Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 16 травня 2025, питання №136965

Позбавлення батьківський прав

Чи можу я подати позов на позбавлення батьківських прав батька дитини-іноземця в суд України, його фактична місце проживання Німеччина? Дитині 5,5 років, він до неї не приїздив ні разу. Справа по аліментам ще не завершена, назначена експертиза.

Відповіді юристів (5)

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович 12 годин тому

    Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду

    Вітаю, Алла. Проясніть таку ситуацію: якщо призначили якусь експертизу - поки, правда, не розумію яку, то цим напевне вже займалась чи займається компетентна людина, правильна? Ну наврядчи ви самі почали цю продедуру. В Сімейного кодексі чітко перелічені обставини за яких людину можна позбавити батьківських прав. Й при наявності однієї чи кількох обставин це можна зробити.

    • Алла Клієнт 11 годин тому

      Справою про виплату аліментів займаюся самостійно, адвокат лише допоміг скласти позов. Нещодавно була ухвалу суду, так як батько дитини ставить під сумнів своє батьківство буде зазначена судова експертиза. Дитина народжена в шлюбі, записана на нього.

      Я хочу розпочати справу про позбавлення батьківський прав, але читала, що це не можливо зробити в укр.суді, якщо відповідач не проживає в Україні.

      Я не знала, що можна було подати і на аліменти і на позбавлення батьківський прав одночасно.

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович 11 годин тому

    Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду

    Алла. Як на мене - це дві різні справи й два різних питання. Не знаю хто вам сказав, що їх можна вирішувати одночасно. Тим більше, що питання з аліментами не таке складне як питання з позбавленням батьківських прав. Знову ж таки не погоджуюсь з тим, що в українському суді щось неможливо вирішити. Якщо у вас є аргументовані достатні підстави згідно статті 164 Сімейного кодексу вважати, що можна батька позбавити батьківських прав й ви знайдете підтримку й згоду органів, що займаються питанням дітей, то ви цілком можете це питання вирішити в українському суді. Якщо ж таких підстав не має, то звісно що суд не ухвалить таке рішення. Й тут нема нащо нарікати.

    Нагадаю, що згідно частини 1 статті 164 Сімейного кодексу:Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;3) жорстоко поводяться з дитиною;4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

    Під яку з цих підстав підходить батько дитини?

    Алла Клієнт 11 годин тому

    Дякую за відповіді. Підстави 1, 2.

    Просто з позовом до суду про позбавлення батьківський прав я маю одразу надавати переклади всіх документів і додатків до позову і сам позов, а там їх буде чимало. Не хотілося б щоб суд відхилив позов із-за територіальної підсудності справи.

    Плюс ще питання, чи доцільно чекати вирішення справи по аліментам.

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович 10 годин тому

    Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду

    Алла, питання з аліментами можливо частково буде пов'язано з вашим питанням по аліментам. Але в принципі вони не взаємопов'язані. Перше вирішиться скоріше й, як на мене, я би дочекався його рішення. Вам це краще обговорювати з вашим адвокатом.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України