Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора, син 15 років побився з хлопчиком відкрито кримінальне провадженням 122 ч1 , сина нецензурно послали ійого це розозлило він перший наніс удар потім його почали одразу двоє бити , його друг одного одтянув але мій син наніс ще 2 удари по обличу .Чи можуть дати умовно йому, або посадити?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
До кримінальної відповідальності притягуються особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять. Однак, за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років (вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, згвалтування, хуліганство та інші).
Види покарань:
Щодо призначення покарання неповнолітньому у вигляді позбавлення волі.
Стосовно можливих термінів:
Таке покарання неповнолітні відбувають в спеціальних установах.
Позбавлення волі не може бути призначене неповнолітньому, який вперше вчинив злочин невеликої тяжкості.
Так, відповідно до статті 97 ККУ неповнолітня особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, може бути звільнена від кримінальної відповідальності, якщо її виправлення можливе без застосування покарання. У цих випадках суд застосовує до неповнолітньої осои примусові заходи виховного характеру, а саме:
До неповнолітнього суд може застосувати кілька примусових заходів виховного характеру. А тривалість таких заходів встановлюється судом. Суд також може призначити неповнолітньому вихователя.
До неповнолітніх можуть бути застосовані додаткові покарання у вигляді штрафу та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
Неповнолітній, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнений судом від покарання, якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він на момент винесення вироку не потребує застосування покарання.
Вчинення злочину неповнолітнім є пом'якшувальною обставиною при призначенні покарання, поряд з такими як явка з повинною, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування заподіяної шкоди або усунення заподіяної шкоди тощо.
.Звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Може бути застосоване до неповнолітнього лише у разі його засудження до арешту або позбавлення волі. Випробувальний термін встановлюється тривалістю від одного до двох років. Якщо суд приймає рішення про звільнення неповнолітнього від відбування покарання з випробуванням, суд може також покласти на окрему особу, за її згодою або на її прохання, обов'язок щодо нагляду за засудженим і проведенню з ним виховної роботи. Закон не встановив вимогу до такої особи, але безумовно така особа повинна бути повнолітньою і мати можливість надавати позитивний вплив на неповнолітнього. Не виключається законом можливість покладання таких обов'язків на члена сім'ї неповнолітнього, в тому ж числі на батька.
Умовно-дострокове звільнення.
До осіб, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі за злочин, вчинений у віці до вісімнадцяти років, може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання незалежно від тяжкості вчиненого злочину, але тільки якщо людина своєю сумлінною поведінкою і ставленням до праці та навчання довела своє виправлення.
У той же час необхідно відзначити, що до неповнолітніх заміна невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням не застосовується.
З повагою, адвокат Айвазян.