Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 17 березня 2020, питання №13795 100₴

Проверка договора на аренду жилья

Хотим снять жилье и нам кинули незаполненный договор аренды. Нужно проверить шаблон договора на долгосрочную аренду жилья.

Відповіді юристів (8)

    Токмач Галина Николаевна
    15%
    Токмач Галина Николаевна 4 роки тому

    Юрист, м. Мирноград, 12 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Добрый вечер. Достаточно грамотный договор. Единственное, чем рискуете, это суммой залога при досрочном прекращении договора

    Петренко Евгений
    15%
    Петренко Евгений 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 8 років досвіду

    Здравствуйте, договор вполне стандартный, единственное, что может вызывать вопросы: п. 2.2.2. А именно формулировка "согласно общедоступной информации", так как не уточнено из каких именно источников будет определяться оценка ущерба.

    В остальном договор не содержит кабальных условий для арендатора.

    Сергеев Артем
    15%
    Сергеев Артем 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

    Не уточнен перечень имущества и его состояние. (Если речь идет о б/у технике - вопрос ремонта).

    Не лишним было б определить порядок оплаты, в т. ч. и ком. услуг - наличными, на карточку, непосредственно на счета служб

    Также порядок расторжения не соответствует законодательству.

    Стаття 825. Розірвання договору найму житла

    1. Наймач житла має право за згодою інших осіб, які постійно проживають разом з ним, у будь-який час відмовитися від договору найму, письмово попередивши про це наймодавця за три місяці.

    Якщо наймач звільнив помешкання без попередження, наймодавець має право вимагати від нього плату за користування житлом за три місяці, якщо наймодавець доведе, що він не міг укласти договір найму житла на таких самих умовах з іншою особою.

    Наймач має право відмовитися від договору найму житла, якщо житло стало непридатним для постійного проживання у ньому.

    Дострокове розірвання договору оренди житла з викупом до моменту набуття орендодавцем права на житло здійснюється у порядку, визначеному законом. Договір оренди житла з викупом може бути розірвано у випадках, визначених законом. { Частину першу статті 825 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом N 800-VI ( 800-17 ) від 25.12.2008 }

    2. Договір найму житла може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодавця у разі:

    1) невнесення наймачем плати за житло за шість місяців, якщо договором не встановлений більш тривалий строк, а при короткостроковому наймі - понад два рази;

    2) руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає.

    За рішенням суду наймачеві може бути наданий строк не більше одного року для відновлення житла.

    Якщо протягом строку, визначеного судом, наймач не усуне допущених порушень, суд за повторним позовом наймодавця постановляє рішення про розірвання договору найму житла. На прохання наймача суд може відстрочити виконання рішення не більше ніж на один рік.

    3. Договір найму частини будинку, квартири, кімнати (частини кімнати) може бути розірваний на вимогу наймодавця у разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім'ї.

    Наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці.

    4. Якщо наймач житла або інші особи, за дії яких він відповідає, використовують житло не за призначенням або систематично порушують права та інтереси сусідів, наймодавець може попередити наймача про необхідність усунення цих порушень.

    Якщо наймач або інші особи, за дії яких він відповідає, після попередження продовжують використовувати житло не за призначенням або порушувати права та інтереси сусідів, наймодавець має право вимагати розірвання договору найму житла.

    Костромина Виктория
    15%
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    стандартный интернетовский договор

    уточните - только порядок оплаты - можете в ручную дополнением к договору

    Гончаренко Константин
    15%
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Проаналізувавши документ можу сказати:

    1. Стандартна угода, але:

    2. Уточніть порядок оплати( готівкою, чи безготівковий платіж на картку.) зазначте у договорі цей момент.

    3. В акті прийому - передачі майна зазначте його стан(б/у чи новий) - це важливо для можливого його ремонту, по можливості зафіксуйте ступінь зносу майна та техніки.

    4 Ризики лише в тому, що Ви не зможете повернути сумму застави у разі розірвання договору достроково.

    5. Виправте порядок розірвання договору та спосіб оцінки збитків так як зазначене формулювання має широке розуміння та не конкретизовано.(оцінка збитків є важливим фактором для орендаря)

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Крикун Сергій  Павлович
    15%
    Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

    Во-первых, необходимым, обязательным, как я считаю, получить Арендодателю извлечение и Реестра вещных прав на недвижимое имущество в отношении квартиры - указания о праве собственности в п.1.1., как я считаю, недостаточно (и извлечение, и документ о праве собственности указать неотъемлемой частью договора)

    Во-вторых, необходимым, целесообразным является составление акта приема-передачи, как неотъемлемой части договора, с изложением состояния квартиры, наличного имущества, оборудования.

    В-третьих, как мне представляется, в интересах Арендатора определить в договоре порядок расчетов, платежей в безналичном порядке, учитывая наличие практически у каждого лица счета в банке (карты).

    Савченко Олександр
    5%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго вечора.

    1) Дуже важливо, щоб орендодавець був одноосібним власником житла.

    Якщо є ще власники, то необхідно, щоб вони написали згоду на оренду або довіреність на орендодавця.

    Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для Вас є обов'язковим документом, адже він не лише підтвердить право власності орендодавця на квартиру, але й покаже відсутність або наявність співвласників.

    2) Також просіть орендодавця, щоб він надав Вам довідку з переліком всіх зареєстрованих за даною адресою (береться в ЦНАП).

    Щоб не було потім сюрпризів, в тому числі і з оформленням субсидії (якщо звичайно вирішите оформлювати).

    3) Також обов'язковим є складання Акту прийому-передачі з детальним описом стану квартири та речей, які в ній знаходяться (можливо при передачі буде добре здійснити фото або відеофіксацію).

    Це важливо, так як: "2.2.2. Арендатор обязуется за свой счет поддерживать чистоту и порядок в арендуемом помещении, а в случае нанесения ущерба имуществу Арендодателю компенсировать ущерб, в размере рыночной стоимости, определенной на дату ущерба, согласно общедоступной информации с учетом фактического износа имущества".

    До речі, цей пункт також є суперечливим. Вважаю, що в договорі повинно бути прописано склад і вартість майна, і вже від цієї вартості (а не ринкової) Ви і будете відшкодовувати фактичну шкоду (прямі збитки) у разі її завдання майну орендодавця.

    4) Також в договорі не зазначено способи оплати орендної плати (для Вас краще безготівкові розрахунки, враховуючи, що Ви платите за кожен наступний місяць авансом) та компенсації за комунальні послуги (на рахунок орендодавця чи напряму на рахунки комунальних служб).

    Всього доброго. Пишіть, якщо будуть додаткові питання.

    Десятник  Володимир  Олексійович
    5%
    Десятник Володимир Олексійович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 50 років досвіду

    Численні умови проекту договору суперечать законодавству та є для Вас несправедливими.

    Попри це, у разі укладення такого договору та виникненні судового спору, ваші посилання на законодавство можуть бути спростовані ст. 6 ЦК України, яка передбачає можливість відступити від законодавства та врегулювати свої відносини на власний розсуд.

    Отже, якщо це можливо, запропонований проект договору підписувати не потрібно.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України