Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 21 квітня 2025, питання №134808 340₴

Снять с розыска тцк согласно нового закона

Добрый день, подскажите пожалуйста, можно ли сейчас по новому закону сняться с розыска тцк если заплатить штраф?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олеже!

    Так, після оплати штрафу, винесеного ТЦК за адміністративне правопорушення, Ви маєте право звернутись до цієї установи із заявою про зняття з розшуку. Таку заяву можна подати особисто, з'явившись до ТЦК, або надіслати Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення, додавши до нею квитанцію про сплату.

    Проте, врахуйте, що у разі визнання Вами скоєння правопорушення, якщо ми говоримо про новий закон, заяву про згоду на притягнення Вас до адміністративної відповідальності Ви повинні подати до ТЦК особисто або ж через Резерв+ (остання функція, як обіцяють, запрацює тільки в літку).

    Чи маєте Ви право на відстрочку?

    Відповідно до статті 279-9 КУпАП, яка регулює питання розгляду справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку та порушенням законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, у випадках, якщо особа не оспорює допущене порушення, згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності та подала про це відповідну заяву:

    "У разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, але не пізніше дня розгляду справи про таке адміністративне правопорушення, особа може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, в якому вона перебуває на обліку, із заявою, в якій особа зазначає, що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності. Зазначена заява подається особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України протягом трьох днів після отримання такої заяви зобов’язані перевірити викладені у ній фактичні дані про визнання особою правопорушення та надання нею згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності і з дотриманням вимог статей 247, 280, 283 цього Кодексу винести постанову по справі, у тому числі без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    У постанові про накладення адміністративного стягнення керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України визначають розмір штрафу на рівні мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (частиною статті) цього Кодексу за вчинення такого правопорушення.

    У разі якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, подала зазначену у цій статті заяву через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, копія постанови по справі може бути направлена їй засобами електронного зв’язку на адресу електронної пошти, зазначену в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, або в її електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВСЯ СПРАВА В ТОМУ, ЩО РОЗШУК АВТОМАТИЧНО НЕ БУДЕ ЗНЯТИЙ ПІСЛЯ СПЛАТИ, ПОКИ Є ПІДСТАВИ ДЛЯ ОГОЛОШЕННЯ ВАС У РОЗШУК.

    Ініціатором розшуку виступають ТЦК, проте головною метою є не кримінальне переслідування, а забезпечення особистої явки порушника до територіального центру задля складання протоколу про адміністративне правопорушення та винесення штрафу (ст. 210 і 210-1 КУпАП).

    Правила військового обліку затвердженні постановою Кабінету Міністрів України №1487. За порушення будь-якого з правил, визначеного цим документом, ТЦК та СП має право на звернення до поліції з метою розшуку порушника.

    Головні причини, за яких військовозобов'язані чоловіки можуть потрапити у розшук, наступні:

    1. Особа не перебуває на військовому обліку за місцем реєстрації (за місцем фактичного проживання).
    2. Чоловік не оновив свої військово-облікові дані.
    3. Особа не стоїть на обліку на підприємстві чи у навчальному закладі.
    4. Громадянин проігнорував вручення повістки особисто, через пошту чи роботодавця.
    5. Чоловік відмовився проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) або проігнорував направлення.
    6. Чоловік після настання 25 років ухилився від взяття на облік військовозобов'язаних осіб.
    7. Порушник ухилився від військового обліку.
    8. Порушник ухилився від мобілізації.

    Перелік повноважень ТЦК та СП було затверджено постановою Кабінету міністрів №154 від 23 лютого 2022 року "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки".

    Деякі повноваження передбачені також:

    Адміністративні заходи ТЦКПС. Йдеться, зокрема, про звернення ТЦК до органів поліції для:

    Важливо, що адміністративне затримання таких осіб здійснюється незалежно від їхнього місця перебування на військовому обліку (в такому разі особа доставляється до найближчого ТЦК та СП).

    ТЦК дійсно може просити поліцію затримати особу, яка не зʼявилася за повісткою. Це передбачає п. 56 Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого постановою Кабміну №1487.

    ПІСЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ТЦКСП ДО ПОЛІЦІЇ, ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАС ВНОСЯТЬ ДО БАЗА "АРМОР ".

    Поліція за зверненням ТЦК здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    В Україні створені і працюють бази МВС АРМОР, "Оберіг" і "Гарпун", де зібрані певні дані про українців.

    АРМОР – розшифровується, як Автоматизоване Робоче Місце Оперативного Робітника. Це інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, прийнята за базову у всіх обласних МВСУ з 2002 року. Автоматизовані робочі місця встановлені у міських районних відділах, Функції системи: пошукові, облікові, довідкові, прогнозуючі.

    Це внутрішня база поліції,в якій містяться дані про людей які в них адміністративні відповідальності або кримінальні. І, в принципі, вони бачать по людині, по її документах, до чого вона притягувалася, різні адміністративні правопорушення, кримінальні, а також розшук. Плюс зараз в базі АРМОР є відміточка, що людина ухилянт. Тобто, з приводу ТЦК. Але, по суті, це і є так звана база ухилянтів, в яку ТЦК подають в поліцію про розшук.

