Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
934 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора. Підкажіть будь ласка чи можна відмовитися від присяги поки не пройдеш повторно ВЛК? Які наслідки це може мати? Документи про хвороби є, але в його справі жодного файлу. Має пласкомпопію 3 ступені, оперовану ногу ( стоїть пластина), в кінці лютого була операція. Ще є двобічна сенсоневральна приглуховатість змішаного типу 2 та 3 ступінь. Порушено звукосприйняття та звукопровндення.
Дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Тетяна!
Чоловік може відмовитись від прийняття присяги, але це не змінить його статусу військовослужбовця, оскільки такий статус військовозобов'язаний набуває в день відправлення з ТЦК до навчального центру.
Верховний Суд виніс рішення у справі щодо відмови мобілізованого військовослужбовця виконати бойове розпорядження. У постанові від 15 січня 2025 року (справа № 233/2667/23) Суд роз’яснив: відмова від прийняття військової присяги не звільняє мобілізованого від виконання наказів командування.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Тетяно!
Згідно пункту 2 Положення про порядок складання Військової присяги (Додаток 1 до Статуту внутрішньої служби (стаття 67) Військова присяга покладає на військовослужбовця всю повноту відповідальності за виконання ним військового обов’язку.
У відповідності до статті 335 Закону України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" на бойове чергування забороняється призначати осіб, які не склали Військової присяги, не засвоїли програми відповідної підготовки в установленому обсязі, а також військовослужбовців, щодо яких проводиться розслідування за провини, і хворих.
З повагою, юрист Віра Братченко!
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ДО ПРИЙНЯТТЯ ПРИСЯГИ ВИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ В СТАТУСІ "РЕКРУТА".
НА ВАС РОЗПОВСЮДЖУЮТЬСЯ ВСІ ОБОВ'ЯЗКИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ.
ЗАКОН УКРАЇНИПро Статут внутрішньої служби Збройних Сил України9. Бойове чергування
332. Бойове чергування - це виконання бойового завдання.
335. На бойове чергування забороняється призначати осіб, які не склали Військової присяги, не засвоїли програми відповідної підготовки в установленому обсязі, а також військовослужбовців
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
За відмову від присяги можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності, а за відмову від виконання наказу командира - до кримінальної.
Ознайомтесь з корисним матеріалом https://sud.ua/uk/news/publication/322595-fakt-tog...
З повагою, юрист Дерій В.О.!