Задайте питання юристу

934 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

06 липня 2025, питання №139120

Розшукує тцк що робити?

Добрый день. Підкажіть будь ласка що робити , якщо я за кордоном ,а в резерві+ показує,що мене розшукує тцк тому що закінчилась відстрочка?… Дякую.

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    Чому Ви вирішили, що ТЦК розшукує Вас з причини закінчення відстрочки? ТЦК подає у розшук, якщо військовозобов'язаний порушив правила військового обліку або ж мобілізаційного законодавства, наприкалад, не з'явився за повісткою.

    Тож, для початку потрібно зрозуміти, які саме правила військового обліку Ви порушили, бо "закінчення терміну дії відстрочки" до таких правил не відноситься та не є підставою для притягнення Вас до адміністративної відповідальності.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Братченко Віра Юріївна

    Доброго дня, Олександре!

    Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки скеровує до органу Національної поліції подання про розшук військовозобов'язаних, котрі:

    - отримали повістку поштою і не зʼявились;

    - були проінформовані на підприємстві керівником під підпис або усно;

    - отримали повістку особисто під підпис та не зʼявились в зазначену дату;

    - не обновили дані вчасно на виконання вимог закону до 16.07.2024 року;

    - не перебувають на військовому обліку;

    - не пройшли та не мають діючої ВЛК Довідки:

    - порушили правила військового обліку.

    Для з'ясування причин перебування у розшуку слід направити відповідній запит до ТЦК та СП за місцем військового обліку.

    Наразі Ви перебуваєте закордоном, згідно з Правилами військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджених Постановою КМУ від 30 грудня 2022 р. № 1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    (п. 1) призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку: у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців — за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2020 р. № 85 "Деякі питання обліку громадян України, які проживають за межами України" врегульовано питання ведення закордонними дипломатичними установами України обліку громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за межами України (далі - консульський облік).

    Кабінетом Міністрів України постановою від 30.12.2022 № 1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Згаданий Порядок визначає компетенцію та функції закордонних дипломатичних установ України з питань організації ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в Закордонних дипломатичних установах України.

    Пунктом 52 Порядку визначено, серед іншого, що ЗДУ ведуть облік осіб згаданих категорій за списком та повідомляють у семиденний строк з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку.

    Відповідно до пункту 51 Порядку Закордонні дипломатичні установи України інформуватимуть громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу.

    16 серпня 2024 р. Кабінетом Міністрів України було ухвалено постанову № 932 «Про реалізацію експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів» (далі - Постанова).

    У частині проходження ВЛК Постановою унормована можливість військово-лікарській комісії робити висновок про стан здоров’я особи на основі документів та даних, наявних в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) eHealth. КМУ врегулював порядок проходження ВЛК для осіб з інвалідністю та осіб, які мають певні захворювання. Згідно з Постановою такі особи зможуть пройти ВЛК без проведення самого медичного огляду.

    З повагою, Віра Братченко!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Правила військового обліку затвердженні постановою КМУ №1487, за порушення будь-якого з цих правил ТЦК та СП має право на звернення до поліції з метою розшуку порушника.

    Найпоширенішими причинами розшуку є:

    1. Неперебування на військовому обліку за адресою реєстрації місця проживання.
    2. Неперебування на військовому обліку на підприємстві або місці навчання.
    3. Ігнорування виклику за повісткою, яка вручена особисто, поштою, на підприємстві або місці навчання.
    4. Ігнорування направлення на проходження військово-лікарської комісії.
    5. Неуточнення військово-облікових даних.
    6. Ухилення від військового обліку.
    7. Ухилення від призову на військову службу.
    8. Ухилення від взяття на облік військовозобовʼязаних осіб.

    НЕОБХІДНО ЗРОЗУМІТИ ЗА ЩО ВАМ ПОДАЛИ У РОЗШУК.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня

    Скоріш за все Вам прислали повістку на Вашу зареєстровану адресу проживання в Україні, Ви про неї не знали і не з'явилися, а тепер ТЦК оголосило Вас в розшук

    Згідно законодавства Вам повинні були прислати повістку на уточнену адресу в Резерв+, але ясна річ, що якщо Ви вказали адресу проживання за кордоном, то ніхто за кордон такі повістки слати не буде.

    ПРОТЕ, ВИ МОЖЕТЕ ПОВІДОМИТИ ТЦК ПРО ТЕ, ЩО ПЕРЕБУВАЄТЕ ЗА КОРДОНОМ, НЕ ОТРИМУВАЛИ ПОВІСТОК, НЕ МАЄТЕ МОЖЛИВОСТІ ОСОБИСТО ПРИБУТИ ДО ТЦК, ТОМУ РОЗШУК Є НЕПРАВОМІРНИМ І ВИМАГАЙТЕ ЙОГО ЗНЯТИ.

    Для цього Вам потрібно надіслати лист до ТЦК із копією закордонного паспорту або іншого документу, який підтверджує Ваше перебування за кордоном. Можна також додати ДОВІДКУ ПРО ПЕРЕТИНАННЯ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ https://dpsu.gov.ua/uk/yak-otrimati-dovidku-pro-pe... або документи з консульства про перебування на консульському обліку, або документи про тимчасовий захист в іноземні й країні (за наявності). Також можна зателефонувати до ТЦК (із записом розмови) та/або відправити повідомлення про неможливість прибуття до ТЦК на електронну пошту ТЦК.

    Загалом ніхто не застрахований від неправомірних дій ТЦК, які можуть спробувати будь-кого притягнути до адміністративної відповідальності за неявку по повістці, проте даний штраф можна оскаржити у судовому порядку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України