Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня, я військовослужбовець НГУ за контрактом. 8 Березня народилась дитина, написав рапорт на матеріальну допомогу, гроші досі не заплатили. Спитав у Командира Роти за відпустку по народженню дитини, він сказав що максимум дають до 10 діб і найголовніше, що мені не дадуть цю відпустку у зв'язку з тим що є службова необхідність. Питання таке: у який строк мають виплатити матеріальну допомогу? Скільки надається днів відпустки по народженню дитини та у який строк мають його надати? Чи має право не підписати цей рапорт Командир Роти та Командир Батальйону?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня. Тимуре!
Виплата матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань передбачена постановою Кабміну № 704 та наказом Міністерства оборони України № 260. Порядок її виплати щорічно визначає Міністр оборони України.
На 2025 рік виплата передбачається окремим дорученням Міністра оборони від 9 січня 2025 № 156/уд.
Для отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань військовослужбовець повинен звернутися рапортом до безпосереднього командира (начальника) та долучити підтверджуючі документи.
Відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей":
Стаття 10-1. Право військовослужбовців на відпустки. Порядок надання військовослужбовцям відпусток та відкликання з них:
17. В особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію військовослужбовцям надаються відпустки, передбачені пунктами 1, 6, 8 (у частині надання одноразової відпустки при народженні дитини, передбаченої статтею 19-1 Закону України "Про відпустки"), 9, 10 і 12 цієї статті. Надання військовослужбовцям відпусток, передбачених пунктом 1 цієї статті, здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. Відпустки, передбачені пунктами 9 і 10 цієї статті, військовослужбовцям надаються із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше 10 календарних днів.
18. Під час дії воєнного стану військовослужбовцям, крім військовослужбовців, які проходять базову військову службу, надається частина щорічної основної відпустки загальною тривалістю не більше 30 календарних днів, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше 10 календарних днів. Кожна із зазначених відпусток надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.".
Для отримання відпустки необхідно скласти рапорт та передати його на підпис безпосередньому командиру (начальнику). Безпосередній командир (начальник), який його приймає, має поставити резолюцію та розглянути рапорт у строк не більше 14 днів з дня передачі рапорту на погодження. Підписаний безпосереднім командиром (начальником) рапорт передається на розгляд командиру військової частини. За результатами розгляду рапорт передають на візування (якщо прийнято рішення про надання відпустки) або залишити без реалізації (якщо прийнято рішення про відмову у наданні відпустки).
З повагою, адвокат Айвазян.