Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Громадянство, 21 травня 2025, питання №137259

Вихід з громадянства України

Доброго дня панове. Я 14ть років проживаю в Німеччині, чоловік німець. Нещодавно отримала громадянство цієї країни. Питання, чи є в якомусь законі України винятки, де заяву на вихід приймають без отриманої в паспорті печатки на ПМП? Я приписана в Сумській області.. В момент виїзду в Німеччину я ніде не знайшла інфомацію, яка зобов'язує мене, як дружину німецького громадянина в обов'язковому порядку реєструватися в посольстві України в Берліні. Оформляти ПМП зараз, після 14ти прожитих років щоб подати відмову, я вважаю просто маячнею і витягуванням грошей! Буду вдячна якщо моє питання таки опублікують

Відповіді юристів (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Для виходу з громадянства Вам обов'язково потрібно мати штамп про виїзд на ПМП в Німеччину.

    Теоретично виняток лише один - якщо територіальні органи Державної міграційної служби України, дипломатичні представництва чи консульські установи самостійно розпочнуть процедуру позбавлення Вас громадянства через те, що у Ви маєте подвійне громадянство, але на практиці, навіть якщо Ви письмово повідомите про те, що є громадянкою Німеччини, то процес втрати громадянства України все рівно ініційовано не буде, адже процедура суперечить статті 25 Конституції України, що чітко визначає: «Громадянин України не може бути позбавлений громадянства…».

    Швидше за все, співробітник Міграційної служби або дипломатичної установи, при отриманні такого звернення, порадить Вам пройти процедуру виходу з громадянства (детально про неї нижче).

    Рішення про припинення особою громадянства України приймає Президент України.

    Загальний строк розгляду консульствами заяви про вихід із громадянства не повинен перевищувати восьми місяців з дня їх надходження.

    Загальний строк розгляду Комісією при Президентові України з питань громадянства заяв і подань про припинення громадянства України не повинен перевищувати одного року з дня їх надходження.

    Отже, в реаліях сьогодення процес виходу із громадянства може зайняти роки. На жаль, після подачі всіх документів Ви можете зіштовхнутися з такою ситуацією, що Президент просто не видасть Указ про припинення громадянства і оскаржити це Ви не зможете.

    Процедура виходу із громадянства України прописана у Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, що затверджений Указом Президента України № 215 від 27.03.2001 року.

    Згідно пункту 78. Для виходу з громадянства України громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном (частина перша статті 18 Закону), подає такі документи:

    а) заяву про вихід з громадянства України (в двох примірниках);

    б) дві фотокартки (розміром 35 x 45 мм);

    в) копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон або копію паспорта громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року з відміткою про виписку з території України. У разі якщо у заявника відсутній один із документів, що зазначені у цьому підпункті, або інший з документів, перелічених у статті 5 Закону, на підтвердження факту перебування у громадянстві України та факту постійного проживання за кордоном подаються відповідні довідки, що видані територіальним органом Державної міграційної служби України або дипломатичним представництвом чи консульською установою України;

    г) один із таких документів:

    - документ, який свідчить, що заявник набув громадянства іншої держави (держав);

    - документ, виданий уповноваженим органом іншої держави про те, що громадянин України набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України.

    Датою припинення громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України.

    До видання указу Президента України про припинення громадянства України Ви несете всі обов’язки громадянина України.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України