Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Мене лікарі відмовляються скеровувати на ВЛК, кажуть нема підстав. В мене кисти верхньощелепних пазух, легка внутрішня гідроцефалія, ширина тіла 14 мм. Поперековий остеохондроз, з переважним ураженням сегменту L5-S1. Спондилоартроз, ретролістез L5. Екструзія міжхребцевого диску L5-S1 з відносини стенозом хрестового каналу. Протрузія міжхребцевого диску L4-L5.
Чи можу я бути не придатний до ДШВ? Дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Правові, організаційні, економічні та соціальні засади охорони здоров`я в Україні регулюються Законом України «Основами законодавства України про охорону здоров`я» від 19.11.1992 № 2801-XII.
Відповідно до ст. 70 Закону № 2801-XII, військово-лікарська експертиза визначає придатність до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов`язаних, встановлює причинний зв`язок захворювань, поранень і травм з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Ступінь придатності до військової служби, перелік хвороб, розладів здоров’я та питання проведення військової лікарської експертизи військовослужбовців регулюється Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402.
Згідно п. 1.1 глави 2 розділу І Положення № 402 медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров`я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови).
Пунктом 1.3 глави 1 розділу І Положення № 402 передбачено, що основними завданнями військово-лікарської експертизи є, зокрема, визначення причинного зв`язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтва) у військовослужбовців, військовозобов`язаних, резервістів, які призвані на збори, у осіб, звільнених із військової служби, а також причинного зв`язку захворювань, поранень, які заподіяли військовослужбовцям смерть.
Згідно Положення № 402 постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я ТДВ) (додаток 3).
При встановленні ступеня придатності до військової служби ВЛК керується Поясненнями щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад (Додаток 2 до Положення № 402).
Згідно статті 18 розділу 1 частини 1 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовці перебувають під захистом держави і мають усю повноту прав і свобод, закріплених Конституцією України.
Згідно статті 19 розділу 1 частини 1 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України держава гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей соціальний і правовий захист відповідно до законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України «Про соціальний та правових захист військовослужбовців та членів їх сімей» турбота про збереження та зміцнення здоров’я військовослужбовців – обов’язок командирів (начальників).
При цьому, саме на командира (начальника) покладений обов’язок з’ясовувати наявність особливих потреб військовослужбовця та обставин, які унеможливлюють обов’язкове переведення.
Відповідно до статті 59 розділу 2 частини 1 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, командир (начальник) зобов’язаний знати потреби і запити особового складу та приймати рішення за його зверненнями.
Отже:
Напишіть рапорт на ім’я безпосереднього командира за підпорядкованістю з проханням направити Вас на проходження військово – лікарської комісії.
У разі ігнорування рапорту - зверніться зі скаргою (у разі необхідності) до старшого командира, командира військової частини, оперативного командування, ВСП, ДБР, МО, військового омбудсмена та інших державних органів.
Наразі є судовий прецедент щодо відповідності за не направлення на ВЛК.
https://sud.ua/uk/news/publication/326722-komandir...
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Руслане!
Направлення на медичний огляд ВЛК може дати прямий начальник (від командира частини і вище), начальники штатних ВЛК, керівники ТЦК та СП, начальники (керівники) закладу охорони здоров’я за місцем лікування, а також органи військового управління/підрозділи Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратура, суд.
Згідно п. 6.4. наказу МОУ 402 У разі виявлення під час обстеження або лікування у закладі охорони здоров’я (установі) у військовослужбовця захворювання, наслідків травми (поранення, контузії, каліцтва), які зумовлюють непридатність до військової служби, ці особи направляються на медичний огляд для встановлення ступеня придатності до військової служби за рішенням начальника (керівника) закладу охорони здоров’я (установи) на підставі подання начальника (керівника) лікувального відділення, в якому обстежується (лікується) військовослужбовець, про що робиться запис у медичній карті стаціонарного (амбулаторного) хворого (медичній книжці), який завіряється підписом начальника (керівника) закладу охорони здоров’я (установи).
Тобто, якщо Вас направили на лікування і в процесі з’ясувалося, що Ваш стан здоров’я погіршився і Ви потребуєте проходження ВЛК, то лікар-куратор повинен був подати клопотанням на проходження Вами військово-лікарської комісії.
Якщо госпіталь, де Ви перебуваєте на лікування, не проводить ВЛК, відмовляється направляти на інший госпіталь і повертає Вас назад до в/ч, то у виписному епікризі у будь-якому випадку зазначається діагноз, з яким Вас виписують. Ви можете, спираючись на наявний діагноз, написати рапорт командиру частини про погіршення стану здоров’я і просити, щоб Вас направили на ВЛК.
Алгоритм отримання направлення на ВЛК викладений у Довіднику військовослужбовця після поранення.
1.Якщо стан Вашого здоров’я дозволяє прибути до військової частини, Вам потрібно:
2. Якщо стан Вашого здоров’я не дозволяє прибути до військової частини за направленням на ВЛК, Ваші дії:
Досить часто виникають проблеми з розглядом рапортів. Якщо військова частина або інші уповноважені особи незаконно відмовляють Вам в направленні на ВЛК, Ваші дії:
1. Кисти верхньощелепних пазух, легка внутрішня гідроцефалія, ширина тіла 14 мм - якщо новоутворення не турбує Вас, то проводиться динамічний моніторинг, оцінюється швидкість зростання кісти, після чого визначається необхідність хірургічного втручання. Якщо Вас постійно турбують головний біль, симптоми синуситу та інші прояви, Вам повинні призначити оперативне лікування на найближчий час. Після цього Вам повинні надати відпустку для реабілітації.
2. Остеохондроз, спондилоартроз, екструзії відностяться до статті 64 Розкладу хвороб наказу МОУ 402. І для того щоб, Вас визнали непридатним до ДШВ ВЛК повинна визнати Вас придатним до частин забезпечення за статтею 64 "Б" розкладу хвороб.
А згідно Ваших діагнозів дуже складно претендувати на таке рішення ВЛК. Проте, потрібно більш детально ознайомлюватись з Вашими медичними документами.
Порядок подання та розгляду звернень штатними ВЛК
3.1. Вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов’язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.
3.2. Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
3.3. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».
Штатні ВЛК перевіряють відповідність прийнятих позаштатними ВЛК постанов встановленому діагнозу та вимогам цього Положення, на підставі доданих до звернення оригіналів медичних документів або належним чином завірених їх копій, а також наявних медичних записів та висновків у відповідних реєстрах електронної системи охорони здоров’я.
3.4. У разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (відміни, скасування) постанови ВЛК обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд ВЛК.
Таке рішення є обов’язковим до виконання та має бути реалізовано не пізніше ніж в місячний строк з дати прийняття.
У разі визнання штатною ВЛК звернення необґрунтованим, воно повертається заявнику (скаржнику) з відповідними роз’ясненнями, у строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
У разі прийняття рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд, військовослужбовці та інші особи, зазначені у пункті 1.2 глави 1 цього розділу, направляються для проходження медичного огляду ВЛК в інший заклад охорони здоров’я, ніж той, в якому проводився медичний огляд ВЛК, постанова якої оскаржується.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Руслане!
Коли Ви в останній раз проходили ВЛК і чи мали Ви відповідні захворювання на той час?
Які саме лікарі відмовляються скеровувати Вас на ВЛК? Мова йде про лікарів у лікарні чи про лікарів медчастини? Ви знаходитеся у частині чи проходите стаціонарне лікування, можливо, перебуваєте у відпустці? Діагнози, які Ви навели - це профільний висновок лікаря чи заключення МРТ?
Направлення на медичний огляд ВЛК (зразок у додатку 11) може дати прямий начальник (від командира частини і вище), начальники штатних ВЛК, керівники ТЦК та СП, начальники (керівники) закладу охорони здоров’я за місцем лікування, а також органи військового управління/підрозділи Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратура, суд (Пункт 6.1 статті 6 Наказу Міноборони від 14.08.2008 №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»).
Направлення на медогляд ВЛК під час лікування:
Якщо ти лікуєшся або проходиш обстеження у медзакладі, на медогляд ВЛК тебе може направити начальник медзакладу (за поданням начальника лікувального відділення або профільного фахівця) у двох випадках:
Направлення на медогляд ВЛК з військової частини:
Якщо ти знаходишся у військовій частині, то направлення на медогляд ВЛК формує начальник медичної служби з підписом командира військової частини. В такому випадку, тобі потрібно:
Направлення на медогляд ВЛК через ТЦК та СП:
Якщо ти знаходишся у відпустці для лікування після захворювання чи поранення, за декілька днів до її завершення звернись до керівника твого ТЦК та СП щодо направлення на повторний медичний огляд за місцем проведення відпустки для визначення придатності до військової служби або для вирішення питання про потребу у продовженні відпустки для лікування у зв’язку із хворобою \ після поранення (Пункт 6.15 статті 6 Наказу Міноборони від 14.08.2008 №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську комісію»). Керівник твого ТЦК та СП надає направлення на проходження медогляду ВЛК без повернення до військової частини. Якщо лікування відбувається в іншій територіальній одиниці, ніж твоя в/ч, необхідно тимчасово стати на військовий облік у місцевому ТЦК та СП.
https://turbota.mil.gov.ua/vijskovo-likarska-komis...
Непридатним до ДШВ Ви можете бути тільки за умови того, що ВЛК визнає Вас "придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони".
Такі особи є непридатними до служби у підрозділах спеціального призначення, Десантно-штурмових військах, морській піхоті, на підводних човнах, надводних кораблях, у спецспорудах.
Згідно пункту "б" статті 64 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402 Ви можете бути визнані "приданим до ТЦК..." за умови наявності помірних порушень функцій організму та за наступних обставин:
Ознаками клінічного прояву остеохондрозу є порушення статичної функції ураженого відділу хребта - випрямлення шийного (поперекового) лордозу або утворення кіфозу, поєднання локальних лордозу та кіфозу замість рівномірного лордозу. Больовий синдром повинен бути підтверджений неодноразовими зверненнями по медичну допомогу та лікуванням.
Для незначного порушення функції хребта характерні рухові та чутливі порушення, які проявляються неповною втратою чутливості в зоні одного невроміра, втратою або зниженням сухожилкового рефлексу, зниженням м’язової сили окремих м’язів кінцівки при загальній компенсації її функції.
Характер патологічних змін хребта повинен бути підтверджений багатоосьовими навантажувальними, функціональними рентгенологічними, а за необхідності - іншими сучасними (КТ, МРТ) дослідженнями. Ступінь сколіозу визначається за рентгенограмами, виконаними у вертикальному та в горизонтальному положеннях, на підставі виміру кутів сколіозу (за методикою Ліппмана - Коба): I ступінь - 1-10°, II ступінь - 11-25°, III ступінь - 26-50°, IV ступінь - більше 50° (за В.Д. Чакліним).
Доброго дня. Мене лікарі відмовляються скеровувати на ВЛК, кажуть нема підстав. В мене кисти верхньощелепних пазух, легка внутрішня гідроцефалія, ширина тіла 14 мм. Поперековий остеохондроз, з переважним ураженням сегменту L5-S1. Спондилоартроз, ретролістез L5. Екструзія міжхребцевого диску L5-S1 з відносини стенозом хрестового каналу. Протрузія міжхребцевого диску L4-L5.Чи можу я бути не придатний до ДШВ? Дякую
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Медичний огляд військовослужбовців високомобільних десантних військ для визначення придатності до служби в високомобільних десантних військах проводиться раз на 12 місяців за графами Розкладу хвороб та графою 4 ТДВ "А" або графою 1 ТДВ "Б" залежно від військового звання. Крім того, огляд військовослужбовців високомобільних десантних військ проводиться після повернення їх з військових (цивільних) лікувальних закладів (якщо вони не були оглянуті госпітальною ВЛК) та в необхідних випадках за рішенням командира військової частини на підставі висновку лікаря військової частини або військового (цивільного) лікувального закладу.Придатність до служби в високомобільних десантних військах військовослужбовців, які мають вагу тіла більше 90 кг, визначається індивідуально.
Визнаними непридатними до ДШВ можуть бути військовослужбовці, які отримали поранення або мають захворювання, які відповідно до медичних критерії підпадають під непридатність до проходження служби у високомобільних військах.Якщо ви отримали висновок про непридатність до високомобільних десантних військ одночасно має вирішуватись питання про придатність до військової служби в цілому та про виключення з військового обліку за станом здоровʼя.
Якщо непридатність стосується лише служби у високомобільних військах ви маєте право на переміщення до сухопутних військ. Для цього необхідно подати рапорт на переміщення та долучити до нього висновок ВЛК про непридатність.
Часто виникають проблеми, які стосуються проходження військово-лікарської комісії. А саме ВЛК ставлять висновок, який не відповідає стану здоровʼя військовослужбовця, у такому випадку необхідно скористатись процедурою оскарження висновку військово-лікарської комісії. Також трапляються випадки, що військові частини відмовляють у переміщенні або звільненні незважаючи на висновок ВЛК про непридатність до високомобільних десантних військ. В такому випадку необхідно подавати скаргу до вищестоящого командування або звернутися до суду.
---
СТУПІНЬ ПРИДАТНОСТІ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ВИЗНАЧАЄ ТІЛЬКИ ВЛК.
За Законом "Про військовий обов'язок і військову службу" військова служба – це діяльність людей, яким стан здоров'я дозволяє виконувати всі свої обов'язки.
ВИ ПОВИННІ ЗВЕРНУТИСЬ З РАПОРТОМ ДО КОМАНДУВАННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ВАМ МЕДИЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ, З МЕТОЮ ВИЗНАЧЕННЯ ВАШОЇ ПРИДАТНОСТІ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ (обов'язково потрібно до рапорту додати підтверджуючи медичні документи).
Командири чи начальники не можуть встановлювати власні вимоги до паперових рапортів військовослужбовців, наприклад, вимоги щодо розміру полів, відступів, шрифтів, кольору чорнила чи друку, розміру та якості паперу тощо. Також забороняється ставити в залежність розгляд рапорту від наявності у ньому граматичних, синтаксичних чи інших помилок, які не впливають на суть рапорту. Про це йдеться у новому Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерстві оборони, який затверджено наказом Міноборони від 6 серпня №531.
Крім того, командиру, уповноваженому приймати рішення стосовно порушеного у рапорті питання, забороняється відмовляти у задоволенні рапорту у разі, якщо до рапорту не додано документів, які є або повинні бути в розпорядженні відповідного командира (начальника).
Міноборони визначає, що рапорти подаються в усній та письмовій (паперовій або електронній) формах. Військовослужбовець має право усно рапортувати за допомогою технічних засобів комунікації.
Усні рапорти розглядаються негайно, але не пізніше ніж у строки, для розгляду рапортів у паперовій формі. Тобто, або невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу подання рапорту - щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов'язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров'я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин; або у строк не більше 14 днів із дня подання рапорту - з усіх інших питань.
Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту. Відмова у задоволенні рапорту має бути вмотивованою.
Якщо для прийняття рішення по суті рапорту недостатньо наданих військовослужбовцем інформації або документів, безпосередній або прямий командир (начальник) військовослужбовця, уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, може не погодити рапорт, зазначивши вичерпний перелік підстав та документів (копій документів), які необхідно додати до рапорту для вирішення його по суті.
Командиру (начальнику) забороняється відмовляти у задоволенні рапорту у разі, якщо до рапорту не додано документів, які є або повинні бути в розпорядженні відповідного командира (начальника).
Усі рапорти, які потребують розгляду (прийняття рішення) командиром військової частини, попередньо обов'язково реєструються службою діловодства.
ЯКЩО НА ВАШІ РАПОРТИ НЕ РЕАГУЮТЬ ТРЕБА ДІЯТИ ЗГІДНО РОЗДІЛУ V ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України".
