Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
934 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Потрібна термінова послуга зі складення досудової скарги до ЦВЛК про бездіяльність ЦВЛК при затвердженні висновку районної влк м. Киева про непридатність до військової служби.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дмитро!
Не зовсім зрозуміло із Вашого питання: Ви бажаєте подати скаргу до ЦВЛК на дії ЦВЛК?
З повагою, адвокат Айвазян.
Так, чи як це треба правильно зробити?У січні 2025 року я отримав висновок районної влк про непридатність який досі перебувае на затвердженні у ЦВЛК, проконсульйте мене що до необхідних дій, або надайте супровід по отриманню з ЦВЛК моїх документів.
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВи маєте докази того, що постанова ВЛК ТЦК знаходиться на затвердженні в ЦВЛК? Звертались до свого ТЦК та до Київського міського ТЦК з приводу цього питання?
Після того, як Ви пройшли ВЛК у січні 2025 року, постанову ВЛК ТЦК повинні були направити спочатку на перевірку до Київського міського ТЦК. Останній, в свою чергу, вже передати на затвердження до ЦВЛК.
Так це вже зроблено, у мене е відповідь від ЦВЛК та Київського міського ТЦК на запит що до стану розгляду моеї справи, про те що моя справа знаходиться у ЦВЛК з березня та очікує затвердження в порядку черги. (без зазначення будь яких строків обо термінів).
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЦе добре, що маєте вже відповідь. На жаль, вся проблема полягає в тому, що Положенням про ВЛЕ визначені строки, в які постанова про непридатність повинна бути направлена на перевірку до обласної ВЛК (у Вашому випадку Київський міський ТЦК), визначені строки, у які обласна ВЛК повинна перевірити постанову ВЛК ТЦК та направити останню на затвердження до штатної ВЛК (у Вашому випадку ЦВЛК), але не визначені строки затвердження поставнови ВЛК ТЦК штатною ВЛК. Це є великоюпроблемою станом на зараз, бо громадяни чекають на затвердження штатною ВЛК від півроку до року, і це кращій варіант, оскільки штатна ВЛК ще й може після відповідного терміну не затвердити постанову, а, наприклад, повернути на доопрацювання й потім все починається заново.
Отже, направити скаргу до ЦВЛК на дії ЦВЛК неможливо. Звісно, можна звернутись до суду, але таке звернення буде безперспективним, оскільки на законодавчому рівні не визначений строк затвердження постанови ВЛК ТЦК штатною ВЛК, тобто, по-суті, немає строку, який ЦВЛК порушила. Окрім того, припустимо, навіть за умови того, що суд визнає дії ЦВЛК протиправними, він не зобов'яже ЦВЛК затвердити постанову, оскільки це є діскреційні повноваження саме ЦВЛК.
В кінцевому варіанті, на жаль, Ви не маєте важелів впливу у даній ситуації.
Єдине, що Ви можете робити, це час від часу нагадувати про себе ЦВЛК шляхом подання заяв щодо стану розгляду постанови ВЛК ТЦК про Вашу непридатність до проходження служби, та чекати.
Дуже Вам Дякую.
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Дмитро! На жаль, більш нічим допомогти не можу і ніхто не зможе, сподіваюсь, що все вирішитисься, як найшвидше для Вас.
Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дмитре!
Визнати протиправною бездіяльність ЦВЛК та зобов'язати вчинити певні дії, а саме розглянути подані Вами документи Ви можете виключно до суду. Поряд з цим, Ви маєте право звернутися до ЦВЛК з запитом щодо стану розгляду направлених документів.
ЦВЛК підпорядковується Міністерству оборони України, а її посадові особи є військовослужбовцями.
Профільним нормативно-правовим актом в частині унормування дисциплінарних стягнень, що накладаються на військовослужбовців, є Дисциплінарний статут Збройних Сил України, де згідно пункту 48 на військовослужбовців можуть бути накладені такі дисциплінарні стягнення:
а) зауваження;
б) догана;
в) сувора догана;
г) позбавлення чергового звільнення з розташування військової частини чи з корабля на берег (стосовно військовослужбовців строкової військової служби та курсантів вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти);
ґ) попередження про неповну службову відповідність (крім осіб рядового складу строкової військової служби);
д) пониження в посаді;
е) пониження у військовому званні на один ступінь (стосовно осіб сержантського (старшинського) та офіцерського складу);
є) пониження у військовому званні з переведенням на нижчу посаду (стосовно військовослужбовців сержантського (старшинського) складу);
ж) звільнення з військової служби через службову невідповідність (крім осіб, які проходять строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, а також військовозобов’язаних під час проходження навчальних (перевірочних) і спеціальних зборів та резервістів під час проходження підготовки та зборів).
Ви маєте право звернутися зі скаргою до Міністерства оборони України щодо призначення службового розслідування та притягнення винних осіб ЦВЛК до дисциплінарної відповідальності.
Згідно пункту 87 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України дисциплінарне стягнення має бути накладене не пізніше ніж за 10 діб від дня, коли командирові (начальникові) стало відомо про правопорушення, а у разі провадження службового розслідування - протягом місяця від дня його закінчення, не враховуючи часу перебування військовослужбовця на лікуванні або у відпустці. Під час накладення дисциплінарного стягнення командир не має права принижувати гідність підлеглого.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладено після шести місяців з дня виявлення правопорушення. До зазначеного строку не зараховується час проведення службового розслідування, перебування військовослужбовця на лікуванні, у відпустці, під вартою, а також час відсутності на службі без поважних причин.
Згідно п. 3.8. розд. 3 Положення про військово-лікарську комісію, під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК про непридатність до військової служби військовозобов’язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу у трьох примірниках, які не пізніше 10-денного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних ТЦК, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.
Чіткого строку, встановленого для розгляду та затвердження документів законодавство не містить, отже, слід дійти до висновку, що документи розглядаються в порядку черговості їх надходження.
У разі ініціювання Вами звернення до Міністерства оборони України зі скаргою на умисне затягування розгляду документів, якщо буде призначено проведення перевірки та виявлено порушення черговості такого розгляду, дії ЦВЛК будуть віднесені до "корупційних ризиків".
Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» викривач корупції – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.
Отже, особа вважається викривачем за сукупності таких умов:
- повідомити про корупцію має фізична особа (громадянин України, іноземець, особа без громадянства), яка переконана, що її інформація є достовірною;
- наведена у повідомленні інформація повинна містити факти, що доводять можливе вчинення іншою особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, які можна перевірити;
- ця інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходження нею служби чи навчання.
У разі відсутності хоча б однієї з вищевказаних умов особа вважається заявником.
З повагою, юрист Віра Братченко!
Доброго дня, за умов викладенних у вкладенні, є якійсь результативний спосіб вирішення питання.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ТРЕБА ДІЯТИ В РАМКАХ ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ ".