Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день!
Народилася 3-я дитина закордоном.
Маю на руках наступні документи :
- Нотаріальний переклад на українську іноземного свідоцтва про народження (+ оригінал німецькою)
- Свідоцтва про народження двох старших дітей (нотаріальні копії + оригінали)
- Свідоцтво про шлюб (нотаріальна копія + оригінал)
- Нотаріальні копії паспортів та ІПН подружжя
- Витяг чз ДІЮ з РЕЗЕРВ+ від 16.04.25
Планую доправити вз пакет до ТЦК цінним листом з описом + заява на відстрочку (зразок дод.4 Постанова 560) для виїзду закордон.
Дані оновлені вчасно 11.07.2024, за підсумком: не в розшуку, без броні, ВЛК від 2004р (обмежено-пртдатний у військовий час). Військового квитка/приписного не мав. Натомість стара облікова картка від 2004р.
Стою на обліку в іншому місті.
Питання:
1. Чи вистачає в/з пакету для звернення за відстрочкою? Що порадите на додачу?
2. Чи можу я отримати довідку про відстрочку поштою (або хоча б в резерві поновиться) перед тим як пройду ВЛК до 05.06.2025?
3. Які ще документи для виїзду закордон маю зібрати в моєму випадку?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (14)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Оформити відстрочку та пройти ВЛК Ви зможете лише в тому ТЦК, де перебуваєте на військовому обліку.
Після проходження ВЛК Ви можете замінити стару облікову картку від 2004р. на паперовий ВОД нової форми.
Чи проставлений апостиль на іноземному свідоцтві про народження? Справа в тому, що іноземні офіційні документи користуються доказовою силою офіційних документів на території України за умови їх засвідчення штампом апостиль, якщо вони складені на території держав-учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів.
Якщо всі діти віком до 18 років та від одного шлюбу, то документів для оформлення відстрочки вистачає.
Загалом можете, проте все залежить від Вашого ТЦК.
Щоб оформити відстрочку - Ви маєте подати до ТЦК заяву про відстрочку та документи, які її підтверджують.
Вже є достатньо судових рішень, де Cуд звертає увагу, що обов`язок «особисто подати», не є тотожним обов`язку «особисто прибути», при цьому ні Закон України «Про військовий обов`язок і військову службу», ні Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", ні Порядок № 560 не зобов`язують військовозобов`язаного особисто прибувати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для реалізації права на відстрочення від призову під час мобілізації з підстав, передбачених статтею 23 Закону № 3543-ХІІ.
Таким чином, відсутність належним чином оформленого рішення про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації або мотивованої відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на думку суду, свідчить про протиправну бездіяльність суб`єкта владних повноважень.
Тому, якщо Ви подасте заяву про відстрочку укрпоштою існують такі варіанти розвитку подій:
1. Вам нададуть відстрочку.
2. Вам відмовлять у відстрочці
3. Вашу заяву взагалі не розлянуть та не нададуть Вам відповідь.
В двох останніх випадках Ви можете оскаржити протиправну бездіяльність ТЦК в судовому порядку.
При особистому візиті до ТЦК готуєте 2 заяви про відстрочку та такі ж самі документи, що відправили поштою.
Прибувши до ТЦК спочатку зареєструйте заяву про відстрочку. Для цього вимагайте, щоб на Вашому екземплярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземпляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.Якщо заяву не реєструють – не хвилюйтесь, адже Ви маєте доказ подачі документів про відстрочку поштою. Можете подати скаргу на ТЦК або просто пройти ВЛК
Виїзжати за кордон Ви можете самостійно без дітей.
Щоб перетнути кордон Вам потрібно мати:
1. Закордонний паспорт
2. Військово-обліковий документ на бланку або е-ВОД з Резерв+, де вказано про відстрочку
3. Свідоцтво про шлюб
4. Свідоцтва про народження дітей.
Якщо по надуманим причинам Вам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.
Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення.
Рішення про відмову у перетині кордону може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним у судовому порядку.
Також можна спробувати перетнути кордон на іншому пункті пропуску або подати скаргу на незаконні дії прикордонника.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Дякую!
Так, апостиль є.
