Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 12 квітня 2025, питання №134450

Увольнение с военной службы

Если жена с инвалидностью другой национальности (не Украинка), это даёт право на списание с военной службы?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Микола!

    Ящо дружині встановлена інвалідність в Україні, то її національність не є проблемою для звільнення. Проте, окрім інвалідності дружина повинна мати потребу у постійному догляді.

    Частина 12 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»:

    12. Військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:

    3) під час дії воєнного стану:

    "необхідність здійснювати постійний догляд за дружиною (чоловіком) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи".

    Перелік документів, що подаються з Поданням до звільнення військовослужбовця з військової служби.

    При поданні до звільнення з військової служби за підставами:

    5. Через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», подаються:

    копія аркуша бесіди;

    копія рапорту військовослужбовця;

    копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років);

    документи, що підтверджують наявність сімейних обставин або інших поважних причин, а саме:

    23) у разі необхідності здійснювати постійний догляд за дружиною (чоловіком) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи:

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Вам для звільнення необхідно, щоб у дружини був документ, який підтверджує інвалідність 2 групи та документ про потребу у постійному догляді (довідка МСЕК, де вказана потреба у догляді або довідка ЛКК форми 080-4/о, або форма 080-2/о). Національність немає значення.

    Згідно частини 12 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" під час дії військового стану військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби на підставі необхідності здійснювати постійний догляд за дружиною (чоловіком) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи

    Згідно Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України для звільнення Вам потрібно надати рапорт та:

    Отже Ви матиме право на звільнення, якщо Ваша дружина з інвалідністю ІІ групи матиме довідку МСЕК або довідку ЛКК про потребу у постійному догляді. Для цього їй потрібно звернутись до сімейного лікаря та отримати направлення на ЛКК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Коля Клієнт 12 годин тому
      1. А якщо 3 група? Та інвалідність видана в іншій країні..
      • Дерій Владислав Олегович

        По якому захворюванню встановлена інвалідність? Чи оформляла дружина в Україні пенсію або соцдопомогу?

        Ви можете звільнитись лише у разі необхідності здійснювати догляд за дружиною з числа осіб з інвалідністю III групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у дружини з числа осіб з інвалідністю III групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів.

        Згідно Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України для звільнення Вам потрібно надати рапорт та:

        Загалом для звільнення потрібен документ про інвалідність, який виданий в Україні. Проте, можна легалізувати іноземний документ про інвалідність та надати його. Якщо отримаєте відмову - потрібно оскаржувати у судовому порядку.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України