    В базу АРМОР може потрапити кожна людина, якщо вона спричинить якесь адміністративне порушення, або це буде постанови поліцейських патрульних, або це буде рішення через суд. Звичайні люди зайти і перевірити себе в базі АРМОР не можуть. Тому що це поліцейська база. Якщо у вас є адміністративні правопорушення, треба перевіряти судовий реєстр, або робити запит в поліцію, наприклад. Можна це зробити за допомогою адвоката. Робиться АДВОКАТСЬКИЙ ЗАПИТ.

    Щоб припинити розшук, необхідно пройти офіційну процедуру:

    1. особисто з’явитися до районного ТЦК, який ініціював розшук;
    2. отримати протокол про адміністративне правопорушення за ст. 210 або 210-1 КУпАП;
    3. дочекатися розгляду справи;
    4. отримати постанову про накладення штрафу або закриття справи;
    5. сплатити штраф або оскаржити постанову в суді.

    Переважно ТЦК знімає розшук після отримання підтвердження сплати штрафу або ухвали суду про його скасування. Але дистанційне зняття розшуку майже неможливе, за винятком випадків, коли помилковий запис в реєстрі вносили без фактичного порушення з боку військовозобов’язаного.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Зняття розшуку є можливим після закриття справи про адміністративне правопорушення або сплати грошового штрафу за порушення правил військового обліку. Процедура накладення штрафу складається з етапів: подання в розшук, складання протоколу, розгляд справи, винесення постанови про грошовий штраф, сплата штрафу та зняття розшуку.

    Для зняття з розшуку керівник ТЦК повинен подати клопотання до Національної поліції. На жаль, навіть, після оплати штрафу деякі керівники ТЦК надають перевагу залишати статус «у розшуку» , щоб військовозобов‘язаний не міг нормально пересуватись та отримувати адміністративні послуги поки не прибуде до ТЦК.

    ПРОТЕ, відповідно до нового закону https://sud.ua/uk/news/publication/328359-preziden... відбулася суттєва зміна процедури накладення грошового штрафу та зняття розшуку ТЦК. Даний закон передбачає зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема випадки, коли протокол про адміністративні правопорушення може не складатись. Також передбачається, що розгляд адміністративної справи, накладення та сплата штрафу за порушення правил військового обліку можуть відбуватись дистанційно.

    Відповідно до нових змін, протокол про адміністративне правопорушення не складається , якщо особа подала відповідну заяву, в якій вона не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності.

    Таку заяву можна буде подати особисто до ТЦК за місцем перебування на військовому обліку або через мобільний застосунок Резерв+ (в разі технічної можливості). Заяву необхідно подати ДО моменту розгляду адміністративної справи. У заяві необхідно прописати згоду на розгляд адміністративної справи дистанційно без присутності та згоду на притягнення до адміністративної відповідальності.

    Наслідки подання заяви до районного ТЦК та СП

    Після отримання заяви, начальник районного ТЦК та СП протягом 3 днів виносить постанову про накладення грошового штрафу без присутності військовозобовʼязаного. В постанові визначається мінімальний розмір грошового штрафу (17 000 грн), який необхідно буде сплатити протягом наступних 30 днів.

    Постанова про накладення грошового штрафу може надійти на поштову адресу, мобільний застосунок Резерв+ або електронну пошту. У разі сплати штрафу протягом наступних 10 днів надається знижка у розмірі 50%.

    Після сплати грошового штрафу, квитанцію про оплату необхідно надати до районного ТЦК та СП. Сплата штрафу є підставою для зняття розшуку, а відповідно відмітки в Резерв+ про порушення правил військового обліку.

    ОТЖЕ, на даний час законодавством запровадилася можливість самостійної та дистанційної сплати грошово штрафу військовозобовʼязаними за порушення правил військового обліку. Даний механізм дозволяє сплатити штраф зі знижкою у мінімальному розмірі 8500 грн та зняти розшук. Передбачається, що даним механізмом зможуть скористуватись чоловіки, які проживають на території України, так і за кордоном.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Добрый день, подскажите пожалуйста, можно ли сейчас по новому закону сняться с розыска тцк если заплатить штраф?

    У зв'язку із прийняттям законопроєкту 12093 ) наразі ЗМІ масово просувають ідею видалення так званого "адміністративного розшуку" після сплати особою штрафу, встановленого територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, зокрема:

    https://24tv.ua/status-rozshuku-ttsk-novi-pravila-...

    https://www.stopcor.org/ukr/section-suspilstvo/new...

    Моя думка: сплата військовозобов'язаним штрафу, у тому числі за добровільною процедурою, далеко не гарантує того, що відмітка "порушення правил військового обліку" зникне.

    Фактично моя позиція така: факт сплати штрафу, незалежно від наявності знижки, сам по собі не є підставою для автоматичного скасування розшуку з боку ТЦК та СП, а за відсутності відповідного рішення ТЦК про припинення розшуку, статус особи, як такої, що розшукується, продовжить діяти. Крім того,вже є підтверджуючий випадок на практиці.

    Для видалення адміністративного розшуку, скоріше за все, Ви повинні з'явитися до ТЦК та СП особисто. Але це високі ризики для Вас.

    З повагою! Щасти Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України