Зокрема я запустив процедури оформлення закордонних паспортів діткам + свідоцтво багатодітної родини (аби не було відмови з причини неукраїнського походження свідоцтва про народження).
Взагалі-то, як обмежено придатний я обов'язково буду замовляти через РЕЗЕРВ+ електронне направлення на ВЛК, та передусім я хочу зафікситись із ТЦК поштою (цінний лист з описом).
Справа в тім, що мені потрібно буде їхати через півкраїни до свого тЦК. І на випадок зупинки іншими ТЦК в мене має бути якомога більше документів від протиправних дій. Не довіряю я їм.
Якщо вони мені не відповідатимуть, подам адвокатський запит.
Похідні питання:
1. В який термін (за законом) ТЦК має відповісти мені на цінний лист/запит (7 к.д. здається)?
2. Чи можуть в моїй ситуації мене дорогою до свого ТЦК інші їх представники намагатися мобілізувати за наявності щойно народженої 3ї дитини?
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіМаксимальний термін прийняття рішення - 15 днів
Згідно п. 60 постанови КМУ 560 Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Орган державної влади, інший державний орган здійснює розгляд відповідного запиту протягом п’яти робочих днів з дати його отримання.
Комісія зобов’язана розглянути отримані заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи календарних днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом дня, наступного за днем отримання інформації на запити до органів державної влади, інших державних органів.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
У разі коли комісія надіслала відповідні запити до органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, строк розгляду заяви та документів, що підтверджують право військовозобов’язаного на відстрочку, не перевищує 15 календарних днів. У разі неотримання від органу державної влади, іншого державного органу відповіді на запит комісія не пізніше ніж на п’ятнадцятий день з дати реєстрації заяви приймає рішення на підставі поданих заявником документів. Про відсутність відповіді від органу державної влади, іншого державного органу на запит зазначається в протоколі.
Про прийняте комісією рішення заявникові повідомляється у спосіб, зазначений військовозобов’язаним у заяві про надання відстрочки, засобами телефонного, електронного або поштового зв’язку не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
У разі позитивного рішення військовозобов’язаному видається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою згідно з додатком 6.
Так, можуть спробувати.
Проте, згідно п. 60 постанови КМУ 560 До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Так як інші ТЦК не знають, що Ви маєте право на відстрочку - рекомендую носити з собою пакет документів, які підтверджують Ваше право на відстрочку та квитанцію з описом вкладеного про те, що Ви вже рекомендованим листом направили документи про відстрочку до Вашого ТЦК.
Крім того, якщо у Вас буде сформоване направлення на ВЛК через Резерв+, то я думаю до Вас взагалі питань не буде.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
1.
Іноземне свідоцтво про народження буде чинним для усіх офіційних органів України, якщо воно належним чином засвідчене для міжнародного вжитку (апостиль/легалізація + офіційний переклад українською).
СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ НЕОБХІДНО АПОСТИЛЮВАТИ В НІМЕЧЧИНІ, ЩОБ ВОНО БУЛО ДІЙСНЕ В УКРАЇНІ.
2.
ЛИСТОМ ВИ СКОРІШЕ ЗА ВСЕ НЕ ЗМОЖЕТЕ ОФОРМИТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів Українивід 16 травня 2024 р. № 560
ПОРЯДОК
проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%B...
58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов’язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.
Під час подання заяви військовозобов’язаний пред’являє військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі). Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації в день її подання.
ВАША ОБЛІКОВА КАРТКА НЕ Є НАЛЕЖНИМ ВОД.
ВАМ НЕОБХІДНО СФОРМУВАТИ ЕЛЕКТРОННИЙ ВОД ЧЕРЕЗ "РЕЗЕРВ +".
ЕЛЕКТРОННИЙ ВОД ПОВИНЕН БУТИ ДІЙСНИЙ.
У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5,8, 13 та 14 електронного військово-облікового документа не відповідають відомостям, що містяться у Реєстрі «Оберіг», він вважається недійсним. Про це йдеться у постанові Кабміну від 16 травня №559, яка набула чинності 18 травня, і якою затверджено нову форму ВОД.
