Задайте питання юристу

909 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 01 квітня 2025, питання №131404 800₴

Чем грозит,если не пройти в ТЦК?

Моего мужа насколько дней назад остановила полиция и сказала,что он в розыске. Мы этого не знали. Сказали,что повезут в ТЦК для выяснения. На деле, отправили проходить ВЛК в срочном порядке. Он шел на работу, потерял деньги и работу. Его не отпускали пройти ВЛК в другой день. Я наняла адвоката. Адвокат посоветовал написать отказ от прохождения ВЛК. 1 врач ещё не был пройден. Я с адвокатом приехала к мужу,где он был в окружении тцкашников. Они сказали,что обязаны доставить его в ТЦК для выяснить вопроса. Нас с адвокатом посадить в машину не могли, аргументируя,что были нападения на сотрудников. Попросили нас пешком пройтись до ТЦК. На деле повезли мужа в распределяюший центр военнообязанных. Без пройденного до конца ВЛК. Наш адвокат подал жалобу о нарушении. На следующий день мужа повезли в учебку, но там его не взяли по состоянию здоровья и он снова вернулся в распределяюший центр. Там вообще такая система,что мужчин возят по разным учебкам и оставляют, если они подходят там. Если нет,то возвращают в распределяюший центр. Муж был в этом центре несколько дней потом, его не брали ехать в учебный центр. Дальше, его пригласили на повторный ВЛК, в том же распределяющим центре. После этого, вечером ему сказали, что он свободен, может ехать домой. Но нужно в течении рабочей недели пойти в ТЦК и забрать военный билет. Мне и мужу до сих пор не по себе от этой ситуации. Средь бела дня человека забрали, без права хоть зайти домой и собрать вещи. В этом распределяющим центре условия как в тюрьме. Свидание с родственниками только в определенные часы и на 10 минут. Когда его наконец выпустили, то сказали прийти в ТЦК, а если не придут, то будет хуже. Это уже угрозы. И какова вероятность, что его снова не закроют без права выбора? И что действительно грозит, если не пойти?

Відповіді юристів (20)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВСТАНОВІТЬ "РЕЗЕРВ +".

    ВИ ПОБАЧИТЕ ЯКИЙ СТАТУС У ВАШОГО ЧОЛОВІКА, А ВЖЕ ПОТІМ БУДЕТЕ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ ЩО РОБИТИ.

    САМЕ ГОЛОВНЕ, ЩОБ ВІН НЕ БУВ В РОШУКУ.

    ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ ЗГЕНЕРОВАНИЙ В "РЕЗЕРВ +" МАЄ ТАКУ САМУ ЮРИДИЧНУ СИЛУ, ЯК І ПАПЕРОВИЙ, ЯКЩО ВІД ДІЮЧИЙ.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    ПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 559Київ

    "Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа"

    {Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ№ 721 від 18.06.2024}

    Відповідно до частини дев’ятої статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” Кабінет Міністрів України постановляє:

    2. Установити, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

    ---

    У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5,8, 13 та 14 електронного військово-облікового документа не відповідають відомостям, що містяться у Реєстрі «Оберіг», він вважається недійсним. Про це йдеться у постанові Кабміну від 16 травня №559, яка набула чинності 18 травня, і якою затверджено нову форму ВОД.

    Про які саме відомості, невідповідність яких з Реєстром «Оберіг», буде означати недійсність військового квитка, йде мова?

    Відповідно до додатку до постанови 559, у графі 1 зазначається належність до військового обов’язку (призовник, військовозобов’язаний, резервіст). У разі коли громадянин України виключений з військового обліку, зазначається категорія військового обліку, з якої він був виключений.

    У графі 2 зазначається номер картки платника податків, у разі його відсутності – серія та номер паспорта.

    У графі 3 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається склад відповідно до положень статті 5 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» (рядовий, сержантський і старшинський, офіцерський), для призовників – не заповнюється.

    У графі 4 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається військове звання (для громадян, виключених з військового обліку, зазначається військове звання на дату виключення з військового обліку), для призовників – не заповнюється.

    У графі 5 цифрами зазначається військово-облікова спеціальність, визначена громадянину відповідно до переліків, які затверджені Міноборони (для військовозобов’язаних та резервістів СБУ зазначається профіль відповідно до переліку, затвердженого СБУ).

