Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 17 квітня 2025, питання №134653

Вопрос о выезде с женой

У жены — 2-я группа инвалидности. Могу ли я выехать с ней за границу если у нее 2е совершеннолетних сестер? Спасибо

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Степане!

    Можете. Проте, раджу спочатку оформити відстрочку в ТЦК, аби взагалі мати змогу доїхати до пункту пропуску.

    Для перетину кордону Вам знадобляться: закордонні паспорти, свідоцтво про шлюб, документ, що підтверджує інвалідність дружини (окрім довідки МСЕК), Ваш чинний військово-обліковий документ і, як я і зазначив вище, бажано оформити відстрочку.

    Крім того, Ви не повинні перебувати у розшуку ТЦК.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Можете, але обов'язково треба оформити відстрочку від мобілізації в ТЦК. Ви маєте право на оформлення відстрочки від мобілізації.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Згідно законодавства Ви маєте право на відстрочку та беззаперечне право на перетин кордону разом з дружиною. Сестри не будуть підставою для відмови у відстрочці або перетину кордону.

    Який документ про інвалідність має Ваша дружина?

    Згідно п.2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України

    у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність

    Згідно пункту 49 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.

    Для виїзду за кордон Вам обхідно підготувати такі документи:

    1. Закордонні паспорти Ваш та дружини

    2. Свідоцтво про шлюб

    3. Документ про інвалідність дружини (посвідчення інваліда або пенсійне посвідчення або посвідчення про соцдопомогу)

    4. Ваш військово-обліковий документ. Можна надати роздрукований електронний військово-обліковий документ з Резерв+ або ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do..., адже згідно пункту 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    Довідка про відстрочку не потрібна, адже Ви будете перетинати кордон за пунктом 2-1, а не пунктом 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України. Проте, наявність відстрочки знижує ризик отримати повістку на першому ж блокпості або бути мобілізованим не за місцем військового обліку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України