Задайте питання юристу

907 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 30 березня 2025, питання №130658 650₴

Порушення правил військового обліку

Всім доброго дня.

Недавно зʼявилося в Резерв+ повідомлення: «Схоже у вас є порушення правил військового обліку. Можливі причини шукайте у розділі питання-відповіді". Місце прописки - Чернігівська область, але проживаю в Київській області, всі дані оновлено вчасно. До того ж, кілька днів тому у мене була проведена операція на позвоночнику з встановленням титанових пластин. Зараз проходжу реабілітацію. Можливо я знаходжуся в розшуку, бо є червона стрічка. Чи можна якось за допомогою адвоката знятися з цього розшуку віддалено? Дякую за відповідь

Відповіді юристів (6)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Вам спочатку необхідно звернутися до ТЦКСП з заявою щодо надання роз'яснень з приводу такого запису.

    Для вирішення ситуації Вам необхідно розуміти причин запису.

    Можливо Вам направляли повістку за місцем Вашої реєстрації, а Ви її не отримали. Може інші причини.

    Після отримання офіційної відповіді зможете зрозуміти порядок своїх дій.

    Деякі питання може вирішити Ваш представник.

    Наприклад оскарження розшуку в судовому порядку вразі такої необхідності і незаконності статусу "в розшуку".

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ярославе!

    Якщо у Резерв+ наявна "червона стрічка", то це означає, що Ви знаходитеся у розшуку ТЦК.

    Ви проживаєте у Київській області на постійній основі? У якому ТЦК Ви перебуваєте на обліку? При оновлені даних Ви вказували адресу фактичного проживання чи місце реєстрації? Чи не отримували Ви повісток Укрпоштою? Чи маєте Ви підставу для відстрочки?

    Щодо Вашого питання, то для того, аби зняти Вас із розшуку, спочатку потрібно зрозуміти на якій підставі Вас у такий розшук подали. Дізнатися про це Ви можете або самостійно, направивши відповідну заяву до ТЦК, у якому перебуваєте на обліку, або ж за допомогою Вашого адвоката шляхом надсилання адвокатського запиту до ТЦК.

    Далі все залежитеме від того чи на законних підставах ТЦК подав Вас у розшук. Якщо так, то знятися з розшуку дистанційно в Вас не вийде, на жаль, допоки Ви особисто не прибудете до ТЦК задля складання протоколу та постанови про адміністративне правопорушення.

    Зазвичай процесс накладання на Вас штрафу за, наприклад, неявку по повістці починаеться із складання протоколу та подальшої винесення постанови керівником ТЦК про притягнення Вас до адміністративної відповідальності.

    Після винесення постанови Ви повинні або оскаржити таку постанову упродовж 10 днів до районного суду або ж упродовж 15 днів сплатити штраф. У разі несплати Вами штрафу в зазначений термін постанова передається у виконавчу службу. Після того відкривається виконавче провадження про примусове стягнення з Вас суми штрафу. При тому сума штрафу подвоюється й до останнього додається 10% виногороди виконавця. Тобто, по суті, це вже буде не мінімальний штраф на 17К, а стягнення майже на 40К.

    Сам порядок винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності передбачає Вашу особисту присутність. Єдине виключення - належне повідомлення Вас про розгляд справи.

    Стаття 268 КУпАП. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності:

    Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279 - 1-279 - 8 цього Кодексу.

    30 січня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 482/9/17, адміністративне провадження №К/9901/38702/18 (ЄДРСРУ № 87268086) та справі №308/12552/16-а, адміністративне провадження №К/9901/32526/18 (ЄДРСРУ № 87268082) досліджував принцип належного повідомлення особи про розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності.

    Верховний суд вказує, що особі до якої застосовується адміністративна санкція, повинно бути забезпечено право завчасно знати про час та місце розгляду справи. Це право є гарантією реалізації інших прав - на участь в розгляді справи про адміністративне правопорушення, висловлення заперечень, надання доказів, захист тощо.

    Законодавство покладає обов`язок щодо своєчасного повідомлення особи про час та місце розгляду справи на уповноважену посадову особу. Зміст цього обов`язку не вичерпується надсиланням тексту відповідного повідомлення, оскільки саме лише надсилання, без отримання, не свідчить про поінформованість особи про час та місце розгляду справи, а отже робить це право недієвим.