Про які саме відомості, невідповідність яких з Реєстром «Оберіг», буде означати недійсність військового квитка, йде мова?
Відповідно до додатку до постанови 559, у графі 1 зазначається належність до військового обов’язку (призовник, військовозобов’язаний, резервіст). У разі коли громадянин України виключений з військового обліку, зазначається категорія військового обліку, з якої він був виключений.
У графі 2 зазначається номер картки платника податків, у разі його відсутності – серія та номер паспорта.
У графі 3 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається склад відповідно до положень статті 5 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» (рядовий, сержантський і старшинський, офіцерський), для призовників – не заповнюється.
У графі 4 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається військове звання (для громадян, виключених з військового обліку, зазначається військове звання на дату виключення з військового обліку), для призовників – не заповнюється.
У графі 5 цифрами зазначається військово-облікова спеціальність, визначена громадянину відповідно до переліків, які затверджені Міноборони (для військовозобов’язаних та резервістів СБУ зазначається профіль відповідно до переліку, затвердженого СБУ).
У графі 8 - наявність відстрочки.
У графі 13 зазначаються дата взяття на військовий облік, найменування районного, міського ТЦК або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. У разі зняття або виключення громадянина з військового обліку зазначаються дата і причина зняття (виключення) з військового обліку відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу».
Графа 14 заповнюється відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» у разі: зняття з військового обліку з таких причин, як призов, направлення чи прийняття на військову службу або вступ на навчання у заклади фахової передвищої військової освіти, вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти; направлення на альтернативну (невійськову) службу; направлення для відбування покарання до установ виконання покарань; виключення з військового обліку з таких причин, як визнання непридатним до військової служби або досягнення граничного віку перебування у запасі.
---
ТАКОЖ ВИ НЕ ОТРИМАЄТЕ ВІДСТРОЧКУ ПОКИ НЕ ПРОЙДЕТЕ ВЛК, ЯК ОБМЕЖЕНО ПРИДАТНИЙ.
У квітні 2024 року в Україні було скасовано статус "обмежено придатний". Громадяни, які до 4 травня 2024 року були визнані обмежено придатними до військової служби, зобов'язані пройти повторний медичний огляд для визначення їхньої придатності до служби. Первинно цей термін був встановлений до 4 лютого 2025 року, але з огляду на велику кількість громадян, які не встигли пройти ВЛК, Верховна Рада України продовжила строки.Тому новий термін проходження ВЛК для обмежено придатних осіб встановлено до 5 червня 2025 року. Це означає, що особи яким було скасовано статус "обмежено придатний" мають у становлений строк отримати нову ступінь про придатність до військової служби аби не отримати адмін. штраф чи іншу відповідальність встановлену законом.
---
В газеті «Голос України» 14.02.2025 опубліковано Закон України від 12.02.2025 № 4235-IX «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» (далі – Закон № 4235) встановлює, що:
"громадяни України віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом (крім осіб, визнаних в установленому порядку особами з інвалідністю), з дня набрання чинності цим Законом зобов’язані до 5 червня 2025 року пройти повторний медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби. Такі громадяни зобов’язані самостійно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані та резервісти Служби безпеки України – до Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів України – до відповідного підрозділу розвідувальних органів України) або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста з метою отримання направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду".
ЦЕ ЗАКОН, А ЙОГО ВИМОГА ЮРИДИЧНО ВИЩА ЗА ПОСТАНОВУ КМУ 560, КОТРА КАЖЕ, ЩО ПРИ ОФОРМЛЕННІ ВІДСТРОЧКИ НЕ НАПРАВЛЯЮТЬ НА ВЛК.
АЛЕ ВАМ НЕ ТРЕБА ХВИЛЮВАТИСЯ - ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ (СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ АПОСТЕЛЮЙТЕ).
3.
ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ, МАЮЧИ НА РУКАХ ДІЮЧИЙ ВОД ТА ДОКУМЕНТИ ПРО ШЛЮБ І ДІТЕЙ, ВИ ЗМОЖЕТЕ ПЕРЕТНУТИ КОРДОН.
Дякую
Свідоцтво про народження належним чином апостильоване в Німеччині та перекладене й нотаризоване в Україні.
