Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 01 травня 2025, питання №135302

Налогообложення договору оренди

Доброго дня. Уточніть будь ласка якщо я плануючи ставати нежитлове приміщення в оренду. Як це облагаєтьмя налогом. Чи повинна я подавати якись данні в налогову. І чи повинен орендар для установлення касового оппарату подавати данні що приміщення орендується ( чи вказується тільки адресса)

Відповіді юристів (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Ви здаєте приміщення в оренду як ФОП чи як фізична особа?

    Як це облагаєтьмя налогом.

    Якщо як ФОП, то податки Ви сплачуєте в залежності від групи ФОП (2 або 3) та системи оподаткування (спрощена або загальна)

    Якщо Ви будете здавати нерухомість як фізична особа, то Ви повинні подавати 1 раз на рік річну декларацію про майновий стан та доходи та сплатити ПДФО - 18% та військовий збір - 5% від доходу одержаного за здачу майна в оренду.

    Чи повинна я подавати якись данні в налогову.

    Якщо Ви є ФОП, то повинні подавати податкові декларації в залежності від групи ФОП та системи оподаткування

    Якщо фізична особа, то Ви повинні подавати лише річну декларацію про майновий стан та доходи.

    Проте, якщо Ви як фізична особа здаєте в оренду приміщення ФОПу або юридичній особі, то вони є Вашими податковими агентами і самі повинні сплачувати за Вас податки.

    Згідно п. 170.1 ПКУ Підприємець, який орендує приміщення у звичайної фізособи й виплачує їй гроші, стає її податковим агентом. Орендна плата — це дохід фізособи і підприємець зобов'язаний утримувати з орендних платежів і сплачувати до бюджету 18% ПДФО й 5% військового збору.

    Сплачується такий ПДФО до місцевого бюджету за місцезнаходженням орендаря (пп. 168.4.1 ПК та ч. 2 ст. 64 Бюджетного кодексу України). При цьому сплата має відбутися:

    • одночасно з виплатою доходу від орендної плати – якщо така виплата здійснюється на банківський рахунок фізособи (пп. 168.1.2 ПК);
    • впродовж 3-х банківських днів, які настають за днем нарахування (виплати) — якщо виплата відбувається готівкою з каси підприємства або здійснюється у негрошовій формі (пп. 168.1.4 ПК);
    • до 30-го числа місяця, який настає за місяцем нарахування доходу — якщо дохід фізособі-орендодавцю нарахували, але не виплатили. Уважно треба вивчити умови договору. Якщо там йде мова йде про щомісячне нарахування доходу, то треба щомісяця платити ПДФО і військовий збір (ВЗ), навіть якщо дохід орендодавцю фактично й не сплачувався (пп. 168.1.5 ПК).

    В такому випадку Ви як фізособа можете не подавати декларацію про майновий стан та доходи.

    І чи повинен орендар для установлення касового оппарату подавати данні що приміщення орендується ( чи вказується тільки адресса)

    Про орендовані об’єкти нерухомості орендар має повідомити податковий орган шляхом подання Заяви за формою №20-ОПП. https://7eminar.ua/news/318-forma-20-opp-pokrokovi...

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України