Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 03 квітня 2025, питання №132527

Як знятися з розшуку

Підскажіть пожалоста якщо я знаходжусь в СЗЧ, з середини літа 2024р, а резерв+ пише що я знятий і військово незабовязаний, що зґце значить? Як мені вийти з ситуації якщо постійно під вікнами ТЦК чи поліція, були уже разів 15 цілими , з вечора до ранку але ніразу непостукали в вікна чи двері,

Відповіді юристів (3)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Знятися з розшуку Ви зможете лише після того як повернетесь до військової служби або після суду.

    За СЗЧ передбачена кримінальна відповідальність за ст. 407 ККУ

    5. Самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез’явлення його вчасно на службу без поважних причин, вчинені в бойовій обстановці, а так само ті самі дії тривалістю понад три доби, вчинені в умовах воєнного стану, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

    Проте, якщо це перше СЗЧ та Ви отримаєте згоду командира на продовження служби, то можна уникнути кримінальної відповідальності.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Лисак Ангеліна
    Лисак Ангеліна день тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Доброго дня, Резерв+ правильно пише, що Ви знятий і невійськовозобов'язаний, оскільки зараз Ви військовослужбовець. Так і має бути.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Эвгене!

    Ви зняті з обліку та не є військозобов'язаним, оскільки знаходитесь у статусі військовослужбовця.

    Щодо розшуку, то знятися з останнього у Вашому випадку неможливо, так як Ви здійснили СЗЧ.

    Єдиний варіант для Вас - повернення на службу.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025