    У графі 8 - наявність відстрочки.

    У графі 13 зазначаються дата взяття на військовий облік, найменування районного, міського ТЦК або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. У разі зняття або виключення громадянина з військового обліку зазначаються дата і причина зняття (виключення) з військового обліку відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу».

    Графа 14 заповнюється відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» у разі: зняття з військового обліку з таких причин, як призов, направлення чи прийняття на військову службу або вступ на навчання у заклади фахової передвищої військової освіти, вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти; направлення на альтернативну (невійськову) службу; направлення для відбування покарання до установ виконання покарань; виключення з військового обліку з таких причин, як визнання непридатним до військової служби або досягнення граничного віку перебування у запасі.

    ОТЖЕ, ЯКЩО ВАШ ЧЬОЛОВІК НЕ ПІДПИСУВАВ ПОВІСТКУ, ТО ВІН МОЖЕ НЕ ЙТИ ДО ТЦКСП ЗА ПАПЕРОВИМ ВОД.

    ЯКЩО ПІДПИСАВ ПОВІСТКУ ТА НЕ ПРИЙШОВ - РОЗШУК ТА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

    Відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до ТЦК та СП для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період. Тож повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років.

    Згідно зі ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення України, за нез’явлення за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17000 грн до 25500 грн.

    Перелік повноважень ТЦК та СП було затверджено постановою Кабінету міністрів №154 від 23 лютого 2022 року "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки".

    Деякі повноваження передбачені також:

    Адміністративні заходи ТЦКПС. Йдеться, зокрема, про звернення ТЦК до органів поліції для:

    Важливо, що адміністративне затримання таких осіб здійснюється незалежно від їхнього місця перебування на військовому обліку (в такому разі особа доставляється до найближчого ТЦК та СП).

    Крім того, ТЦК можуть (за необхідності) виписувати постанову про притягнення військовозобов'язаного до адміністративної відповідальності без складання протоколу про адміністративне правопорушення:

    • за статтею 210 КУпАП - "Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку"
    • за статтею 210-1 КУпАП - "Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
    • за статтею 211 КУпАП - "Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності"

    У разі порушення вимог щодо військового обліку, ТЦК мають право ініціювати адміністративну відповідальність. За певні порушення військового законодавства, такі як уникнення від мобілізації, військовозобов'язані можуть притягуватися до адміністративної відповідальності без складання протоколу.

    ТЦК дійсно може просити поліцію затримати особу, яка не зʼявилася за повісткою. Це передбачає п. 56 Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого постановою Кабміну №1487.

    ПІСЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ТЦКСП ДО ПОЛІЦІЇ, ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАС ВНОСЯТЬ ДО БАЗА "АРМОР ".

    Поліція за зверненням ТЦК здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    В Україні створені і працюють бази МВС АРМОР, "Оберіг" і "Гарпун", де зібрані певні дані про українців.

    АРМОР – розшифровується, як Автоматизоване Робоче Місце Оперативного Робітника. Це інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, прийнята за базову у всіх обласних МВСУ з 2002 року. Автоматизовані робочі місця встановлені у міських районних відділах, Функції системи: пошукові, облікові, довідкові, прогнозуючі.

    Це внутрішня база поліції,в якій містяться дані про людей які в них адміністративні відповідальності або кримінальні. І, в принципі, вони бачать по людині, по її документах, до чого вона притягувалася, різні адміністративні правопорушення, кримінальні, а також розшук. Плюс зараз в базі АРМОР є відміточка, що людина ухилянт. Тобто, з приводу ТЦК. Але, по суті, це і є так звана база ухилянтів, в яку ТЦК подають в поліцію про розшук.

    В базу АРМОР може потрапити кожна людина, якщо вона спричинить якесь адміністративне порушення, або це буде постанови поліцейських патрульних, або це буде рішення через суд. Звичайні люди зайти і перевірити себе в базі АРМОР не можуть. Тому що це поліцейська база. Якщо у вас є адміністративні правопорушення, треба перевіряти судовий реєстр, або робити запит в поліцію, наприклад. Можна це зробити за допомогою адвоката. Робиться АДВОКАТСЬКИЙ ЗАПИТ.

