Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Комунальні борги.
Суть справи.
Маємо комерційного постачальника газу до об'єкта, опалення.
У 2022 році (більше ніж три роки) припинили користування газом з причин великої вартості, інспектор опломбував у приміщенні кран та зробив акт.
Кран та котел опалення знаходяться у кліенский кімнаті, де клієнти включають та роблять там що захочуть.
Так само як розташуваний там кондиціонер.
Звісно стало холодно та вони все повідкривали та включили котел.
Навіть пломби ніякої не залишилося.
Днями з'явився інспектор зняв нови показники та примушує сплатити стари борги , плюс нові які з'явилися у зв'язку з використанням газу.
Суми дуже значні та велики, або по "домовленості ' таку саму ціфру тільки без рахунків.
Лякає судами та проблемами.
Питання, як зробити перевод ситуації в якись законні рамки та збити завелики очікування представника служби.
Не зрозуміло кому та за що платити якщо немає нового договору та нового постачальника послуг?! Старі недійсни.
Треба представник який буде захищати наши інтереси.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ігоре!
Дуже цікава ситуація. Звичайно, що Ви не повинні погоджуватись на платіж "по домовленості". По-перше, дуже нахабна пропозиція, яка має ознаки корупційного злочину. По-друге, такий платіж не надасть Вам жодної гарантії, що потім ще й постачальник газу не звернеться до Вас із вимогою щодо сплати боргу у судовому порядку.
Вам потрібно звертатись із офіційним запитом до постачальника та з'ясовувати всю необхідну інформацію щодо наявності договіру на постачання газу, нарахувань за заборгованність, розрахунку такої заборгованності, підстави її нарахування саме у такій сумі, акту опламбування (якщо останній в Вас відсутній), акту повторного підключення тощо. Вже після того зможте рухатися далі з приводу оскарження дій постачальника у судовому порядку щодо стягнення з Вас заборгованності.
Станом на зараз для предметної консультації недостатньо інформації, на жаль.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
1. ЗА ПЛОМБИ ВІДПОВІДАЄТИ ВИ, ЯК ВЛАСНИК.
2. ЗА ДОМОВЛЕНІСТЮ НІЧЬОГО СПЛАЧУВАТИ НЕ ПОТРІБНО - ЦЕ КОРУПЦІЯ.
3. ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЬ ДО ПОСТАЧАЛЬНИКА ГАЗА ЗА РОЗРАХУНКАМИ ЗАБОРГОВАНОСТІ.
4. ВАМ НЕОБХІДНО СУМУ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПЕРЕКЛАСТИ НА ОРЕНДАРЯ. В РАЗІ ВІДМОВИ ВІД СПЛАТИ, ЗВЕРТАТИСЯ ДО СУДУ.
5. ЯК ТІЛЬКІ ОРЕНДАРІ ПОЧАЛИ КОРИСТУВАТИСЯ ГАЗОМ - ВИ АВТОМАТИЧНО ПРИЄДНАЛИСЯ ДО ДОГОВОРУ ПРО ПОСТАЧАННЯ ГАЗУ НОВИМ НАДАВАЧЕМ ПОСЛУГИ. (ТАКА ЗАКОНОДАВЧА НОРМА).
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо діючий договір із постачальником припинився або був розірваний, то обов’язки з оплати виникають лише до моменту припинення дії договору.
Однак, якщо потім фактично відбулось використання газу, це можуть кваліфікувати як несанкціоноване споживання, що тягне негативні наслідки (відновлення нарахування, штрафи).
Навіть, якщо Ви особисто не користувались газом, відповідальність може бути на балансоутримувачі або власнику приміщення, де стоїть обладнання.
Тобто, Ви юридично відповідаєте за контроль над об'єктом і доступом до обладнання. Але! Важливо довести, що:
Щоб перевести ситуацію в законне русло:
1. Подайте письмовий запит до постачальника з проханням надати:
2. Вимагайте, щоби вони довели, що саме Ви відновили газопостачання.
3: Якщо на вас тиснуть, вдаються до погроз — подайте скаргу до НКРЕКП (Національна комісія з енергетики) з описом ситуації. Також можна надіслати скаргу до Держпродспоживслужби (якщо наявне порушення прав споживача).
4: Якщо факт самовільного відновлення був не Ваш, і у Вас є докази, що це зробили треті особи (відкритий доступ), — можна подати заяву про несанкціоноване втручання у систему газопостачання до поліції
Щодо вимог "по домовленості", то це ознаки корупції або вимагання (стаття 189 ККУ). Ви не зобов’язані "домовлятись" ні з ким, тим більше без офіційного рахунку. Це небезпечно, бо Ви не застараховані від того, що до Вас не прийде інший інспектор та знову буде вимагати кошти і це може створити прецедент для нових вимог.
Якщо дійде до суду, Ваша позиція має базуватися на:
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіЩодо газових лічильників штрафи можна отримати, якщо:
Які штрафи передбачені за порушення з газовими лічильниками
- Втручання в роботу лічильника або його самостійний демонтаж карається штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних податком доходів, тобто 850 – 3 400 грн.
- Перешкоджання перевірці обкладається штрафом від 50 до 150 неоподатковуваних податком доходів, тобто штраф від 850 – 2 550 грн.
Самовільне пошкодження пломби може обійтися порушнику і в 100 000 грн, оскільки, окрім штрафів, потрібно буде оплатити ще й нелегітимне використання газу.Кожна пломба на лічильнику має свій унікальний номер, за її встановлення відповідає газопостачальна компанія вашого міста. Якщо ви помітили пошкодження пломби, то негайно зверніться до них. До вас прийде працівник, який оцінить стан пошкодження і пломба буде замінена на нову, а ви уникнете штрафу. Однак споживачу доведеться оплатити встановлення нової пломби.
Якщо під час повірки у вас вдома виявлять зірвану пломбу на газовому лічильнику, то у такому разі буде задіяна Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Вони задокументують факт порушення, а далі буде вирішуватися сума штрафу.
Сума штрафу за несанкціоноване використання газу через зірвану пломбу — від 8000 до 100 000 гривень. У деяких випадках штраф сягає до 300 000 гривень.