Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 03 квітня 2025, питання №132547

Я відкликав заяву а мені знову надзвонюютт поліцейскі

Я подав заяву в кібер поліцію потім вони до мене приїхали і я написав заяву про те що я нехочу продовжувати рослідування а тепер через 1 день мені звонить поліцейський і знову мене допитував але я сказав що більше притензій немаю і хочу закрити справу тому що я написав заяву і пояснення він сказав шо нема заяви я сказав шо неможе такого бути потім він сказав шо підїде на днях але я відмовив йому і сказав для чого якщо я відкликав заяву і потім сказав я зрозумів перезвонював через декілька днів для уточнення інформації

Відповіді юристів (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо Ви подали заяву до кіберполіції, а потім написали заяву про відкликання або відмову від претензій, це не означає автоматичне закриття кримінального провадження.

    Якщо за Вашою заявою відкрили провадження в ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань), слідчий зобов’язаний провести слідчі дії.

    Навіть, якщо Ви більше не маєте претензій, закриття провадження залежить від кваліфікації злочину (чи є він приватного обвинувачення).

    У кримінальному процесі «відкликати» заяву не завжди можливо. Якщо злочин підпадає під ст. 185 ККУ (крадіжка), ст. 189 ККУ (вимагання), ст. 190 ККУ (шахрайство), ст. 361-362 ККУ (кіберзлочини) та ін. розслідування може тривати незалежно від Вашого бажання.

    Якщо це справа приватного обвинувачення, то Ви можете подати клопотання про закриття справи у зв’язку з відсутністю претензій.

    Якщо поліцейський наполегливо телефонує або вимагає зустрічі без пояснення причин, Ви можете поцікавитися у нього номером провадження та правовими підставами для допиту. Якщо є сумніви в законності дій, можна звернутися зі скаргою до прокуратури.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025