Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 16 квітня 2025, питання №134614

нюанси судочинства у справі про визнання опікунства

Потрібно пройти суд про визнання опікунства над недієздатною особою, 29 років, інвалідом з дитинства 1 групи підгрупи А. Особа є пасинком для заявника, чоловіка 48 років. Батько хлопця помер, мати за станом здоров'я не зможе прийняти опікунство. У родини є ще мала дитина 6 років. Підкажіть, будь ласка, спеціаліста, до якого можна звернутися і порядок цін за супровід такої справи у суді. Святошинський суд м. Києва

Відповіді юристів (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Алла!

    Це може бути будь який адвокат з досвідом роботи не менше як 8-10 років, який займається цивільними справами цієї категорії. Правила сайту не дозволяють мені публічно радити такого спеціаліста.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович 2 дні тому

    Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду

    Вітаю. Колега відповів. Шукайте адвоката в своєму місті.

    Лисак Ангеліна
    Лисак Ангеліна 2 дні тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Доброго дня, Вам потрібно знайти адвоката у своєму місті. На жаль, не можу Вам когось радити через правила сайту

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 дні тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго Вам вечора. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування (стаття 60 цивільного кодексу). Опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених статтею 60 Цивільного кодексу України. Тобто перший раз опікуна призначає суд при визнанні особи недієздатною, а наступні рази-орган опіки та піклування.

    Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника.

    Якщо важко психічно хворий ще не визнаний недієздатним, то можна звернутись із заявою до суду. Такі справи розглядаються в цивільному судочинстві в порядку окремого провадження. В ньому нема відповідача.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Рекомендую шукати адвоката за місцем проживання. Загалом процедура складна і багато чого залежить навіть не від адвоката, а від суду та проблем зі здоров'ям особи.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України