Задайте питання юристу

907 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 31 березня 2025, питання №130792 340₴

Бронювання по Резерв+

Добрий день, три дні тому виповнилось 25 років, з роботодавцем вирішили, що мене забронюють через Дію по витягу з Резерв+, але потрібно,щоб статус в Резерв+ змінився з призовника на військовозабов'язаного. Питання, чи зміниться стататус автоматично, якщо так то, які строки? Він міняється вручну працівником ТЦК чи автоматично. Чи потрібен візит в ТЦК?

Відповіді юристів (14)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Як правило, статус змінюється автоматично, ТЦК відвідувати не потрібно. Дуже рідко коли буває, що статус не змінюється і тоді доводиться звертатися до ТЦК та СП або особисто, або через лист.

    З повагою!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Добрий день, Максиме!

    Питання, чи зміниться стататус автоматично, якщо так то, які строки? Він міняється вручну працівником ТЦК чи автоматично. Чи потрібен візит в ТЦК?

    Зазвичай ТЦК змінює статус "призовник" на "військовозобов'язаний" самостійно, тобто без Вашого візиту до останнього. По часу - від тижня до одного місяця, залежить від завантаженності ТЦК. Тож, Вам потрібно почекати. Час від часу оновлюйте свої дані у Резерв+, аби контролювати ситуацію та розуміти, що Вас вже можна подавати на бронювання.

    Не рекомендую з'являтися до ТЦК персонально, оскільки в даному варіанті є великий ризик бути мобілізованим у зв'язку із тим, що Ви не маєте оформленої відстрочки. Одразу наголошую на тому, що жодні гарантійни листи від підприємства Вам в тому не допоможуть.

    З приводу умов для бронювання згідно яких Вас зарахують на спеціальний облік в ТЦК автоматично.

    Відповідно до Постанови КМУ №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час»

    27. У списку зазначаються такі відомості щодо:

    1) державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи:

    • повне найменування юридичної особи або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи;
    • код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи (у разі наявності) або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи (у разі наявності);
    • місцезнаходження юридичної особи або відокремленого підрозділу юридичної особи (крім критично важливих підприємств, а також критично важливих установ, які визначені Мінстратегпромом);
    • прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи;

    2) військовозобов’язаного:

    • прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
    • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);
    • строк дії відстрочки;
    • відмітка про виконання вимог, визначених в абзаці третьому пункту 8 цього Порядку.

    29. Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    • перебуває на військовому обліку;
    • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
    • уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
    • не перебуває у розшуку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Максим Клієнт день тому

    Жаль, що не відомо скільки чекати) На вулицю вже спокійно не вийдеш) А чи може ТЦК одразу зробити "червону стрічку"? Що унеможливить бронювання через ДІЮ?

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      Теоретично - можливо все. Коли Вам виповнюється 25 років?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      На жаль, так, невідомо. Проте, взагалі добре, що відбувається хоча б так, бо в іншому варіанті - тільки особиста явка до ТЦК.

      Щодо "червоної стрічки", то все можливо станом на зараз. Хоча у багатьох випадках, остання не з'являється одразу. Вам головне контролювати зміну статусу.

    Максим Клієнт день тому

    вже виповнилось 28.03

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      Статус до сих пір не оновився?

    Максим Клієнт день тому

    ні, все ще призовник

    • Кирда Вячеслав Володимирович
      50%

      Зрозуміло! Спробуйте ще певний час почекати, адже все рівно особливих варіантів наразі у Вас немає. Якщо звернетеся до ТЦК та СП особисто, буде ВЛК і може бути мобілізація. Звернення поштою - також нагадування про себе.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Час від часу оновлюйте військово-обліковий документ через Резерв+ .

    Якщо там не буде зазначено, що Ви військовозобов'язаний, то Вас не зможуть забронювати через ДІЮ.

    Деякі ТЦК автоматично переводять на військовий облік військозобов'язаних протягом тижня. Деякі вносять запис про порушення і викликають повісткою.

    Для бронювання підприємство подає через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/bronyuvannya-pracivni... список, в якому зазначаються відомості щодо військовозобов’язаного:

    • прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
    • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);
    • строк дії відстрочки;
    • відмітка про виконання вимог, визначених в абзаці третьому пункту 8 цього Порядку.

    Крім того, для оформлення бронювання головне, щоб у Вас були уточнені дані, в Резерв+ не було статусу про порушення правил військового та оголошення в розшук.

    Якщо статус не зміниться, то без особистої явки до ТЦК не обійтися.

    Проте, Вас спочатку повинні взяти на облік та внести дану інформацію в Резерв+. Цього буде достатньо для оформлення бронювання.

    Також Вам повинні вручити направлення на ВЛК, яке Ви повинні пройти протягом 4 днів. За час поки Ви будете проходити медичний огляд Вас зможуть забронювати.

    Перед походом до ТЦК повідомте родичів, що йдете ставати на військовий облік військовозобов'язаних та скажіть, щоб звертались до поліції, якщо Ви їм не перетелефонуєте через 2-3 години.

    Дуже часто при візиті до ТЦК відбирають телефони та проводять експерс ВЛК, тому потрібно перестарахуватися та йти туди з адвокатом.

