Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

29 квітня 2025, питання №135203

Потрібно довести, що інвалід з народження по зору ( маючи око, на яке ніколи в житті не бачив і за діагнозом не побачить відноситься до групи осіб з інвалідністю парного органу відповідно до пункту 12 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

Я маю інвалідність 3ї групи по зору від народження. Маю всі необхідні заключення що зір на OD ніколи і ніяк неможливо відновити, око ніколи не виконувало свою функцію і все життя сліпе, але один нюанс, видалення ока не відбулося, за відсутності в тому потреби, але що воно є, що його нема результати однакові. Яким чином я можу довести що підпадаю під пункт 12й частини 1 статті 23 закону про мобілізаційну підготовку. Чи єдиний варіант піти і видалити щоб мій випадок підпадав під статтю закону?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тетяна!

    На жаль, довести саме в ТЦК, що Ваш чоловік має право на відстрочку у зв'язку із тим, що в Вас відсутній парний орган, навряд чи вдасться.

    Проте, звісно, я не бачу підстави для таких радикальних мір, які Ви зазначили у своєму питанні. Тож, шлях, який Вам прийдеться пройти - це відмова ТЦК у наданні відстрочки та оскарження такої відмови у судовому порядку.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України