До того ж, маю ВОД через резерв та ДІЮ з QR кодом без розшуку та інших зауважень. Він діючий і датований 16.04.25. Коли буду відправляти пакет, а також їхати на візит сформую оновлені на кожну дату/подію.
Головне в моїй ситуації мати законні підстави та шанси на них спиратися.
Щодо ВЛК - маю пройти як обмежено придатний (згідно змін від травня 2024).
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіМАЙТЕ ЗАВЖДИ ПРИ СОБІ:
ЦЕ ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ВАС ВІД СПРОБИ МОБІЛІЗУВАТИ ПО ДОРОЗІ ДО ТЦКСП.
ТАКОЖ ПЕРЕД ПОЇЗДКОЮ СФОРМУЙТЕ ЧЕРЕЗ РЕЗЕРВ + СОБІ ВИКЛИК НА ВЛК.
ПІДСТАВА НА ВІДСТРОЧКУ П.3 СТ.23 ЗУ ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ:
"3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;"
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Анатолію!
Заяву на відстрочку Вам необхідно надсилати до того ТЦК, в якому Ви перебуваєте на військовому обліку.
Ви проживаєте в іншому місті? Як давно?
Так вистачає, якщо на свідоцтві про народженні Вашої третьої дитини проставлений апостіль.
Зазвичай довідка про відстрочку (Додаток 6) видається військовозобов'язаному при явці до ТЦК. Проте, Вам не обов'язково мати паперовий варіант довідки, а достатньо мати інформацію про надану відстрочку у Резерв+.
Відомості про надання або скасування відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період заносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів у день оформлення довідкипро надання відстрочки (додаток 6) або в день надсилання повідомлення про скасування відстрочки (додаток 10) засобами поштового зв’язку на адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (за умови її уточнення) або адресу електронної пошти, зазначеної у заяві про надання відстрочки (додаток 4), або повідомлення засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).
Проте, при оформленні відстрочки Ви підлягаєте направленню на ВЛК, як обмежено придатний.
Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіональних органів СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) із заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, крім тих, що були раніше визнані обмежено придатними або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на строк від шести до 12 місяців відповідно до висновку військово-лікарської комісії, у разі закінчення строку дії довідки (постанови) військово-лікарської комісії.
Крім того, існують і інші проблеми із оформленням відстрочки поштою:
1. ТЦК Вам взагалі не надасть відповідь й, відповідно, не оформить відстрочку.
2. ТЦК надасть Вам відповідь, в якій зазначить, що потрібно з'явитись до останнього особисто.
3. ТЦК відмовить Вам у наданні відстрочки й при тому, така відмова не обов'язково може бути пов'язана саме із Вашим правом на відстрочку. Наприклад, Ви не звернулись до ТЦК особисто, Ви пред'явили е-ВОД у паперовому вигляді, а потрібно пред'явити саме на телефоні тощо. Такі випадкі рідки, але вони трапляються на практиці.
У кожному з цих варіантів Ви матимете право або виконати вимогу ТЦК або оскаржити відмову у наданні відстрочки чи її нерозгляду до суду.
Ваша підстава для виїзду відповідно до Постанови КМУ №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" виглядає наступним чином:
"2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в пунктах 1 і 2 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а також пункті 2-14 цих Правил".
Згідно із статтею 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:
Згідно вищезазначеної Постанови КМУ №560:
"50. Право на перевірку військово-облікового документа (військовооблікового документа в електронній формі) у резервістів та військовозобов’язаних під час мобілізації надається представникам територіального центру комплектування та соціальної підтримки, уповноваженим вручати повістки (далі — уповноважені представники).
51. Перевірка військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі) у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років може здійснюватися:
у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України — представниками органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби".
