Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Шановні юристи, прошу надати консультацію з наступного питання, пов’язаного з оскарженням дій ТЦК та СП і процедурою проходження ВЛК для офіцерів запасу.
Обставини справи:
В березні 2023 року військово-лікарська комісія (ВЛК) визнала мене «непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку» за графою 2 (рядовий склад). На підставі цього рішення ВЛК ТЦК виключив мене з військового обліку, про що була зроблена відповідна відмітка у моєму військово-обліковому документі (військовий квиток рядового).
У травні 2024 року ТЦК та СП поновив мене на військовому обліку як офіцера запасу, мотивуючи це уточненням даних про моє звання(так як проходив військову кафедру), і направив на повторний ВЛК. Другий ВЛК визнав мене «тимчасово непридатним», що, на мою думку, суперечить попередньому рішенню. Я вважаю, що повторний ВЛК був проведений незаконно, оскільки немає медичних доказів покращення мого стану здоров’я. На мою думку, виключення з обліку є остаточним.
Мета звернення:
1. Чи законні дії ТЦК щодо поновлення мене на військовому обліку як офіцера запасу після виключення за графою 2 на підставі рішення ВЛК, зафіксованого у військово-обліковому документі?
2. Чи є судова практика за 2023–2025 роки, де у подібних ситуаціях успішно оскаржили дії ТЦК, і суд скасував повторний ВЛК, підтвердивши виключення з обліку, зафіксоване у військово-обліковому документі? Якщо так, чи можете навести приклади таких справ (з номерами)?
3. Які мої дії для оскарження? Чи варто спочатку звертатися до ЦВЛК, чи можна одразу подавати позов до суду? Який суд має юрисдикцію (Черкаський окружний адміністративний суд?), і які документи потрібно додати до позову (зокрема, військово-обліковий документ із відміткою про виключення)?
Документи:
В наявності висновок ВЛК про виключення з обліку, документ рядового забрали: але можна копії знайти
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дмитро!
Відповідно до пункту 2.1 глави 2 розділу I Наказу МОУ №402:
"Для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).
Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.
ВЛК приймають постанови у тому числі на виїзних засіданнях та, в окремих випадках (лікування за кордоном) - дистанційно.
Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов’язкові до виконання.
Постанова ВЛК скасовується у випадках, коли попередня постанова ВЛК на дату її прийняття не відповідала законодавству та/або була прийнята на підставі недійсних документів.Постанова ВЛК відміняється у випадках, коли необхідно привести зміст попередньої постанови ВЛК (яка була прийнята правильно) у відповідність до чинного законодавства".
Для того потрібно аналізувати відповідні рішення судів у Єдиному державному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua.
Оскарження чого? Постанови ВЛК про тимчасову непридатність? Чи мова йде про поновлення Вас на обліку в ТЦК?
Якщо про тимчасову непридатність, то у Вас був один місяць для оскарження рішення ВЛК ТЦК до ЦВЛК або ж РВЛК.
Якщо мова йде про дії ТЦК щодо поновлення Вас на обліку, то у Вас було півроку для оскарження відповідних останніх в адміністративному суді.
Залежить від юридичної адреси ТЦК та Вашого місця реєстрації.
Щодо документів, то всі наявні документи, які підтверджують неправомірність дії ТЦК.
Проте, якщо Ви дізнались про поновлення на обліку у травні 2024 року Ви вже пропустили строк звернення до адміністративного суду.
Стаття 160 КАСУ:
1. У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
2. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
3. Позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову, наданого судом.
4. На прохання позивача службовцем апарату адміністративного суду може бути надана допомога в оформленні позовної заяви.
5. В позовній заяві зазначаються:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
{Пункт 2 частини п'ятої статті 160 в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023 }
3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб’єкта владних повноважень;
4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;
10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб’єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт;
11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
6. Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п’ятої цієї статті стосовно представника.
7. У разі пред’явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
8. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
9. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
З повагою, адвокат Айвазян.