Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я взяла кредит в банке всё оплачивала по договору.В сложившейся ситуацией в нашей стране(карантин) у меня сейчас нет возможности оплачивать,я не работаю.Сотрудники банка(инспекторы)постоянно звонят,звонят моим коллегам по работе,отправляют смс ,о том ,что у меня долг.Номера сотрудников взяли на сайте и говорят им ,что я указала их как ответчиков за мой кредит).Инспекторы рассказывают мне,что если я замужем мой муж должен оплачивать кредит тоже.Это нормально,подскажите?
Сегодня позвонили с банка и предложили мне:Кредитные каникулы.И там всё условия выгодные банку только.У меня кредит до 23 года,они мне предлагают выплатить до 23 года всю сумму с процентами и потом ещё оплатить все месяцы карантина!Сумма по 8 тыс.гр за каждый месяц выходит.Они нарушают закон,подскажите пожалуйста?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про споживче кредитування
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 1, ст.2)
{Із змінами, внесеними згідно із Законами№ 122-IX від 20.09.2019, ВВР, 2019, № 44, ст.278№ 533-IX від 17.03.2020}
Цей Закон визначає загальні правові та організаційні засади споживчого кредитування в Україні відповідно до міжнародно-правових стандартів у цій сфері.
6. У разі прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів) споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення. В тому числі, але не виключно, споживач в разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язань за таким договором. Забороняється збільшення процентної ставки за користування кредитом з причин, інших ніж передбачені частиною четвертою статті 10561 Цивільного кодексу України, у разі невиконання зобов’язань за договором про споживчий кредит у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів). Норми цього пункту поширюються у тому числі на кредити, визначені частиною другою статті 3 цього Закону.
{Розділ IV "Прикінцеві та перехідні положення" доповнено пунктом 6 згідно із Законом № 533-IX від 17.03.2020}
Платить по кредиту надо, Вас на период карантина освободили от штрафных санкций за просрочку. Реструктуризация кредита - это как Вы сможете договориться с банком. Про мужа - все зависит от того на что Вы брали кредит, давал ли он свое согласие на кредит и .д.