Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 10 квітня 2020, питання №16171

Увольнение с роботы без причины

Уволили с роботы без видимой причины и не отдают трудовую книжку пока я не подпишу договор куда мне можно обратиться за помощью.При карантине увольнять с роботы говорят нельзя это правда? Работодатель должен выплатить конпенсацию рабочему?

Відповіді юристів (4)

    Кирюшин Артем Андреевич

    Для ответа на данный вопрос как минимум нужно узнать:

    1. Вы были официально оформлены?

    2. Если да, то знакомились ли с приказом об увольнении? Какие основания указаны в приказе?

    3. Какой договор требуют подписать?

    • Алла Клієнт 4 роки тому

      говорили что я оформленна но в трудовой книжке нет записи ,и теперь нужно им что-бы я подписала трудовой договор задним числом иначе не отдадут трудовую с приказом об увольнении я не знакома, попросили написать заявление об увольнении по соглашению двух сторон

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Обращайтесь с жалобой в Территориальную Государственную Инспекцию Труда.

    И подавайте на работодателя в суд. Пока Вам не выдадут Трудовую книжку, Вы считаетесь работником предприятия и Вам обязаны начислять з/п.

    Даю еще дополнительную информацию.

    Законом про COVID-19 установлено, що на період карантину роботодавець може надавати працівнику за його згодою відпустку.

    Так, згідно із доповненням до статті 26 Закону України «Про відпустки», під час запровадження карантину термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не включається у загальний строк, встановлений частиною першою цієї статті (15 календарних днів). Відтак, законом запроваджено окремий вид відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін – як відпустка на період дії карантину.

    Відпустки:

    • право на відпустку на період карантину без збереження заробітної плати за згодою сторін (згідно із законом про COVID-19);
    • право на додаткову відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною віком до 14 років на період карантину (п. 3-1 ст. 24 Закону України «Про відпустки»);
    • право на щорічну оплачувану відпустку (ст. 6 Закону України «Про відпустки»);
    • право на додаткову відпустку тривалістю 10 (17) днів для працівників, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, жінок, які мають двох або більше дітей віком до 15 років та інших категорій працівників, перелічених в ст. 19 Закону України «Про відпустки»;
    • право на відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 15 календарних днів (ст. 26 Закону України «Про відпустки»);
    • право на оформлення листка тимчасової непрацездатності, якщо малолітня дитина захворіла в період карантину (п.п. 5 п. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування»).

    Усі наведені варіанти відпусток надаються лише за згодою працівника. Якщо останній відмовиться йти у відпустку чи працювати з дому, роботодавцю нічого не залишиться, як оголошувати простій.

    Частиною 1 ст. 113 КЗпП України встановлені гарантії по заробітній платі на час простою працівника – не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

    Саме таку неформальну позицію наразі займає Державна служба України з питань праці: оголошення простою та оплата двох третин тарифної ставки працівника на час простою.

    При цьому, відповідно до ст. 617 Цивільного кодексу України, відсутність коштів, необхідних для виплати заробітної плати, не звільняє роботодавця від відповідальності за порушення зобов’язання по її виплаті.

    Пусть или сокращают, или объявляют простой с сохранением 2/3 оклада, или пусть обращаются в госорганы о выплатах своим работникам по частичной безработице (если работодатель относится к малому и среднему бизнесу).

    Статья 172 действующего УК предусматривает ответственность за незаконное увольнение работника.

    Статья 175 Уголовного кодекса Украины устанавливает уголовную ответственность за необоснованную невыплату заработной платы, стипендии, пенсии более чем на один месяц, совершенную умышленно руководителем предприятия любой формы собственности.

    Есть вопросы обращайтесь лично через мой профиль на этом сайте.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте!

    По Вашему вопросу:

    "Уволили с роботы без видимой причины и не отдают трудовую книжку пока я не подпишу договор куда мне можно обратиться за помощью.При карантине увольнять с роботы говорят нельзя это правда? Работодатель должен выплатить компенсацию рабочему?"

    - Вы имеете право подать жалобу в Государственную инспекцию труда, заявление в полицию о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела и иск в суд.

    Удачи Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України