівника підприємства, у якій вказується кількість проведених земельних торгів з передачі в суборенду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, кількість укладених договорів суборенди землі та загальну площу земельних ділянок, а також суму отриманої суборендної плати.
Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства, яке має важливе значення в галузі сільського господарства національної економіки в особливий період, є відповідність двом критеріям, зазначеним у п. 1 цих Критеріїв із обов'язковим поданням Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4, за останній звітний період, із підтвердженням контролюючого органу про прийняття цього Податкового розрахунку.
Як відбувається процедура розгляду заявки у ДАР?https://www.dar.gov.ua/cards-useful/naychastishi-z...
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
До 28.02.2025 критичні сільгосппідприємства повинні заново підтвердити свій статус. Вони мають відповідати оновленим критеріям. Сільгосппідприємства, що отримуватимуть критичний статус вперше, також мають зважати на оновлені критерії.
Порядок № 76 містить ті самі вісім критеріїв, із яких потрібно відповідати трьом, аби претендувати на критичний статус.
Сільгосппідприємства повинні відповідати двом обов’язковим критеріям із пункту 2 Критеріїв та Порядку, затверджених Постановою № 76.
До двох обов’язкових критеріїв сільгосппідприємство має обрати третій критерій, якому відповідає, щоб претендувати на отримання критичного статусу. Найліпше це зробити, якщо відповідаєте галузевим критеріям від Мінагрополітики або регіональним — від ОДА.
Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період, заново затвердили Наказом № 4282, що набрав чинності з 24.12.2024.
Щоб виконати критерій важливості для галузі сільського господарства в особливий період, маєте відповідати двом позиціям із нових Критеріїв, що затвердив Наказ № 4282.
Для розгляду документів на критичний статус Мінагрополітики вимагає також подати Податковий розрахунок за останній звітний період. Маєте надати документ, що підтверджує прийняття органом контролю Податкового розрахунку.
ОДА також оновлюють свої критерії, за якими визначають підприємства, установи та організації, які мають важливе значення для територіальних громад в особливий період. Наприклад, розпорядженням Київської ОВА від 26.12.2024 № 1944.
Щоб звертатися до Київської ОВА, сільгосппідприємство має відповідати трьом і більше критеріям, які визначає Розпорядження № 1944. З-поміж них:
15 га — для вирощування плодових та/або ягідних культур;
25 га — овочевих культур;
50 га — інших сільськогосподарських культур.
Рекомендує переглянути сайти відповідних ОДА чи звернутися до них, аби ознайомитися з регіональними критеріями критичності вашої області.
Сільгосппідприємство має скласти звернення до Мінагрополітики чи ОДА. До нього слід додати:
Звернення разом із підтвердними документами подайте до:
Мінагрополітики через особистий е-кабінет у Державному аграрному реєстрі. Умова — маєте відповідати галузевим критеріям;
ОДА на їх поштову адресу або електронну пошту, залежно від запропонованих способів. Умова — маєте дотримати регіональних критеріїв.
Мінагрополітики або ОДА розгляне звернення в строк не більше ніж 10 робочих днів із дня його отримання (п. 6 Критеріїв та Порядку, затверджених Постановою № 76). Результат звернення — рішення про відповідність або невідповідність підприємства критеріям критичності.
Копії рішення про відповідність підприємства критеріям критичності отримають Мінекономіки та Міноборони (СБУ, Служба зовнішньої розвідки, Розвідувальний орган Міноборони).
Строк, протягом якого діє рішення про підтвердження статусу критичного підприємства, не змінився — один рік. Аби й надалі підтверджувати цей статус, доведеться за рік знову подати на розгляд звернення та підтвердні документи.
Мінагрополітики або ОДА вносить відомості про рішення, яким надали критичний статус, до Єдиного переліку органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для бронювання військовозобов’язаних. Це є фінальним кроком, після якого критичне сільгосппідприємство може користуватися Порталом Дія, щоб забронювати працівників.
З повагою, юрист Дерій В.О.!