Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
936 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора. Підкажіть будь-ласка чи може чоловік ( мобілізований) перевестись до тилової частини по сімейним обставинам у звʼязку з вагітностю дружини третьою дитиною, при наявності двох маленьких (5 років і 1 рік)? Ми є ВПО, тож допомогати нема кому ,крім чоловіка + потрібно лягати у лікарню на збереження
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Вероніка!
Ваш чоловік має право подати рапорт до командира частини на переміщення до іншої військової частини у зв'язку із сімейними обставинами. Але погодження такого рапорту є правом командира, а не його обов'язком.
Тож, для правильного та скорішого переміщення чоловіку треба виконати три обов’язкових умови:
1. Мати відношення від тої частини, куди треба хочете перевестися.
2. Мати підстави для переміщення.
3. Довести необхідність переміщення командиру своєї частини.
Але давайте підемо по порядку...
Переміщення військовослужбовців відбувається на підставі статті 110 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України. Переміщення військовослужбовців здійснюється в разі, коли звільнення їх із посад або призначення на інші посади належить до номенклатури призначення різних посадових осіб.
Переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:
між з'єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями - наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з'єднання, військові частини та оперативні командування;
між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, - наказом Головнокомандувача Збройних Сил України;
між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, - наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.
Відповідно до пункту 112 Положення Військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у випадках, визначених пунктом 82 цього Положення, а також якщо з урахуванням вчиненого правопорушення військовослужбовець, якому призначено покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців, не може бути залишений на посаді, пов'язаній із керівництвом підлеглими особами.
А от у пункті 82 Положення, що регулює призначення військовослужбовців на посади та має пряме відношення до попереднього пункту йдеться про наступне:
2) на рівнозначні посади:
за сімейними обставинами - на особисте прохання;
Для переміщення в іншу місцевість військовослужбовець до рапорту додає відповідні документи, які підтверджують необхідність зміни місця проживання:
дружини (чоловіка);
його (її) неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей - учнів (студентів) навчальних закладів за денною формою навчання, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та дітей-інвалідів I або II групи;
непрацездатних батьків військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка);
братів, сестер військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які перебувають на його (її) утриманні.
Коли у Вас будуть на руках відношення та документи, що підтверджують відповідну підставу для переведення, час писати рапорт Вашому командиру. Далі все залежить від нього. Проте у разі відмови Ви повинні пам’ятати, що незаконну відмову можна завжди оскаржити - або в адміністративному, або в судовому порядку.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Пробувати треба, але все залежить від рішення військової частини, адже це виключно їх прерогатива. Основне мати відношення, тобто письмову згоду, куди б хотів перевестися Ваш чоловік.
З повагою!
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Це можливо лише за добрової волі командира та рекомендаційного листа від командування тилової військової частини (про те, що для чоловіка є відповідна посада).
З повагою, юрист Дерій В.О.!