Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
937 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, я дочь рождена 22.03.1998(27лет),
отец погиб 22.03.2023 года , я не была на иждевлении отца,не получала алименты , была замужем, сейчас в разводе . Есть ли у меня право подать заявление на получение помощи(15 млн) за погибшего отца ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Валерія!
Право подати заяву в Вас є, проте, Ви, скорше за все, отримаєте відмову у виплатах, оскільки на момент загибелі батька не мали права на ОГД.
Відповідно до статті 16-1 ЗУ " Про соціальний та правовий стутс військовослужбовців" (редакція від 29.07.2022 року).
Особи, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги
1. У випадках, зазначених у підпунктах 1 - 3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Утриманцями вважаються члени сім'ї, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста (особу, звільнену з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення).
Тільки після редакції статті 16-1 вищезгаданого Закону від 09.12.2023 р. N 3515-IX з'явилась наступна норма:
"4. До членів сімей загиблих (померлих) осіб, зазначених у підпунктах 1 - 3 пункту 2 статті 16 цього Закону, належать:
діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблої (померлої) особи та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких загиблу (померлу) особу за її життя було позбавлено батьківських прав".
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Звертайтеся до ТЦК та подавайте пакет документів.
На даний час Ви маєте право на ОГД і реалізувати це право Ви можете протягом 3 років після загибелі батька, тобто у Вас є час до березня 2026 року.
Якщо отримаєте відмову, то її потрібно буде оскаржувати в судовому порядку.
Якщо ОГД вже отримали інші родичі , то Ви можете в судовому порядку вимагати перерозподілити кошти.
Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цією постановою, можуть його реалізувати протягом ТРЬОХ років з дня виникнення у них такого права. Днем виникнення такого права є дата складання актового запису про смерть, зазначена у свідоцтві про смерть особи, зазначеної у пунктах 1-1-2 цієї постанови, загибель якої сталася в період воєнного стану або смерть якої настала внаслідок причин, зазначених в абзаці першому цього пункту, не пізніше ніж через один рік після поранення (контузії, травми, каліцтва).
1.6. Якщо після призначення та виплати ОГД у повному розмірі, за її отриманням звертаються інші особи, які мають на неї право, питання щодо перерозподілу суми такої допомоги між особами, які мають на неї право, вирішується за взаємною згодою осіб або в судовому порядку.
1.7. ОГД призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її призначення та отримання, за їх особистою заявою чи заявою їх законних представників. Заява (додаток 1) подається до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦКСП) незалежно від місця реєстрації заявника.
Ознайомтесь з ПЕРЕЛІКОМ ДОКУМЕНТІВ які надають члени сім’ї до районного (міського) ТЦКСП для призначення та виплати ОГД.які надають члени сім’ї до районного (міського) ТЦКСП для призначення та виплати ОГД.
З повагою, юрист Дерій В.О.!