    Якщо ж розшук безпідставний, то можна рухатися далі та намагатися зняти Вас з нього без Вашої присутності, шляхом "переписки" з ТЦК, поданням скарг до вищестоячого ТЦК та, можливо, звернення до суду.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    РАЗ СТРІЧКА ЧЕРВОНА - ВИ В РОЗШУКУ.

    ТРЕБА РОЗУМІТИ НА ПІДСТАВІ ЧЬОГО ВАС ОГОЛОСИЛИ В РОЗШУК.

    Законодавством чітко не визначено, за які порушення і які статуси можуть з’являтися, але для розуміння цього питання звернемося насамперед до Правил військового обліку (додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2023 №1487 (далі – Правила військового обліку).

    Правила військового обліку визначають обов’язки призовників, військовозобов’язаних і резервістів, невиконання яких може потягнути адміністративну або кримінальну відповідальність, а крім того, присвоєння статусу «Порушення правил військового обліку».

    Наприклад, якщо особа не з’явилася за повісткою, що була вручена належним чином (особисто або через Укрпошту), в Державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних і резервістів може з’явитися статус «Порушення правил військового обліку».

    Крім того, ТЦК може звернутися до поліції з вимогою доставити особу, що вчинила порушення правил військового обліку, до ТЦК для розгляду справи про адміністративне правопорушення. З цього моменту статус «Порушення правил військового обліку» може бути замінений на статус «У розшуку». Знімають і присвоюють такі статуси ТЦК.

    Статус «Порушення правил військового обліку» може бути присвоєний також у випадках:

    1. Неперебування на військовому обліку за зареєстрованим місцем проживання
    2. Неприбуття за викликом ТЦК
    3. Невчасне уточнення даних
    4. Інші порушення Правил військового обліку

    Варто зазначити, що з певних причин такі статуси з’являються випадково і безпідставно. Є два варіанти розв'язання цієї проблеми. Перший – перезавантажити (знести й завантажити знову) застосунок Резерв +. Якщо після цього статус не зникне, питання можна вирішити лише шляхом звернення до ТЦК.

    Перелік повноважень ТЦК та СП було затверджено постановою Кабінету міністрів №154 від 23 лютого 2022 року "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки".

    Деякі повноваження передбачені також:

    Адміністративні заходи ТЦКПС. Йдеться, зокрема, про звернення ТЦК до органів поліції для:

    Важливо, що адміністративне затримання таких осіб здійснюється незалежно від їхнього місця перебування на військовому обліку (в такому разі особа доставляється до найближчого ТЦК та СП).

    ТЦК дійсно може просити поліцію затримати особу, яка не зʼявилася за повісткою. Це передбачає п. 56 Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого постановою Кабміну №1487.

    ПІСЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ТЦКСП ДО ПОЛІЦІЇ, ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАС ВНОСЯТЬ ДО БАЗА "АРМОР ".

    Поліція за зверненням ТЦК здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    В Україні створені і працюють бази МВС АРМОР, "Оберіг" і "Гарпун", де зібрані певні дані про українців.

    АРМОР – розшифровується, як Автоматизоване Робоче Місце Оперативного Робітника. Це інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, прийнята за базову у всіх обласних МВСУ з 2002 року. Автоматизовані робочі місця встановлені у міських районних відділах, Функції системи: пошукові, облікові, довідкові, прогнозуючі.

    Це внутрішня база поліції,в якій містяться дані про людей які в них адміністративні відповідальності або кримінальні. І, в принципі, вони бачать по людині, по її документах, до чого вона притягувалася, різні адміністративні правопорушення, кримінальні, а також розшук. Плюс зараз в базі АРМОР є відміточка, що людина ухилянт. Тобто, з приводу ТЦК. Але, по суті, це і є так звана база ухилянтів, в яку ТЦК подають в поліцію про розшук.

    В базу АРМОР може потрапити кожна людина, якщо вона спричинить якесь адміністративне порушення, або це буде постанови поліцейських патрульних, або це буде рішення через суд. Звичайні люди зайти і перевірити себе в базі АРМОР не можуть. Тому що це поліцейська база. Якщо у вас є адміністративні правопорушення, треба перевіряти судовий реєстр, або робити запит в поліцію, наприклад. Можна це зробити за допомогою адвоката. Робиться АДВОКАТСЬКИЙ ЗАПИТ.

