Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
934 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Хотілось би взнати, що означає цей штамп, і чи правомірно те що мене поставили на військовий облік ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Суми, 3 роки досвіду
Доброго дня!
Вас визнано непридатним до служби в мирний час, обмежено придатним у воєнний час і знято з обліку (можливо, за наказом № 342 від 09.06.2006). У зв'язку з цим у паспорті є відмітка «невоєнообов'язаний». Тими роками в нашій країні не було введено воєнного стану, і термін перебування на обліку був менший, крім того, вас визнали обмежено придатним у воєнний час, а зняли з обліку як непридатного до служби в воєнний час.
З 2017 року до запасу Збройних сил України та інших військових формувань зараховуються громадяни України, які придатні за станом здоров'я до проходження військової служби в мирний чи воєнний час (усі громадяни зняті з військового обліку відповідно до наказу МОУ від 09.06.2006 № 342) і не досягли граничного віку перебування в запасі (ст. 27 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»). Військовозобов'язані, які перебувають у запасі і мають військові звання офіцерського, рядового, сержантського та старшинського складу, діляться на категорії за віком: перша категорія – до 35 років, друга категорія – до 60 років (ст. 28 Закону). Граничний вік перебування в запасі другої категорії є граничним віком перебування в запасі та у військовому резерві.
Згідно з п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text) та Положенням про ВЛК (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text), виключенню з військового обліку в відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки (для військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України – в Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, для військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України – в відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
Отже, проходження комісії є законною дією територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату), оскільки Ви вважаєтесь придатним до військової служби в воєнний час за вашими попередніми документами, а для визначення непридатності (придатності або тимчасової непридатності) до військової служби необхідно пройти медичну комісію ВЛК. І вже після нового ВЛК будуть вирішувати чи ставити Вас на облік чи ні. Якщо за новимиправилами Ви маєте мтатус обмежено придатного у воєнний стан та непридатного у мирний - то за умови якщо процедура пройшла згідно закону - то дії не можуть розцінюватися як незаконні. Треба додатково дивитися чому тоді надали такий статус і чи все правильно було в проходженні ВЛК і тд. Уточніть інформацію.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
На жаль, даний штапм свідчить про те, що Ви були лише ЗНЯТИЙ з військового обліку, а НЕ ВИКЛЮЧЕНИЙ.
Вас могли взяти (поновити) на військовому обліку згідно п.2 ч.1 ст.37 "Про військовий обов'язок і військову службу" , в якому вказано, що "взяттю на військовий облік військовозобов’язаних підлягають громадяни України зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України.
Щоб Вас не мобілізували Ви повинні мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
З повагою, юрист Дерій В.О.!