Задайте питання юристу

932 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 01 липня 2025, питання №138944

Оновлення даних у Резерв+ і отримання ВОД

Доброго дня, маю декілька питань щодо навчання та відстрочки.
Я не оновлював дані в Резерв+, не маю жодних документів із ТЦК, мені ніколи не приходила повістка. Лише один раз був у ТЦК у 2016 році, коли навчався. Навчався я в іншому місті й повинен був перенести свої дані з ТЦК до того ТЦК, де я приписаний, але не зробив цього.

Тож, питання:
1. Чи зможу я оновити дані в «Резерві» й роздрукувати звідти ВОД для вступу без відвідування ТЦК?
2. Чи безпечно в моєму випадку подавати заявку через «Дію» для отримання ВОД і перегляду, які дані там про мене є? Чи не стане це причиною для внесення мене в розшук?
3. Якщо можливо роздрукувати документ, після оплати штрафу, чи не буду я в розшуку і чи прийме навчальний заклад документи

Відповіді юристів (5)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    1. Чи зможу я оновити дані в «Резерві» й роздрукувати звідти ВОД для вступу без відвідування ТЦК?

    Якщо підтягнуться всі дані, то зможете.

    Спочатку Вам потрібно перевірити, які відомості про Вас є в Реєстрі Оберіг. Для цього потрібно оформити е-ВОД через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    Якщо Ви перебуваєте на обліку, то зможете вступити до ВНЗ та оформити відстрочку онлайн через Резерв+

    2. Чи безпечно в моєму випадку подавати заявку через «Дію» для отримання ВОД і перегляду, які дані там про мене є? Чи не стане це причиною для внесення мене в розшук?

    Е-ВОД з ДІЇ лише показує наявну інформацію. Оформлення ВОД не впливає на перебування в розшуку.

    До того ж, навіть, якщо Ви в розшуку, то проблем зі вступом не повинно бути, адже порушення правил військового обліку є підставою для притягнення Вас до адміністративної відповідальності, але це ніяким чином не впливає на Ваше право щодо вступу до ВНЗ.

    Проте, все в першу чергу залежить від керівництва ВНЗ. Тому, потрібно шукати ВНЗ, який піде Вам на зустріч, а не буде говорити, що спочатку потрібно зняти розшук, а вже потім вони зарахують на навчання.

    Згідно пункту 34 постанови КМУ 1487 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів ВНЗ повинні здійснювати перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів.

    Отже, головними умовами для вступу є наявність ВОД та перебування на військовому обліку.

    Згідно пункту 9 постанови КМУ 559 Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    3. Якщо можливо роздрукувати документ, після оплати штрафу, чи не буду я в розшуку і чи прийме навчальний заклад документи

    Зняття розшуку та статусу про порушення є можливим в таких випадках:

    1. Після закриття справи про адміністративне правопорушення через сплин строків притягнення до адмінвідповідальності (якщо в розшуку більше 3 місяців) або за відсутністю складу правопорушення (якщо Ви не були належним чином оповіщений )
    2. Сплати грошового штрафу за порушення правил військового обліку (можна зі знижкою 50%), або
    3. Оскарження розшуку в судовому порядку.

    Процедура накладення штрафу складається з етапів: подання в розшук, складання протоколу, розгляд справи, винесення постанови про грошовий штраф, сплата штрафу та зняття розшуку.

    На жаль, навіть, після оплати штрафу деякі керівники тцк надають перевагу залишати статус «у розшуку» , щоб військовозобов‘язаний не міг нормально пересуватись та отримувати адміністративні послуги поки особисто не прибуде до тцк.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • микола Клієнт 12 годин тому

      дякую вам за відповідь

      Але якщо в системі немає інформації про мене, бо я не виконав те, що мав (не переніс свої дані з ТЦК, де був один раз, до ТЦК за місцем проживання на той момент), — наскільки я пам’ятаю, я ще мав щось донести або прописатися в гуртожиток, щоб мене поставили на облік, але цього я не зробив.

      Звідси виникає питання:

      Якщо інформації про мене немає в ТЦК, і для вступу на навчання мені потрібно буде звернутись у ТЦК для оновлення даних фізично (чого я не планую робити), чи не зроблю я собі гірше, якщо подам запит через «Дію» на ЕВОД? Чи не отримає ТЦК у такий спосіб мої дані і не почне якихось дій (наприклад, внесення в розшук або виклик)?

      • Дерій Владислав Олегович
        Якщо інформації про мене немає в ТЦК, і для вступу на навчання мені потрібно буде звернутись у ТЦК для оновлення даних фізично (чого я не планую робити), чи не зроблю я собі гірше, якщо подам запит через «Дію» на ЕВОД?

        Запит через ДІЮ не зробить гірше. Цілком можливо, що Ви вже перебуваєте на військовому обліку, адже на даний час всіх масово повновлюють на обліку. ТЦК бере інформацію з реєстрів МВС, ДПС, реєстру територіальної громади, ДМС та ін.

        Чи не отримає ТЦК у такий спосіб мої дані і не почне якихось дій (наприклад, внесення в розшук або виклик)?

        Ви вже можете перебувати в розшуку, а оформивши е-ВОД з ДІЇ Ви хоча б про це знатимете.

        Якщо маєте певні хвилювання, то не завантажуйте е-ВОД. Проте, в такому випадку Ви точно не вступите до ВНЗ, адже потрвбен ВОД.

        • микола Клієнт 12 годин тому

          зрозумів, дякую!

          • Дерій Владислав Олегович

            Будь ласка! Успіхів!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України