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/551-14#Text
110. Усі військовослужбовці мають право надсилати заяви чи скарги або особисто звертатися до посадових осіб, органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів, які проводять досудове слідство, та інших державних органів у разі:
прийняття незаконних рішень, дій (бездіяльності) стосовно них командирами (начальниками) або іншими військовослужбовцями, порушення їх прав, законних інтересів та свобод;
115. Вимоги до звернення військовослужбовця, порядок розгляду пропозицій, заяв та скарг, строки розгляду, права військовослужбовця під час розгляду заяви чи скарги, обов’язки командирів, органів військового управління щодо розгляду звернень військовослужбовців регулюються законодавством України про звернення громадян, нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
___
ЗРАЗОК РАПОРТУ:
Командиру
___
(звання та П.І.Б. командира)
Військовослужбовця
___
(свою посаду, звання та ПІБ)
Р А П О Р Т
Я ___ маю різке та тривале погіршення стану мого здоров’я, що унеможливлює подальше проходження військової служби в ДШВ. Зокрема, у мене (детально вказати всі симптоми, указати, що саме болить, зазначити про загострення). Мій стан хвороби прогресує, загострюється. Через це можу ненароком учинити будь-яку небезпечну чи аварійну ситуацію не зі своєї вини, що може призвести навіть до жертв.
У зв’язку з вищевказаним, та згідно вимог «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», що затверджене Наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2008 р. № 402,прошу забезпечити надання мені законної можливості проходження військово-лікарської комісії з метою встановлення придатності/непридатності до військової служби, для чого видати мені у встановленому порядку направлення на медичний огляд військово-лікарською комісією; службову характеристику для проведення медичного огляду військово-лікарською комісією та пакет інших необхідних документів.
Додатки (за наявності):
__ ___ 202_ року ___
(підпис)(прізвище та ініціали)
---
ОСЬ АЛГОРИТМ ДІЙ В ТАКИХ СИТУАЦІЯХ ЯК ВАША ВІД МО УКРАЇНИ:
https://turbota.mil.gov.ua/
Проходження медичного огляду військовослужбовців регулюється Наказом МО від 14.08.2008 року №402.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text
Постанови ВЛК приймаються на підставі (Наказ МОУ 402) Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).
ВАША ХВОРОБА Є В ПЕРЕЛІКУ, АЛЕ СТУПІНЬ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ МОЖЕ ВСТАНОВИТИ ТІЛЬКИ ЛІКАР-ФАХІВЕЦЬ ПОРІВНЯВШІ ВАШІ ПОКАЗНИКИКИ ТА ВИМОГИ НАКАЗУ МОУ 402.
Після розгляду рапорту військовослужбовця можуть направити на проходження попереднього обстеження в госпіталі в стаціонарі. Це зумовлено особливістю захворювання та порядком встановлення придатності за ст. 61. Згідно пояснень до застосування вказаної статті (Додаток №2 до Наказу МОУ №402) постанова про придатність до військової служби в разі захворювань кісток та суглобів приймається після стаціонарного обстеження та лікування. При цьому слід ураховувати схильність захворювання до рецидивів або прогресування, стійкість ремісії та особливості військової служби. При незадовільних результатах лікування або відмові від нього постанова про придатність до військової служби приймається за пунктами "а", "б" чи "в" залежно від ступеня порушень функцій на період медичного огляду.
ЗРОБИТИ ЦЕ ОНЛАЙН НЕ ЗМОЖЕ НАВІТЬ ЛІКАР.
___
Відмова в направленні особи на медичний огляд для отримання висновку про ступінь придатності до служби неправомірна.
Усна скарга на гарячі лінії Міністерства оборони України за цими номерами: 0-800-500-442, 0-800-500-410, 044-454-44-99.
Звернення на електронну пошту Міністерства оборони України: zvernmou@post.mil.gov.ua, vzg@mil.gov.ua. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання військовослужбовця, викладено суть скарги. На письмовому зверненні має бути підпис заявника та дата. Строк розгляду – один місяць. Контролювати процес можна за номером (044) 253-11-56.
Звернення до регіональних приймалень Міноборони України.
Звернення до Командування медичних сил ЗС України, яке об'єднує під своїм управлінням усі військові шпиталі, санаторії, медичні служби військових частин тощо: +38 (044) 230-73-64, kms_zsu@post.mil.gov.ua.