    ___

    ОТЖЕ, СПОЧАТКУ ТРЕБА РОЗУМІТИ НА ПІДСТАВІ ЧЬОГО ВАС ОГОЛОСИЛИ В РОЗШУК.

    ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП ДЕ ВИ ЗНАХОДИТЕСЯ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ВАШОГО ПИТАННЯ, АЛЕ СПОЧАТКУ ПРОІНФОРМУЙТЕ СВІЙ ТЦКСП ПРО ТЕ ЩО ВИ ЗНАХОДИТЕСЬ НА РЕАБІЛІТАЦІЇ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ.

    Турчин Ярослав Олексійович

    ДОБРОГО ВЕЧОРА, ЯРОСЛАВЕ! Під час оновлення даних Ви вказували адресу свого фактичного місця проживання чи нічого не змінювали? Мабуть Ви як і інші співгромадяни стали жертвою інформаційної пропаганди про те, що виконання обов"язку з уточнення даних - вирішує всі проблеми з ТЦК. Це не так. І як казали юристи рік тому - це робиться виключно для того, щоб зручніше було слати повістки і мобілізувати.

    Відповідно до ч. 11 ст. 38 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу", Призовники, військовозобов’язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), номерів засобів зв’язку та адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти), освіти, місця роботи, посади зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.

    {Частина одинадцята статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3633-IX від 11.04.2024 }

    Якщо в ТЦК не було інформації про Ваше нове місце проживання, то скоріш за все вони цілком законно відправили повістку Вам на адресу зареєстрованого місця проживання.

    Звісно потрібно повідомити ТЦК за місцем обліку про актуальну адресу проживання та обставини, які унеможливили Ваше прибуття за повісткою.

    Бажано до листа в ТЦК прикласти медичну довідку з лікувального закладу, в якій буде відображено періоди тимчасової непрацездатності (період стаціонарного лікування, реабілітації).

    Якщо у Вас немає права на відстрочку, то можуть цілком направити на ВЛК, визнати не дивлячись придатним і відправити у військо служити. На жаль дуже багато людей нахабно мобілізовані маючи реальні хвороби, які виключають перебування в умовах війська. Але на це усім плювати, бо у них план і їх не цікавить ні закон, ні права людей, ні Конституція, ні Україна загалом. У них план і особисті вигоди, а на все інше на жаль їм плювати.

    Тож в сучасних реаліях кожен обирає для себе сам, або мати незаконний "Розшук" в Резерв+ та перспективу штрафу 17-34 тисячі гривень, чи бути "працевлаштованим" у ЗСУ з перспективою повернутися через кілька років інвалідом, якщо пощастить повернутися.

    Законності зараз ніякої немає і чим менше людей вдається мобілізувати, тим більше йдуть зловживання, бо як говорять слушно фахівців - питання мобілізації не можна передавати військовим, бо у них діє принцип виконання наказу будь-якою ціною, а не такі пережитки цивілізації як верховенство права, законністЬ, права людини.

    Перш за все розпочати треба з актуалізації даних в Резерв+

    В Україні не було і немає обов"язку ставати на облік за місцем фактичного перебування. Як і заборони не проживати за "пропискою"... адже зараз не радянські часи. Реєстрація місця проживання взагалі неконституційна, але держава ніяк не може від неї відмовитись, займаючись фактичними перейменуваннями одного й того ж. = то прописка, то реєстрація місця проживання.

    Єдине виключення - особи, які зареєстровані на "тимчасово окупованих територіях", тобто внутрішньо переміщені особи, які мають стати на облік протягом 7 днів від дати отриммання довідки ВПО.

    Київ не є такою територією, а тому оскільки Ви поїхали з Харкова до війни і не мали питати "дозволу воєнкома", то фактично й обов"язку ставати на облік у Вас не було. В цьому плані Ви нічого не порушили.

    Однак, це не означає, що якщо у Вас немає броні або відстрочки, то Вас ТЦК не могло планувати мобілізувати.

    На жаль зараз загальна, а скоріше навіть тотальна мобілізація простих українців, тому гребуть усіх, у кого немає підстав не бути обілізовани.

