Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
909 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня.
Зупинили працівники поліції, почали говорити, що я в стані наркотичного сп'яніння. Запропонували проїхати на медичний огляд. Я відмовився. Але наступного ранку сам поїхав в медичний заклад і пройшов перевірку, яка підтвердила відсутність наркотиків в організмі.
Скажіть, будь ласка, цей висновок, враховуючи відмову їхати з поліцією, дає підстави звільнення від відповідальності?
Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олексію!
Згідно ч. 4 ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан сп’яніння, проведений з порушенням встановленого порядку вважається недійсним.
Перш за все, для того щоб у патрульного поліцейського з’явилася підстава запропонувати водію пройти огляд на стан сп’яніння, у водія повинні бути наявні ознаки такого сп’яніння.
Ознаками алкогольного сп’яніння є:запах алкоголю з порожнини рота;порушення координації рухів;порушення мови;виражене тремтіння пальців рук;різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;поведінка, що не відповідає обстановці.
Ознаками наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є:наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Якщо при спілкуванні із водієм, поліцейський помічає одну із зазначених ознак, у нього з’являється право запропонувати водію пройти огляд на стан сп’яніння.
Згідно статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, огляд особи, яка керувала транспортним засобом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів.
Фактично, якщо інспектор поліції бачить ознаки сп’яніння у водія, він зобов’язаний перш за все запропонувати водію пройти огляд на стан сп’яніння на місці зупинки із використанням спеціального приладу (зазвичай – Драгер).
Згідно ПДР, водій зобов’язаний пройти такий огляд. Однак, якщо водій відмовиться пройти огляд на стан сп’яніння на місці зупинки, це ще не є тією відмовою, після якої його можуть притягнути до адміністративної відповідальності саме за відмову пройти огляд на стан сп’яніння.
У випадку, якщо 1) водій пройшов огляд на місці зупинки і не згідний з результатом такого огляду (незгоду потрібно висловлювати чітко) або 2) водій відмовляється пройти огляд на місці зупинки, поліцейський зобов’язаний запропонувати пройти такий огляд на стан сп’яніння у медичному закладі. Туди ж поліцейський повинен доставити водія, а після огляду повернути на місце зупинки.
Якщо водій відмовиться від такого огляду (обов’язково в зазначеному порядку), тоді є підстави притягнути його до адміністративної відповідальності згідно ст. 130 КУпАП саме за відмову пройти огляд на стан сп’яніння відповідно до встановленого порядку.
Під час проведення огляду водія на стан сп’яніння, поліцейський здійснювати відеозапис, а в разі неможливості цього, огляд проводиться у присутності двох свідків. Наявний відеозапис є надзвичайно важливим доказом у справі про притягнення до адміністративної відповідальності згідно ст. 130 КУпАП.
Підставою для закриття провадження у справі є помилки поліції допущені з моменту зупинки авто до фактичного складання протоколу. Нижче, ми наведемо приклади зі своїх успішних кейсів щодо підстав, які слугували для закриття справи в суді по складеному протоколу за статтею 130 КУпАП:
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день!
Потрібно бачити матеріали справи, зокрема протокол.