Задайте питання юристу

907 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 14 березня 2025, питання №128603

Чи треба проходити ВЛК обмежено придатному, який має відстрочку?

У 2008 році у віці 17р. проходив ВЛК і був визнаний, як "Непридатний в мирний час, обмежено придатний у воєнний час". Наразі маю відстрочку згідно п.13 ч.1 ст.23, яку продовжую кожні 3 міс. Чи поширюється на мене вимога закону пройти ВЛК до 5 червня? І чи можуть мені відмовити у продовженні відстрочки після 5 червня, якщо я не пройду ВЛК?

Відповіді юристів (5)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, якщо не отримували повістку то не треба. Відповідно пункту 63 постанови 560 якщо маєте відстрочку на ВЛК не направляють.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дмитре!

    Вам треба до 5 червня 2025 року повторно пройти військово-лікарську комісію.

    Для того треба самостійно через електронний кабінет у застосунку Резерв+ або через ТЦК звернутися за направленням на ВЛК.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Федотов Ілля Сергійович
    Федотов Ілля Сергійович 17 днів тому

    Юрист, м. Харків, 8 років досвіду

    Добрий день

    12.02.2025 року було прийнято закон, яким встановлено, що відтепер обмежено придатні військовозобов'язані громадяни віком від 25 до 60 років, мають самостійно проявити ініціативу для проходження ВЛК.

    Тому Вам потрібно:

    Звернутись до ТЦК отримати направлення на ВЛК або (за технічної можливості) через додаток Резерв + записатись на ВЛК.

    Нижче процитую Вам норму закону:

    "Установити, що громадяни України віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом (крім осіб, визнаних в установленому порядку особами з інвалідністю), з дня набрання чинності цим Законом зобов’язані до 5 червня 2025 року пройти повторний медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби. Такі громадяни зобов’язані самостійно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані та резервісти Служби безпеки України - до Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів України - до відповідного підрозділу розвідувальних органів України) або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста з метою отримання направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду".

    Дмитро Клієнт 16 днів тому

    Всім дякую за відповіді!

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Дмитро! Вдачі Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 0 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025