Задайте питання юристу

932 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 02 липня 2025, питання №138998

Сзч чи ні, що думаєте

Доброго дня, я вже задавав подібне питання (https://uristy.ua/question/138667), але пройшло ще 2 тижні, в моїй військовій частині в усній формі та в приватній переписці кажуть, що подали в сзч і щоб я "ходив акуратно бо якщо поліція затримає то може реально дати 5 років". Офіційний запит я робити не хочу, в армії+ пише що такого солдата нема, в резерв+ все нормально - "на обліку"...

Стисло про ситуацію: тцк запхали в бусік, привезли до військомату, де я написав заяву рекрутеру і поїхав одразу до частини. Там я сидів тиждень чекаючи на оформлення, коли звертався до командира то він казав що я ще нікуди не зарахований та знаходжусь на резервній роті рекрутингу. Тому я вирішив шо в якщо я ніде не зарахований то чого я там сиджу і пішов додому.

Чи може бути таке що вони мене для себе помітили як СЗЧ але офіційного запиту не подавали? Хто що думає про цю ситуацію?

Відповіді юристів (5)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Миколо!

    Без запиту до ЄРДР важко щось сказати, цілком можливо, що у вч і не звертались до поліції чи військової служби правопорядку, а просто позначили у себе про те, що Ви відсутні в частині.

    Крім того, Ви можете бути звільненні від кримінальної відповідальності за СЗЧ, адже згідно статті 401 ККУ Особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407, 408 цього Кодексу, може бути звільнена від кримінальної відповідальності в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, якщо вона добровільно звернулася із клопотанням до слідчого, прокурора, суду про намір повернутися до цієї або іншої військової частини або до місця служби для продовження проходження військової служби та за наявності письмової згоди командира (начальника) військової частини (установи) на продовження проходження такою особою військової служби.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Микола Клієнт 16 годин тому
      ДякуюА чи можуть вони подати мене в сзч офіційно якщо я навіть скоріш за все не був зарахований до списків?
      • Дерій Владислав Олегович

        Звернутись до поліції вони можуть, але у Вашому випадку:

        • Ви не отримали бойову повістку з формулюванням "прибуття для проходження військової служби".
        • Вас фактично утримували у частині, але Вас не оформили як військовослужбовця (немає наказу, немає запису в армія+).
        • Ви залишили розташування, перебуваючи де-факто як цивільна особа, тобто не як військовий.

    Гретченко Павло  Євгенович
    Гретченко Павло Євгенович 15 годин тому

    Адвокат, м. Київ, 17 років досвіду

    В любому випадку будуть проблеми з СП ТЦК наказом вас зарахували до частину плюс контракт просто по часу частини покі провидуть розслідування покі передадуть до ДБР матеріали покі слідчий вас почне шукати з поліцією та ВСП пройде час. Найміть адекватного адвоката якій вам з може допомогти ! Ніхто Вас не по садить але коли Вас затримає поліція, сп тцк, всп вас відправлять на полігон та відправлять в любу військову частину щодо подальшого несення служби!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Микола!

    Цікаво, як Ви можете знаходитись у резервній роті рекрутингу військової частини та нікуди не бути при тому зарахованим? У якому статусі Ви тоді знаходитесь в даній частині?

    Чи може бути таке що вони мене для себе помітили як СЗЧ але офіційного запиту не подавали? Хто що думає про цю ситуацію?

    Може бути все, що завгодно, але Ви поїхали з ТЦК до військової частини. Ви написали заяву на прийняття Вас на відповідну посаду у дану частину. Ви пішли із даної військової частини. Якщо це не буде 407 ККУ, то може бути 336 ККУ.

    Ви впевнені, що десь там в ТЦК немає "підписаного Вами" мобілізаційного розпорядження?

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України