Відповідно до все тої ж Постанови КМУ №560:
"17. Керівники органів охорони державного кордону (крім авіаційної частини) з набранням чинності Указом Президента України про оголошення (продовження) мобілізації та/або з отриманням розпорядження про проведення заходів мобілізації відповідного голови (начальника) обласної, Київської та Севастопольської міської, районної держадміністрації (військової адміністрації) організовують проведення у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та у пунктах пропуску через державний кордон України перевірку в осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. У разі відсутності у таких осіб військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі) та/або наявності в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання таких осіб до розшуку в Національну поліцію уповноважені службові особи підрозділу охорони державного кордону відмовляють їм у перетинанні (на виїзд з України) державного кордону. Про виявлення розшукуваної особи представники органів охорони державного кордону або його структурних підрозділів інформують найближчий орган або підрозділ, що входить до системи поліції, для здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки".
З повагою, адвокат Айвазян.
В іншому місці проживаю давно. Адреса фактичного проживання оновлена в РЕЗЕРВ+ двічі
11.07.2024
16.04.2925
Ще раз оновлюсь як буду їхати (роздрукую витяг ВОД з ДІЇ). На додаток встановлю собі застосунок Резерв+ на мобільному.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЧому не стали на облік за новим місцем проживання? У зв'язку із тим, що не було права на відстрочку?
До великої агресії ніхто суворо не вимагав, а з 2022 року чекав на зручну можливість оновити дані, що і зробив у липні 2024.
Причина щодо відстрочки стала актуальна із введенням особливого стану, а з початком агресії в таких як я потреби не було.
Після того, як почали брати усіх поспіль, без приводу на відстрочку бажання звертатись знизилось.
Ну і основне, знаючи, що дружина вагітна 3 дитиною, було б недоречно до народження їхати оновлювати дані. Самі розумієте.
Скажу більше, в дружини 2 група (по серцю до 2026 року). Але подаватись на відстрочку вирішили вже через дитину, щоб не схибити.
Про всяк випадок 2 пакети за доглядом завжди були і є при мені.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіРозумію Вас!
Тоді, Вам необхідно направляти до ТЦК заяву про надання відстрочки та прикладати до останньої нотаріально завірені копії документів.
Після того, як Ви отримаєте рекомендоване повідомлення про вручення листа ТЦК рахуйте 15 днів - це максимум, який наданий комісії для розгляду заяви на відстрочку, з урахуванням того, що вони мають право робити за потреби запити до відповідних органів щодо перевірки Вашої підстави для відстрочки.
Далі дивиться у Резерв+ чи з'явиться відстрочка, якщо ні, можете направити до ТЦК адвокатський запит за допомогою свого представника.
Залежно від відповіді Вашому адвокату можна буде рухатися далі. Якщо надання відстрочки підтвердять й внесуть дані до реєстру, то проблем немає.
Якщо ж виникне будь який "конфлікт" з цього приводу, Вам прийдеться, як я і зазначив вище або їхати до ТЦК та вирішувати питання на місті, або ж звертатись до суду.
У будь якому випадку В ТЦК вже будуть у наявності всі Ваші документи, які підтверджують право на відстрочку, аби потім він не мав права сказати, що Ви не вчиняли "активних дій".
Доречи, ІІ група інвалідності Вашої дружини надає Вам 100% право на відстрочку незалежно від того у зв'язку із яким захворюванням така група встановлена. Чому Ви вважаєте, що можете схибити?
Відколи ми впевнилися, що вагітність нормально розвивається, вирішили не робити зайвих рухів.
Пакет за групою завжди напоготові
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗрозумів. Тоді я бажаю Вам вдачі у вирішенні питання з приводу оформлення відстрочки. Станом на зараз Вам бажано мати при собі документи, які підтверджують Ваше право на відстрочку, заяву про надання відстрочки, опис вкладення та рекомендоване повідомлення про вручення (коли направите заяву до ТЦК).
Доречи, Ви можете пройти ВЛК, сформувавши для того направлення через Резерв+ самостійно, але врахуйте, що Вам прийдеться проходити комісію за місцем військового обліку. Тож, якщо вирішите скористатись цією опцією, Вам буде необхідно перебувати в тому місці де Ваш ТЦК.
В іншому місці проживаю давно. Адреса фактичного проживання оновлена в РЕЗЕРВ+ двічі
11.07.2024
16.04.2925
Ще раз оновлюсь як буду їхати (роздрукую витяг ВОД з ДІЇ). На додаток встановлю собі застосунок Резерв+ на мобільному.