Задайте питання юристу

939 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 28 липня 2025, питання №140050

Як виїхати за кордон, супроводжуючи особу з інвалідністю?

Доброго дня, підкажіть, будь ласка, як виїхати за кордон чоловіку, супроводжуючи бабусю з інвалідністю 1 групи? З документів є довідка по догляду, акт про те, що проживаємо разом, висновок МСЕК, ще так розумію потрібні будуть і документи, що підтверджують родинні зв'язки?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Лілія!

    З документів є довідка по догляду,

    Мається на увазі довідка про компенсацію за догляд на непрофесійній основі?

    акт про те, що проживаємо разом,

    Акт спільного проживання від виконкому?

    висновок МСЕК, ще так розумію потрібні будуть і документи, що підтверджують родинні зв'язки?

    Так, відповідні документи бажано мати при собі, так само, як і документ, який підтверджує інвалідність бабусі (окрім довідка МСЕК):

    посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

    Чоловік має оформлену відстрочку? Чи є ВОД в наявності? Чи не перебуває чоловік у розшуку ТЦК?

    Відповідно до Постанови КМУ №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України":

    "2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд

    або

    документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду.

    Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Лілія Клієнт 9 годин тому

      Так, довідка про компенсацію за догляд на непрофесійній основі та акт спільного проживання від виконкому наявні, а щодо військових документів, то відстрочку не оформлював, в резерв дані оновлені, на обліку і в розшуку не перебуває. То потрібно в такому разі отримати відстрочку, і або довідку про компенсацію за догляд на непрофесійній основі плюс посвідчення інвалідності, або акт встановлення факту здійснення догляду плюс посвідченням особи з інвалідністю ? І ще окремо підкажіть, чи варто продумувати мету виїзду за кордон? Ніби кажуть, що це також грає роль. Дякую!

      • Айвазян Юрій Климентійович
        то потрібно в такому разі отримати відстрочку,

        Є у бубусі родичі першого ступеня споріднення? Діти, чоловік? Якщо є, то чи потребують вони постійного догляду?

        Згідно Правил перетину кордону відстрочка не потрібна, але питання полягає в тому, як проїхати без оформленної відстрочки через блокпости та дістатись до пункту перетину кордону?

        і або довідку про компенсацію за догляд на непрофесійній основі плюс посвідчення інвалідності, або акт встановлення факту здійснення догляду плюс посвідченням особи з інвалідністю ?

        Так, довідка в Вас вже є. Тож, раджу отримати документ, який підтверджує інвалідність, якщо маєте таку змогу.

        І ще окремо підкажіть, чи варто продумувати мету виїзду за кордон? Ніби кажуть, що це також грає роль. Дякую!

        Так, радять продумувати, хоча, це не визначено жодною нормою законодавтва. Ваше завдання мати необхідні документи, мета виїзду прикордонників хвилювати не повинна - це не їх компетенція.

        • Лілія Клієнт 9 годин тому

          З родичів є дід, який також потребує догляду (в такому разі якісь документи також потрібні?), а довідка так розумію не відіграє значну роль, якщо спиняють на блокпості?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України