Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 21 квітня 2025, питання №134806

Коли можна вилучити запис про матір з реєстру актів цивільного стану?

Доброго дня. Матір рішенням суду позбавлена батьківських прав, як вилучити актовий запис про матір з свідоцтва про народження? Дякую.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Микола!

    Позбавлення матері батьківських прав не є підставою для вилучення актового запису про неї з свідоцтва про народження дитини. У свідоцтві про народження завжди зазначаються дані про біологічних батьків, незалежно від того, позбавлені вони прав чи ні.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 9 годин тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Позбавлення батьківських прав-це санкція, яка застосовується у випадках, передбаченим Сімейним кодексом України. Особа, позбавлена батьківських прав, залишається надалі юридично одним з батьків своєї дитини. Не прийнято юридично залишитись без одного з батьків. У свідоцтві про народження завжди вказано дані про батьків або, як мінімум, дані про матір та "міфічного батька", в якого прізвище та громадянство-насправді материні, а ім'я та по-батькові вказані за слів матері.

    Особа, позбавлена батьківських прав:

    1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання;

    2) перестає бути законним представником дитини;

    3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми;

    4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;

    5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);

    6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України