    В разі відмови від проходження ВЛК або ж за відмову від мобілізаційного розпорядження (бойової повістки), тоді настає кримінальна відповідальність.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дар'я!

    Справа в тім, що Ваш чоловік був мобілізований та направлений до навчального центру, а отже, з того моменту знаходиться у статусі вже не "військовозобов'язаного", а такого, що почав проходження військової служби.

    Відповідно до статті 24 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу":

    Початок, призупинення, продовження і закінчення проходження військової служби. Час та місце виконання обов’язків військової служби

    4) день відправлення у військову частину з відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або день прибуття до Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідних підрозділів розвідувальних органів України - для громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період та на військову службу за призовом осіб офіцерського складу.

    Який запис в чоловіка у Резерв+? Він військовозобов'язаний чи військовослужбовець? Чи підписував чоловік мобілізаційне розпорядження? Чи був наказ про мобілізацію?

    Ризик бути направленим до іншого навчального центру звичайно залишається.

    Якщо не йти до ТЦК, то цілком імовірно чоловіка так само знову подадуть у розшук (якщо зняли з попереднього). Крім того це вже навряд чи буде адміністративна відповідальність, як у випадку із неявкою за повісткою, а отже, мова може йти про кримінальну відповідальність, якщо він мобілізований.

    Яке захворювання має Ваш чоловік? Яким було рішення ВЛК у розподільному центрі?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Дайте, будь ласка, відповіді на наступні питання:

    • Чоловік встановлював Резерв+?
    • Чи перебуває він на військовому обліку чи знятий як військовослужбовець?
    • Чи вручили чоловіку повістку на явку до ТЦК?
    • Чи має чоловік підстави для відстрочки?
    • Які результати ВЛК?

    Загалом, якщо чоловіка мобілізували і відправили в навчальний центр - то він повинен мати статус військовослужбовця. Проте, в такому випадку його ніяким би чином не відправили додому.

    У Вашому випадку вбачається явне перевищення службових повноважень працівниками ТЦК і скоріш за все чоловіка відпустили на час поки для нього не знайдуть підходяще місце проходження військової служби.

    Зателефонуйте та напишіть заяву в Генеральну прокуратуру, Державне бюро розслідувань, Національну поліцію та повідомляйте про незаконне позбавлення волі/викрадення (стаття 146 ККУ) та перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень (стаття 426-1 ККУ).

    Якщо чоловіку вручили мобілізаційне розпорядження, але він не явиться до ТЦК, то його можуть спробувати притягнути до кримінальної відповідальності за статтею 336 ККУ - Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Дарья Клієнт день тому

      У резерв + статус військовозобов'язаний,але написано, що схоже є порушення правил військового обліку. Ніяких повісток він не підписував, взагалі нічого не підписував. І те що треба прийти в ТЦК було тільки на словах. Чи є ризик,якщо прийти в ТЦК, що видадуть бойову повістку?

      • Дерій Владислав Олегович

        Якщо чоловік не має права на відстрочку, то на жаль, існує висока ймовірність того, що йому вручать бойову повістку.

        Щоб чоловіка не мобілізували він повинен мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” або медичні документи, які підтверджують його непридатність до військової служби.

        Так як чоловік не отримував повістку, то обов'язку йти до ТЦК немає, але в реаліях сьогодення його все рівно можуть спробувати притягнути до адміністративної відповідальності (штраф) за порушення правил військового обліку.

        • Дарья Клієнт 8 годин тому

          Чи правильно я зрозуміла, що якщо чоловік піде сам до ТЦК, то там йому скоріш за все дадуть повістку? Він же пройшов ВЛК та його визнали придатним.

