Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Интересует вопрос абстрактной ситуации, например стоматолог выявил кариес у пациента и говорит надо делать пломбу, точную цену заранее не обусловили, на вопрос будем ли делать документ о медицинском вмешивании говорят, что так не делают ( да и вообще ни в какой не делают ), возможно даже устное согласие не спросили, со стороны пациента будет ли законно не оплачивать, или оплачивать но через время. Ведь документа никакого нет, согласия и время оплаты соответственно тоже
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Не можна здійснювати медичне втручання без згоди пацієнта. Стоматолог може втратити ліцензію.
Згода інформованого відповідно до статті 39 цих Основ пацієнта необхідна для застосування методів діагностики, профілактики та лікування. Щодо пацієнта віком до 14 років (малолітнього пацієнта), а також пацієнта, визнаного в установленому законом порядку недієздатним, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.
Згода пацієнта чи його законного представника на медичне втручання не потрібна лише у разі наявності ознак прямої загрози життю пацієнта за умови неможливості отримання з об’єктивних причин згоди на таке втручання від самого пацієнта чи його законних представників.
Якщо відсутність згоди може призвести до тяжких для пацієнта наслідків, лікар зобов'язаний йому це пояснити. Якщо і після цього пацієнт відмовляється від лікування, лікар має право взяти від нього письмове підтвердження, а при неможливості його одержання - засвідчити відмову відповідним актом у присутності свідків.
Пацієнт, який набув повної цивільної дієздатності і усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними, має право відмовитися від лікування.
Згідно з Цивільним кодексом України, укладення усного договору можливе (ст. 205–206 ЦКУ), і в медичній сфері він часто має форму конклудентних дій — пацієнт сів у крісло, погодився на огляд, відкрив рот тощо.
Але! Якщо вартість не погоджена, перелік послуг не визначено, немає документального підтвердження факту замовлення, пацієнт не давав згоду на медичне лікування — пацієнт формально не зобов’язаний сплачувати, оскільки немає доказів вини зобов’язання.
Стоматолог може подати цивільний позов про оплату послуг, але для виграшу у справі потрібно мати докази укладення угоди.
З повагою, юрист Дерій В.О.!