Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 26 травня 2025, питання №137430

Можно ли оформить опеку над тестем?

Тесть практически при смерти требуется ежедневный уход, вода в лёгких. Может ли зять оформить опеку на тестем. Две дочери находятся за границей. Жива супруга деда но тоже очень преклонного возраста.

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    Мова йде про опіку над особою, визнаною у судовому порядку недієздатною у звйзку із психічним захворюванням, чи мова йде про постійний догляд?

    Метою є оформлення відстрочки?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Сергей Клієнт 2 дні тому

      Добрый день Юрий, речь идёт про постоянный присмотр. С целью списания с воинской службы.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ви військовослужбовець?

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо Ви є військовослужбовцем, то згідно частини 12 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" під час дії воєнного стану військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:

    • необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

    Отже, головними умовами для звільнення є:

    • наявність у тестя інвалідності І або ІІ групи
    • у тестя повинна бути довідка МСЕК або ЛКК, де вказана його потреба у постійному догляді
    • були відсутні інші родичі І або ІІ ступеня споріднення .

    Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої особи, в тому числі усиновлені.

    До членів сім'ї громадянина другого ступеня споріднення відносяться його рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

    На жаль, наявність дочок (незважаючи на те, що вони перебувають за кордоном) може бути підставою для відмови у звільненні.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України