          • Дерій Владислав Олегович

            Ви все правильно розумієте. На жаль, без права на відстрочку ризик отримати повістку досить високий.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Моего мужа насколько дней назад остановила полиция и сказала,что он в розыске. Мы этого не знали. Сказали,что повезут в ТЦК для выяснения. На деле, отправили проходить ВЛК в срочном порядке. Он шел на работу, потерял деньги и работу. Его не отпускали пройти ВЛК в другой день. Я наняла адвоката. Адвокат посоветовал написать отказ от прохождения ВЛК. 1 врач ещё не был пройден. Я с адвокатом приехала к мужу,где он был в окружении тцкашников. Они сказали,что обязаны доставить его в ТЦК для выяснить вопроса. Нас с адвокатом посадить в машину не могли, аргументируя,что были нападения на сотрудников. Попросили нас пешком пройтись до ТЦК. На деле повезли мужа в распределяюший центр военнообязанных. Без пройденного до конца ВЛК. Наш адвокат подал жалобу о нарушении. На следующий день мужа повезли в учебку, но там его не взяли по состоянию здоровья и он снова вернулся в распределяюший центр. Там вообще такая система,что мужчин возят по разным учебкам и оставляют, если они подходят там. Если нет,то возвращают в распределяюший центр. Муж был в этом центре несколько дней потом, его не брали ехать в учебный центр. Дальше, его пригласили на повторный ВЛК, в том же распределяющим центре. После этого, вечером ему сказали, что он свободен, может ехать домой. Но нужно в течении рабочей недели пойти в ТЦК и забрать военный билет. Мне и мужу до сих пор не по себе от этой ситуации. Средь бела дня человека забрали, без права хоть зайти домой и собрать вещи. В этом распределяющим центре условия как в тюрьме. Свидание с родственниками только в определенные часы и на 10 минут. Когда его наконец выпустили, то сказали прийти в ТЦК, а если не придут, то будет хуже. Это уже угрозы. И какова вероятность, что его снова не закроют без права выбора? И что действительно грозит, если не пойти?

    Вам терміново потрібно встановити Резерв+ на телефон та перевірити дійсний військово-обліковий статус чоловіка. Якщо по даним Резерв+ він перебуває на обліку - це добре. Але якщо його було знято з військового обліку у зв'язку з призовом на військову службу, справи загалом будуть кепськими.

    На жаль, але Ваш чоловік потрапив під ситуацію, з якою щоденно стикаються десятки чоловіків. Саме так і відбувається процедура мобілізації, зокрема тих осіб, які мають проблеми зі здоров'ям. Вірогідність, що його закриють - дуже висока, якщо він з'явиться до ТЦК. Однак я не кажу цього не робити без аналізу повної ситуації. Треба розбиратися з наступним:

    - чи маєте Ви Резерв+?

    - чи вручили йому повістку або щось подібне?

    - які проблеми зі здоров'ям має чоловік?

    Ситуація, яку Ви описали, дійсно виглядає як порушення прав вашого чоловіка, зокрема незаконне позбавлення волі, обмеження права на захист, а також примус до проходження ВЛК без його згоди. Якщо чоловіка без офіційного рішення суду чи належних документів утримували в розподільчому центрі, це може бути незаконним позбавленням волі. Ваш адвокат вчинив правильно, подавши скаргу, але чи дасть це свої привілеї, ось велике питання.

    Якщо Ви не маєте права на відстрочку/бронювання, наразі Ваші перспективи виглядають доволі складно. Такі ситуації можуть продовжуватися, адже напевно його оголосили в адміністративний розшук.

    З повагою! Щасти Вам!

    • Дарья Клієнт день тому

      У резерв + статус військовозобов'язаний,але написано, що схоже є порушення правил військового обліку. Ніяких повісток він не підписував, взагалі нічого не підписував. І те що треба прийти в ТЦК було тільки на словах. Чи є ризик,якщо прийти в ТЦК, що видадуть бойову повістку?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Якщо Резерв+ передбачає статус військовозобов'язаний, то в цілому це нормальна ситуація і чоловік на даний момент не може вважатися військовослужбовцем. Це вже краще. Щодо бойової повістки, вона може бути, це цілком очевидно. Натомість обов'язок з'явитися до ТЦК має лише особа, яка оповіщена у визначений законодавством спосіб.

        • Дарья Клієнт день тому

          Це який визначений законодавством спосіб?

          • Кирда Вячеслав Володимирович

            ПОСТАНОВА

            від 16 травня 2024 р. № 560 Київ

            Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

            41. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

            1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

            2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:

            день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

            день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;

            день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

            • Дарья Клієнт 8 годин тому

              Чи правильно я зрозуміла, що якщо чоловік піде сам до ТЦК, то там йому скоріш за все дадуть повістку? Він же пройшов ВЛК та його визнали придатним.