    Після уточнення (оновлення) своєї адреси - засобами електронного зв"язку (електронної пошти) рекомендую направити в ТЦК за місцем обліку листа-повідомлення, що Ви ще до війни змініли фактичне місце проживання і зараз після операції на реабілітації, а тому не можете прибути по повістці, яка помилково була направлена не за адресою місцезнаходження.

    До листа додайте фотокопії відповідних сторінок паспорта. Також додактово можна додати документ, який підтверджує факт перебування на реабілітації (довідки мед.установи), а також копію військово-облікового документа.

    Цей лист скріпляєте своїм електронним цифровим підписом або ДІЯ.Підписом за допомогою сервісу Мінцифри https://czo.gov.ua/sign та відправляєте на електронну поштову адресу ТЦК за місцем обліку.

    Довідник електронних адрес ТЦК по Україні за посиланням https://www.mil.gov.ua/content/dovidnyk.pdf

    Але це не означає, що ТЦК від Вас обов"язково відстане.

    Вам бажано з наявним захворюванням оформити інвалідність та після цього вже через Резерв+ без жодних проблем оформити ВІДСТРОЧКУ за п. 1 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

    Без цього будь-яка Ваша явка в ТЦК з адвокатами, без - може вилитись в мобілізацію.

    При цьому згідно з позицією Верховного Суду (без України) від лютого 2025 року - порушення у процедурі мобілізації не є підставою для звільнення з ЗСУ у майбутньому, адже на думку суддів - процес мобілізації незворотній.

    Що ж. Тепер всі карти в руках ТЦК. За логікою Верховного Суду тепер можна і дітей 14-літніх мобілізувати. Ну і що, що вік не мобілізаційний... процедура ж незворотня. І жінок, і осіб без громадянства чи з іноземним громадянством.

    А якщо громадянин, старше 25, то взагалі які там порушення можуть заважати виконати єдину норму Конституції, яка працює зараз.

    Тому на жаль можливих варіантів дій у Вас досить небагато. І якщо у Вас немає права на відстрочку та неможливо оформити інвалідність , то бажання зняти фейковий і абсолютно незаконний псевдорозшук Нацполіції і ТЦК - може вилитись в незворотні наслідки для життя та або здоров"я. Ви не один. В такій ситуації сотні тисяч, якщо не мільйони співгромадян. Ця вся вакханалія через кілька місяців завершиться, але завершення цього процесу і ліквідації ТЦК як ганебного явища, що дискредитує ЗСУ своєї діяльністю - треба дочекатися.

    Подібні явища - не нові. В США під час війни у В"єтнамі також були люди, які відммовлялися від мобілізації. І їх навіть ніхто не садив до в"язниці як в Україні.

    Мало того, нещодавно у віці 100 років помер 39-й Президент США Джиммі Картер, який одним із пунктів своєї передвиборчої програми як кандидата - включив повну і беззастережну амністію усіх, кого звинувачували в "ухилянтстві" під час операції зброних сил США у В"єтнамі. Тому оці всі "лякалки" про відповідальність і враження у правах на все життя - це все лише лякалки і казочки від ряжених у форму без правових підстав медійних блазнів, які так само далекі від ЗСУ та фронту, як морські свинки від моря. Їх завдання лякати людей і не відповідати за свої слова.

    Звісно Ви можете перевірити вдачу та спробувати за місцем обліку пройти ВЛК і навіть якщо будуть адекватні лікарі, то Вам дадуть тимчасову непридатність. Але дуже багато зловживань, якщо Ви не людина зі зв"язками на відповідній території, то Вами просто закриють план і все. Такі реалії, як би прикро не було це констатувати.

    Щасти Вам!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас, Ярославе!

    Недавно зʼявилося в Резерв+ повідомлення: «Схоже у вас є порушення правил військового обліку. Можливі причини шукайте у розділі питання-відповіді". Місце прописки - Чернігівська область, але проживаю в Київській області, всі дані оновлено вчасно. До того ж, кілька днів тому у мене була проведена операція на позвоночнику з встановленням титанових пластин. Зараз проходжу реабілітацію. Можливо я знаходжуся в розшуку, бо є червона стрічка. Чи можна якось за допомогою адвоката знятися з цього розшуку віддалено? Дякую за відповідь

    Зняття з розшуку - дуже довга історія, не проста, зазначу одразу.

