Задайте питання юристу

938 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 21 липня 2025, питання №139792

Виїзд закордон, людина з інвалідністю

Я був обмежено придатним(останній раз влк у 2008), у резерв+ був розшук, нещодавно отримав 3-тю групу інвалідності на 1 рік і оформив відстрочку у резерв+(швидко підтягнулась інвалідність с рестрів), але розшук не зник. Тому я пішов у ТЦК, там мені дали протокол про закриття правопорушення(через деякий час розшук зник). Нічого про влк не казали, але я за декілька тижнів до цього оформив у резерв+ влк(щоб уникнути штрафа), але на влк не пішов. Знаю, що вони начебто не можуть відправляти на влк інвалідів.
Але питання ось в чому - з обліку мене не зняли/не виключили.
Це буде проблема, якщо захочу поїхати закордон?
Мені потрібно йти і напрошуватись на влк?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Валерію!

    В Вас не буде проблем, оскільки Ви маєте право на виїзд за кордон незалежно від ступеня Вашої придатності до проходження військової служби та перебування на обліку в ТЦК, як особа з інвалідністю.

    Відповідно до Постанови КМУ №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України":

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    "особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність)".

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України