Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
909 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня,Я звільнений строковик у 2024 році 05 місяця,одразу після приїзду до дому,звернувся в ТЦК для постановки на облік,після чого мені дали направлення на ВЛК яке я пройшов,та по прибуттю з свіжим ВЛК мені дали (мобілізаційне розпорядження на 05.06.2025 року).
ВЛК на скільки я знаю дійсно 1 рік з моменту закінчення мед.огляду. На приклад я пройшов ВЛК 15.05.2024 ( дійсне воно до 15.05.2024) і виходячи з цього на момент відправки ,а саме 05.06.2025 року ВЛК прострочене?!
Виникає наступне питання:
1. Чи взагалі було це моб.розпорядження законним?
2. Що буде за неявку за цим моб.розпорядженням?
3.Чи можу я отримати бронювання на роботі з цим моб.розпорядженням?
4.Та взагалі які рекомендації можете надати з цієюї ситуації?
Буду вдячний за відповідь!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олександре!
Можна подискутувати на цю тему, проте, Ви вже отримали МБ під особистий підпис, тому несете відповідальність за явку по останньму.
Кримінальна відповідальність за статтею 336 ККУ.
Щодо військового обов’язку громадяни України поділяються на такі категорії:
Згідно Постанови КМУ №76 "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час":
"Порядок визначає механізм бронювання під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час".
Підстави для відстрочки резервістам визначені статтею 39-1 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу":
Призов на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період:
1. Для оперативного доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України за поданням Головнокомандувача Збройних Сил України може бути прийнято рішення про призов громадян України, зарахованих до військового оперативного резерву, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
2. Завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період визначаються Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України в рішенні про його проведення.
3. Призов громадян України на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період та їх оповіщення здійснюються командирами військових частин - стосовно громадян України, які проходять службу у військовому резерві за контрактом та/або зараховані під час такої служби до військового оперативного резерву, та керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки - стосовно громадян України, які після їх звільнення з військової служби зараховані до військового оперативного резерву.
4. Резервісти зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих повістках (повідомленнях).
5. Поважними причинами неприбуття до військових частин або на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих повістках (повідомленнях), визнаються підтверджені відповідними документами:
1) перешкода стихійного характеру, хвороба або інші обставини, що позбавили можливості особисто прибути в зазначені частину, пункт і строк;
2) смерть близького родича (чоловіка, дружини, сина, дочки, батька, матері, діда, баби або рідного (повнорідного, неповнорідного) брата чи сестри) або близького родича подружжя.
6. Громадяни України, які призиваються на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, проходять у встановленому порядку обов’язковий медичний огляд.
7. Призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період не підлягають громадяни України, які на момент призову:
1) визнані за результатами медичного огляду непридатними до військової служби за станом здоров’я;
2) досягли граничного віку перебування в резерві, або якщо час, що залишився до досягнення такими громадянами граничного віку перебування в резерві, є меншим за строк, на який здійснюється призов;
3) вислужили встановлені строки військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, і з дня їх звільнення з такої служби пройшло менше одного року;
4) мають загальний строк військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період у календарному обчисленні не менше одного року. Такі особи в зазначений період можуть бути призвані на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період за їхньою згодою.
8. Призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період не підлягають також громадяни України, визначені абзацами четвертим - дванадцятим частини першої та частиною другою статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Отже, як бачите, бронюванню підлягають військовозобов'язані, а резервісти згідно вищезгаданої статті не мають права на відстрочку на підставі пункту 1 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Проте, якщо у Вас в Резерв+ статус саме "військовозобов'язаний" та Дія "пропустить" бронювання, то не бачу в тому проблеми. Єдине, що може чекати Вас у подальшому - це оскарження в судовому порядку дій ТЦК, які, скорше за все, скасують надану відстрочку. Вже навіть зараз почали відбуватися відповідні дії з боку ТЦК, поки що відносно студентів. Маю також такі випадки, коли через Резерв+ не можливо оформити відстрочку, оскільки застосунок видає повідомлення, що чоловік знаходиться у ОР-1. Однак, як я і зазначив вище, це не забороняє підприємству спробувати відправити відповідний запит на бронювання.
Наприклад, у даному рішенні суду https://opendatabot.ua/court/116111929-ca18209c4bf... суддя прийшов до висновків, що резервісти ОР-1 також підлягають бронюванню.
Надав Вам їх вище.
З повагою, адвокат Айвазян.
Дуже дякую за відповідь, в резерв+ статус військовозобовʼязаний.
Але не зовсім зрозуміло про прострочене ВЛК,на момент призову воно буде прострочене,чи це не грає ніякої ролі в даному випадку?Та чи було воно законним, коли його мені давали на момент коли ВЛК вже буде прострочене?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Олександре!
Щодо ВЛК, то так, Ви праві, довідка ВЛК дійсна протягом одного року, але якщо йти шляхом оскарження неправомірності видачі МБ у зв'язку із "простроченою ВЛК", то цей шлях Вас навряд чи до чогось призведе. Вам просто, наприклад, проведуть нову ВЛК та видадуть нове МБ.