    Ситуація не критична, але дзвіночок є. Скоріше за все, але Вас подали до адміністративного розшуку. Цікаво за що, можливо була повістка про явку до ТЦК через Укрпошту, про яку Ви навіть не знали.

    У будь-якому випадку, з'ясувати причини - це системна та не проста робота. Ще складніше - виправити запис. Я завжди у таких випадках починаю із адвокатського запиту до правоохоронних органів за місцем Вашої реєстрації про з'ясування питання щодо наявності конкретної особи в адміністративному розшуці, дату подання, суб'єкта і так далі. Наступний крок - подача адвокатського запиту до ТЦК та СП, який безпосередньо оголосив Вас у розшук.

    Загалом дати гарантії, що Вас вдасться, я точно не можу. Але пробувати треба, на мій погляд. По Україні є лише одиничні успішні кейси зняття осіб з так званого адміністративного розшуку.

    Крім того, давайте подумаємо в іншій площині:

    Чи маєте наразі Ви право на відстрочку?

    Як давно Ви пройшли оперативне втручання?

    У якому ТЦК Ви на обліку (я сам з Чернігівської області)?

    Можливо варто подумати щодо явки до ТЦК та проходження ВЛК, яка на 99,9 % має дати Вам тимчасово непридатний до військової служби. Але прямо зараз я не рекомендую це робити, все ж таки треба вивчати Ваші документи і відштовхуватися, у першу чергу, від дати оперативного втручання. Загалом ситуація не безнадійна, треба працювати, треба системна робота.

    З повагою! Щасти Вам!

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас, Ярославе!

    Чи вказували Ви адресу проживання в Київській області в Резерв+? Якщо ні - то вкажіть.

    Цілком можливо, що Вам була направлена повістка, про яку Ви не знали і не з'явилися, а тепер через неї у Вас порушення правил військового обліку.

    Згідно пункту 34 постанови КМУ 560

    Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

    Згідно пункту 41 постанови КМУ 560

    Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

    1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

    2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:

    • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
    • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
    • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.
    Щоб вирішити дану ситуацію:

    1. Ви можете спробувати виправити даний статус звернувшись до техпідтримки Резерв+ та надіслати опис проблеми на електронну пошту — cabinet-support@mil.ua або скористатися чатботом https://chats.viber.com/reserveplusbot

    2. Відправте на адресу ТЦК, де перебуваєте на військовому обліку, рекомендований лист із проханням виключити помилковий запис про порушення правил військового обліку з Реєстру Оберіг.

    3. Укладіть угоду з адвокатом і направте до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення.

    Якщо в Резерв+ стрічка для відображення статусу про порушення військового обліку має червоний кольор, то це означає, що скоріш за все по Вам було направлення до органів Національної Поліції для примусової доставки в ТЦК та СП.

    Якщо персональні або адвокатські запити не дадуть результату (наприклад, отримаєте відмову у виправленні статусу або Вам/адвокату взагалі не дадуть відповідь), то статус " Виявлені порушення правил військового обліку" знімуть після того, як Ви явитесь до ТЦК або якщо доведете в суді, що в розшук Вас оголосили безпідставно.

    Для зняття з розшуку керівник ТЦК повинен подати клопотання до Національної поліції. На практиці, навіть, оплата штрафу не звільняє від обов‘язку прибути до ТЦК. Тому керівники ТЦК надають перевагу залишати статус «у розшуку» , щоб військовозобов‘язаний не міг нормально пересуватись поки не прибуде до ТЦК.

    Якщо ж Вам прийшла повістка про яку Ви, навіть, не знали і Вас спробують притягнути до адміністративної відповідальності, то Ви маєте всі шанси оскаржити даний штраф. Ознайомтесь з корисним матеріалом за посиланням https://sud.ua/uk/news/publication/326020-esli-voe...

    Йти до ТЦК потрібно коли у Вас є підстави для відстрочки. Якщо Вам недавно зробили операцію, то Ви можете бути визнані тимчасово непридатним або виключеним з військового обліку (залежно від Вашого діагнозу та строку реабілітації).

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 0 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025