У тексті звернення потрібно зазначити, що скарга подається на підставі п. 110 Дисциплінарного статуту ЗСУ на неправомірні дії / бездіяльність стосовно військовослужбовця з боку командирів або інших військовослужбовців. Це важливо зазначити, оскільки ст. 1 Закону "Про звернення громадян" забороняє звертатися військовослужбовцям щодо питань службової діяльності.
За Дисциплінарним статутом ЗСУ звернутись особисто або подати скаргу можна також до:
– посадових осіб, органів військового управління, органів управління Служби правопорядку та інших державних органів;
– з інших питань службової діяльності, крім зазначених, до безпосереднього командира (начальника), дії якого оскаржуються;
– якщо особа, яка порушує права, невідома, то скарга подається в порядку підпорядкованості.
Зокрема, командири військових частин, начальники органів військового управління зобов’язані проводити особисте приймання військовослужбовців, членів їхніх сімей з питань, що стосуються діяльності військової частини.
Варто проконтролювати внесення скарги до Журналу реєстрації пропозицій, заяв і скарг, а також мати в себе підписану копію скарги, якщо подання здійснюється в письмовому вигляді.
Військовослужбовець має право на отримання письмової відповіді на скаргу. Подання скарги не звільняє від виконання службових обов’язків і наказів командирів (начальників). Таку скаргу можна спробувати подати до Військової служби правопорядку в ЗСУ (och_vsp@mil.gov.ua, (044) 454-73-08, (044) 454-73-03) з проханням видати подання відповідним державним органам чи посадовим особам щодо усунення порушень закону, причин і умов, що їм сприяють.
Військові та члени їхніх родин відтепер можуть направляти звернення на офіційну електронну адресу уповноваженої Президента з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей.
Щоб скерувати звернення на розгляд уповноваженої Президента, необхідно:– скласти письмову (друковану або від руки) заяву на ім’я уповноваженої з детальним описом суті звернення;
– додати вичерпний перелік документів, які підтверджують звернення;
– надіслати заяву та супровідні документи на офіційну електронну скриньку zpv@apu.gov.ua, а також залишити email і номер мобільного телефону для зворотного зв’язку.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, Руслане!
Доброго дня. Мене лікарі відмовляються скеровувати на ВЛК, кажуть нема підстав. В мене кисти верхньощелепних пазух, легка внутрішня гідроцефалія, ширина тіла 14 мм. Поперековий остеохондроз, з переважним ураженням сегменту L5-S1. Спондилоартроз, ретролістез L5. Екструзія міжхребцевого диску L5-S1 з відносини стенозом хрестового каналу. Протрузія міжхребцевого диску L4-L5.Чи можу я бути не придатний до ДШВ? Дякую
По-перше, треба аналізувати Ваші медичні документи, без яких складно оцінити діагнози.
По-друге, якщо Вас цікавить моя думка - без порушення функцій хребта Вас дійсно скоріше за все визнають придатним до військової служби. Шансів на те, що Ви будете визнані непридатним до ДШВ, доволі низькі.
Як я зрозумів, Ви просто процитували висновок МРТ, який не є лікарським заключенням, напревеликий жаль.
Можливо мій прогноз для Вас буде негативним, але, дивлячись реально на "картину", на мою суб'єктивну точку зору, по цьому висновку МРТ (що не є заключенням профільного лікаря), Ви будете визнані придатним до військової служби.
Зараз Вам потрібно отримувати заключення невропатолога. Якщо у ньому Вам не зазначать про порушення функцій хребта (бажано - помірні або значні) або про ФНС (функціональна недостатність), особливо на щось розраховувати на ВЛК не варто, навіть на обмежену придатність. А враховуючи, що як такої обмеженої придатності немає, тут взагалі цілком реальним буде висновок про придатність. Чому я так стрверджую?
У практиці зустрічав випадки навіть помірних порушень функцій хребта, по результатам якої людям ставили обмежено придатного. Але там супутніми виступали різноманітні артрози, ФНС 1-2 стадій, і так далі. І це тільки обмежено придатний. Про непридатність з виключенням з військового обліку мова взагалі не може йти.
Я думаю Ви зрозуміли, у якому напрямку зараз потрібно рухатися.
З повагою!