Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Права людини, 14 квітня 2025, питання №134517

Надходження загроз щодо розкриття моїх особистих даних

Тема: Заява про загрози та можливий взлом акаунтів
Звертаюся до вас у зв’язку з інцидентом, під час якого мені почали надходити загрози щодо розкриття моїх особистих даних і можливого взлому мого акаунта.
Я брала участь у грі «правда чи дія» з друзями. У межах гри мені дали завдання написати повідомлення певній людині (акаунт можу надати за запитом). Це повідомлення не містило агресії чи образ — маю фотодоказ, який можу надати.
Після цього мені почали погрожувати інші особи. Всього в ситуації брали участь троє людей. Зокрема, одна дівчина написала, що я “можу потрапити під її руку” і вона зробить докс — тобто знайде мою особисту інформацію і поширить її в інтернеті. Я маю фотодоказ цієї погрози.
Також хлопець, якому я писала повідомлення, заявив, що може взламати мій акаунт.
Під тиском і страхом, щоб уникнути подальших погроз, я була змушена сказати, що отримала контакт цієї особи від іншої людини. Пізніше мені повідомили, що акаунт цієї людини начебто був зламаний.
Підкреслюю, що я не брала участі в жодних незаконних діях, у тому числі у взломі акаунтів.
Що мені робити в такій ситуації?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Анастасія!

    Звертайтеся із заявою до поліції.

    Відповідно до статті 182 ККУ:

    1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями цього Кодексу, -

    караються штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк;

    2. Ті самі дії, вчинені повторно, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам особи, -

    караються пробаційним наглядом на строк від трьох до п’яти років або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

    Примітка. Істотною шкодою у цій статті, якщо вона полягає у заподіянні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

    Публічне, у тому числі через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки, повідомлення особою інформації про вчинення кримінального або іншого правопорушення, здійснене з дотриманням вимог закону, не є діями, передбаченими цією статтею, і не тягне за собою кримінальну відповідальність.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 дні тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго Вам вечора. Ви можете звернутись з цим питанням до Кіберполіції України. Це є інтернет-поліція. Адреса її сайту: https://cyberpolice.gov.ua/.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України