Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 26 травня 2025, питання №137447

Чи можна оскаржити рішення суду про рострочку виконання рішення в частині строку розтрочення

У мене таке запитання. Я маю рішення суду по стягненню заборгованості за кредитом. Мною до суду була подана заява про розтрочення рішення строком на 24 місяця. Суд розглянув мою заяву і прийняв рішення задовольнити мої вимоги, тобто розтрочити стягнення з мене заборгованості по кредиту строком тільки на рік, спираючись на ч. 5 ст. 435 ЦПК України, відповідно до якої розстрочка та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення. Я просила розстрочити на 24 місяця щоб оплата була по 2400 щомісяця, а тепер за рішенням суду я повинна сплачувати по 5000 щомісяця. При цьому я вказувала у своїй заяві, що отримую тільки пенсію у розмірі 3300, більше ніяких доходів не маю, тому що знаходжусь на тривалому лікуванні і тому не можу працювати. Підкажіть, чи можна оскаржити таке рішення суду?

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ольга!

    Відповідно до законодавства розстрочка та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Курінна Ольга Віталіївна Клієнт 2 дні тому
      Дякую. Я так і гадала, але сподівалась що може щось можна змінити. Ще в мене питання стосовно тієї ж проблеми. Якщо я рострочила виконання рішення суду, буде відкриватись виконавче провадження впродовж цього терміну розтрочки?
      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу, Ольга! Буде складно, якщо взагалі можливо, щось змінити, оскільки суд діяв у межах законодавства.

        Чинне законодавство не пов’язує припинення зобов’язання з наявністю судового рішення чи відкриттям виконавчого провадження з його примусового виконання, а наявність судових актів про стягнення заборгованості не припиняє грошових зобов’язань боржника та не позбавляє кредитора права на отримання передбачених ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України сум. Вирішення судом спору про стягнення грошових коштів за договором не змінює природи зобов’язання та підстав виникнення відповідного боргу.

        Про це йдеться у постанові Великої Палати Верховного Суду від 4 червня 2019 року у справі № 916/190/18. Так, відстрочення виконання рішення спрямоване на забезпечення повного виконання рішення суду та є допоміжним процесуальним актом реагування суду на перешкоди, які унеможливлюють або ускладнюють виконання його рішення.

        Водночас розстрочення або відстрочення виконання судового рішення не є правоперетворюючим судовим рішенням. Саме розстрочення впливає лише на порядок примусового виконання рішення, а природа заборгованості за відповідним договором є незмінною.

        Таким чином, розстрочення або відстрочення виконання судового рішення не змінює цивільного або господарського зобов’язання, у тому числі в частині строків його виконання. Натомість таке розстрочення або відстрочення унеможливлює примусове виконання судового рішення до спливу строків, визначених судом.

    Курінна Ольга Віталіївна Клієнт 2 дні тому

    Дякую за дуже розгорнуту відповідь. Я, як людини, яка не має юридичної освіти, вашу відповідь на моє питання зрозуміла так: Якщо я рострочила виконання рішення суду виконавче провадження не буде відкрито до спливу строків, визначених судом. Вірно я зрозуміла чи ні?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Ольга!

      Розстрочка – це тимчасове обмеження на застосування заходів примусового виконання (арешт, опис майна, стягнення з рахунків тощо), але це не є прямою забороною для відкриття виконавчого провадження, як такого.

    Курінна Ольга Віталіївна Клієнт день тому

    Дуже дякую. Все зрозуміло.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Ольга! Вдачі Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України