    Якщо Ви підете самі, але Вас не випускають з ТЦК та у Вас є телефон звертайтесь в Державне бюро розслідувань, Національну поліцію, Уповноваженому Верховної Ради з прав людини та повідомляйте про незаконне позбавлення волі (стаття 146 ККУ) та перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень (стаття 426-1 ККУ)

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    В 25 РОКІВ ВИ АВТОМАТИЧНО ПОВИННІ БУТИ ПЕРЕВЕДЕНІ В СТАТУС ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНОГО - ОТЖЕ ВИ БУДЕТЕ ПІДЛЯГАТИ МОБІЛІЗАЦІЇ, А ВАШ РОБОТОДАВЕЦЬ БУДЕ МАТИ ПРАВО ВАС ЗАБРОНЮВАТИ (БРОНЮВАННЯ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ "ДІЮ" ЗА 72 ГОДИНИ).

    ПЕРЕВІРИТИ ЦЕ МОЖЛИВО ЧЕРЕЗ РЕЗЕРВ +.

    ДЛЯ БРОНЮВАННЯ У ВАС ПОВИНЕН БУТИ ДІЮЧИЙ ВОД.

    БЕЗ ВКАЗАНИХ ВОС ТА ЗВАННЯ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ НЕДІЙСНИЙ.

    НЕДІЙСНИЙ ВОД НЕ ДАЄ МОЖЛИВОСТІ ПРОВЕСТИ БРОНЮВАННЯ ПРАЦІВНИКА.

    У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5,8, 13 та 14 електронного військово-облікового документа не відповідають відомостям, що містяться у Реєстрі «Оберіг», він вважається недійсним. Про це йдеться у постанові Кабміну від 16 травня №559, яка набула чинності 18 травня, і якою затверджено нову форму ВОД.

    Про які саме відомості, невідповідність яких з Реєстром «Оберіг», буде означати недійсність військового квитка, йде мова?

    Відповідно до додатку до постанови 559, у графі 1 зазначається належність до військового обов’язку (призовник, військовозобов’язаний, резервіст). У разі коли громадянин України виключений з військового обліку, зазначається категорія військового обліку, з якої він був виключений.

    У графі 2 зазначається номер картки платника податків, у разі його відсутності – серія та номер паспорта.

    У графі 3 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається склад відповідно до положень статті 5 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» (рядовий, сержантський і старшинський, офіцерський), для призовників – не заповнюється.

    У графі 4 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається військове звання (для громадян, виключених з військового обліку, зазначається військове звання на дату виключення з військового обліку), для призовників – не заповнюється.

    У графі 5 цифрами зазначається військово-облікова спеціальність, визначена громадянину відповідно до переліків, які затверджені Міноборони (для військовозобов’язаних та резервістів СБУ зазначається профіль відповідно до переліку, затвердженого СБУ).

    У графі 8 - наявність відстрочки.

    У графі 13 зазначаються дата взяття на військовий облік, найменування районного, міського ТЦК або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. У разі зняття або виключення громадянина з військового обліку зазначаються дата і причина зняття (виключення) з військового обліку відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу».

    Графа 14 заповнюється відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» у разі: зняття з військового обліку з таких причин, як призов, направлення чи прийняття на військову службу або вступ на навчання у заклади фахової передвищої військової освіти, вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти; направлення на альтернативну (невійськову) службу; направлення для відбування покарання до установ виконання покарань; виключення з військового обліку з таких причин, як визнання непридатним до військової служби або досягнення граничного віку перебування у запасі.

    ___

    Постанова Кабміну № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» зокрема зобов’язує призовників, які досягли 25-річного віку, прибути до ТЦК та СП, щоб змінити свій статус й стати на військовий облік військовозобов’язаних.

    Тобто чоловіки, які досягли 25-річного віку, мають замінити приписне посвідчення призовника на новий ВОД.

    Перед тим, як замінити своє приписне посвідчення, громадянин має пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Медогляд для чоловіків, які досягли 25-річного віку, є обов’язковим.

    Це необхідно, щоб визначити придатність особи до військової служби та взяти її на військовий облік військовозобов’язаних - ВЛК встановлює ступінь придатності до військової служби, керуючись розкладом хвороб, який можна знайти у наказі № 402 Міноборони.

    В п.23 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст.409) зазначено:

    "23. Призовники, військовозобов’язані та резервісти в разі зміни адреси їх місця проживання або інших персональних даних зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку, зокрема у випадках, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р. № 265 “Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад”, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-комунікаційні системи.

    Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних."

    ОТЖЕ, У ВАС Є 7 ДНІВ ПІСЛЯ 25-РІЧЧЯ, ЩОБ ПРИБУТИ ДО ТЦКСП ДЛЯ АКТУАЛІЗАЦІЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРО СЕБЕ ТА ОТРИМАННЯ ВОД, ЯКЩО ДІЮЧИЙ ВОД НЕ З'ЯВИВСЯ В РЕЗЕРВ +.

    Максим Клієнт день тому

    Дякую за відповіді, на зараз і мене резерв+ оновлений, я на обліку, дані уточнено вчасно. Буду чекати на зміну статусу, якщо не буде змінюватись то поїду особисто в ТЦК

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Максиме!

      Якщо вирішите їхати до ТЦК особисто, будьте обережні. Головне, аби в ТЦК внесли Ваші дані до реєстру, тобто змінили статус, поки Ви будете проходити ВЛК.

    • Дерій Владислав Олегович

      Будь ласка! Перед походом до ТЦК спробуйте отримати направлення на ВЛК через Резерв+, щоб Вам не провели його за 15 хв. При особистій явці - напишіть заяву про взяття на військовий облік військовозобов'язаних та видачу військово-облікового документа.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 0 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025