Задайте питання юристу

939 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 14 травня 2025, питання №136882

Защита имущественных прав детей от разных браков

Женщина вышла замуж во второй раз, имея 6 летнего ребёнка от первого брака. Во втором браке родилась дочь, все имущество семьи заработано силами второго мужа и его мамы, но ещё до закона о приватизации. Женщина решила самым лёгким способом обеспечить свою дочь от первого брака - полностью передала все имущество именно ей, забрав все у младшей, для которой в первую очередь это предназначалось. Есть ли в судебной практике споры о защите имущественных прав детей от разных браков? Зачастую женщины входя в последующие взаимоотношения перекладывают весь груз предыдущих неразрешенных проблем на новую семью, родителей нового мужа, в том числе, таким образом, забирая часть ( а то и все) имущества. Есть ли какие-либо регулирующие статьи в семейном кодексе или других действующих документах?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Антоніна!

    Женщина решила самым лёгким способом обеспечить свою дочь от первого брака - полностью передала все имущество именно ей, забрав все у младшей, для которой в первую очередь это предназначалось.

    У який спосіб це сталося? Договір дарування? Заповіт?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    В першу чергу потрібно знати яким чином відбулась передача майна дочці та чи була згода чоловіка?

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 місяці тому

    Юрист, м. Львів, 10 років досвіду

    Доброго вечора. Заповідач справді має право зазначити у заповіті спадкоємцем будь-яку особу.

    Стаття 1235. Право заповідача на призначення спадкоємців

    1. Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

    2. Заповідач може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування.

    3. Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині. Чинність заповіту щодо осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині, встановлюється на час відкриття спадщини.

    4. У разі смерті особи, яка була позбавлена права на спадкування, до смерті заповідача, позбавлення її права на спадкування втрачає чинність. Діти (внуки) цієї особи мають право на спадкування на загальних підставах.

    Стаття 1241. Право на обов'язкову частку у спадщині

    1. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).

    Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.

    {Офіційне тлумачення положення частини першої статті 1241 щодо права повнолітніх непрацездатних дітей спадкодавця на обов’язкову частку у спадщині див. в Рішенні Конституційного Суду № 1-рп/2014 від 11.02.2014}

    2. До обов'язкової частки у спадщині зараховується вартість речей звичайної домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу, встановленого на користь особи, яка має право на обов'язкову частку, а також вартість інших речей та майнових прав, які перейшли до неї як до спадкоємця.

    3. Будь-які обмеження та обтяження, встановлені у заповіті для спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині, дійсні лише щодо тієї частини спадщини, яка перевищує його обов'язкову частку.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України