          • Кирда Вячеслав Володимирович

            Чи правильно я зрозуміла, що якщо чоловік піде сам до ТЦК, то там йому скоріш за все дадуть повістку? Він же пройшов ВЛК та його визнали придатним.

            Так, Ви все розумієте вірно. Можуть вручити повістку та відпустити, а можуть, що ймовірніше - мобілізувати не відпускаючи додому. Все ж таки частину, яка його прийме, вони знайдуть.

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Якщо статус Вашого чоловіка не змінився і він має статус військовозобов'язаного, і ним була отримана повістка під особистий підпис його чекає адміністративна відповідальність згідно КУПАП, а саме штраф від 17 000 до 25 500 тисяч гривень.

    Також його оголосять у розшук з примусовим доставлянням до ТЦК.

    У розшук військовозобов'язаний може потрапити, якщо він порушив правила військового обліку. Приклади таких порушень:

    громадянин не став на військовий облік, коли йому виповнилося 17 років;

    громадянка з медичною чи фармацевтичною освітою не стала на військовий облік;

    громадяни, яких зняли з військового обліку, не стали на нього назад у необхідні терміни;

    громадяни, яких зняли з військового обліку, не стали на нього після 18 травня;

    громадянин не проживає за зареєстрованим місцем проживання і не повідомив про це в ТЦК;

    громадянин не з'явився по повістці в ТЦК у зазначену дату без поважних причин.

    громадянин, який отримав направлення на проходження ВЛК, відмовився проходити медкомісію або після її проходження не з'явився до ТЦК;

    громадянин не з'явився до ТЦК після отримання повістки про призов на військову службу.

    Якщо він під особистий підпис отримав повістку щодо призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби - це вже буде кримінальна відповідальність, а саме згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації або в особливий період карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

    Якщо у нього статус військовослужбовець це вже буде розглядатися як СЗЧ.

    СЗЧ згідно з Кримінальним кодексом:

    Самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез’явлення його вчасно на службу без поважних причин, вчинені в бойовій обстановці, а так само ті самі дії тривалістю понад три доби, вчинені в умовах воєнного стану.

    Покарання:

    Передбачається позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

    Також в кримінальному кодексі є ще одна стаття — дезертирство.

    По суті, це також є самовільним залишенням частини або місця служби. І під час дії воєнного стану воно карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років.

    СЗЧ розглядається більше як тимчасове залишення місця служби без дозволу командира або поважних причин, або нез’явлення на неї впродовж певного періоду.

    Дезертирство тим часом розглядається як умисне залишення частини чи місця служби з наміром ухилитися від служби. Тобто у випадку, коли повертатися військовослужбовець не збирається.

    • Дарья Клієнт день тому

      У резерв + статус військовозобов'язаний,але написано, що схоже є порушення правил військового обліку. Ніяких повісток він не підписував, взагалі нічого не підписував. І те що треба прийти в ТЦК було тільки на словах. Чи є ризик,якщо прийти в ТЦК, що видадуть бойову повістку?

      • Богун Сергій Павлович

        Це адміністративна відповідальність згідно КУПАП, а саме штраф від 17 000 до 25 500 тисяч гривень.

        Також його примусово доставлять до ТЦК якщо "спіймають".

        Щодо можливості вручення чоловіку повістки щодо призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби - так це можливо якщо за наслідками проходження ВЛК він придатний до військової служби.

        • Дарья Клієнт 8 годин тому

          Чи правильно я зрозуміла, що якщо чоловік піде сам до ТЦК, то там йому скоріш за все дадуть повістку? Він же пройшов ВЛК та його визнали придатним.

          • Богун Сергій Павлович

            Правильно зрозуміли. Виходячи з описаної Вами епопеї більш всього так і буде.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Чи правильно я зрозуміла, що якщо чоловік піде сам до ТЦК, то там йому скоріш за все дадуть повістку? Він же пройшов ВЛК та його визнали придатним.

    ---

    ЯКЩО ОСОБА ВИЗНАНА ПРДАТНОЮ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ, ТО ВІДВІДУВАННЯ ТЦКСП МОЖЕ ЗАКІНЧИТИСЯ "БОЙОВОЮ" ПОВІСТКОЮ.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025