Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

25 травня 2025, питання №137406

Я залила квартиру ниже, мне выставили сумму , которая не соответствует ущербу, что мне делать?

Я залила квартиру этажом ниже, сосед мне насчитывает большую сумму с которой я не согласна, угрожает судом, что мне делать и с чего начать?

Відповіді юристів (3)

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Левченко Ксенія Сергіївна 7 годин тому

    Юрист, м. Вінниця, 18 років досвіду

    Доброго дня. Потрібно провести незалежну оцінку завданого збитку. Також можна звернутися до фахівця зі складання кошторису ремонту, щоб довести що заявлена сума перевищує необхідну суму для покриття збитків. Тобто Ви повинні надати суду свої докази, що заперечуватимуть вимоги сусіда. Якщо потрібна допомога звертайтесь через профіль.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Чи був складений Акт залиття квартири?

    Ви головне не хвилюйтесь, адже на паніці можна попасти на необґрунтовані виплати. Ось поетапний план дій:

    1. Якщо Ви визнаєте факт залиття, але не згодні з сумою, важливо зібрати докази, що підтверджують:

    • причину залиття (наприклад, якщо прорвало загальнобудинковий стояк, то це не Ваша вина);
    • розмір реальних збитків (оцінка проводиться незалежним експертом).

    2. Повинен бути скласти Акт про залиття. Цей документ складається комісією з представника ЖЕК/ОСББ або керуючої компанії, Вас, сусіда (потерпілого) та є головним доказом у суді.

    Якщо сусід вчасно не склав Акт , то він в суді не доведе, що відбулось залиття. Якщо Акт буде складено, наприклад, через місяць - то визнати його належним доказом та оцінити завдану матеріальну шкоду (обсяги необхідного ремонту приміщень квартири, перелік пошкоджених внаслідок залиття речей та їх орієнтована вартість) буде досить складно, адже за цілий місяць власник квартири міг сам нанести шкоду своєму приміщенню для збільшення збитків.

    Тому Ви в судовому порядку можете поставити під сумнів визнання Акту як належного доказу.

    3. Оцінку збитків потрібно робити лише через незалежних експертів. Необгрунтовано високі вимоги сусіда можуть бути відхилені або значно зменшеними у суді.

    4. Ви маєте право не платити, поки не буде рішення суду. Лише суд вирішує чи є вина і скільки платити. Сусід не має права Вас змушувати відшкодовувати збитки "на руки" або "за вимогою. Проте, Ви можете усно повідомити сусіду, що згодні на певну суму і якщо це підходить сусіду, то перед сплатою потрібно вимагати від сусіда нотаріальну розписку, що він до Вас претензій не має і в майбутньому висувати їх не буде.

    5. Якщо отримали позов до суду, то зверніться до юриста або підготуйте відповідь самостійно. Ви маєте право: заперечити суму; вимагати незалежну експертизу; довести, що: це не Ваша вина; сума завищена; ремонт уже зроблено іншим способом, немає доказів залиття квартири та ін.

    6. Уникнення відповідальності можливо, якщо була аварія стояка, труби в стіні, загальнобудинковій мережі — в такому випадку відповідальним буде ОСББ або управляюча компанія, а не Ви.

    ОТЖЕ, на даний час

    1. Зробіть фото/відео місця залиття, якщо сусід надасть доступ до квартири

    2. Якщо Ви не заперечуєте співпраці, то спробуйте домовитись на суму, яка Вам підходить.

    3. Фіксуйте Вашу переписку в месенджерах (погрози, суми тощо).

    4. Не погоджуйтесь платити без належної документації.

    5. Вимагайте офіційні докази шкоди і що це саме Ваша вина

    6. Якщо буде суд — захищайтесь аргументовано, імовірно, сума буде зменшена або взагалі відмовлено у позові, якщо не буде скаладено Акту залиття квартири.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович 2 години тому

    Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду

    Вітаю. Буде суд - буде перед цим акт. У вас буде адвокат - буде експертиза. Звичайна життєва ситуація. Те, що вимагає сусід й те, що станеться насправді можуть бути дуже й дуже різні речі. Не хвилюйтесь.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України