Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 29 червня 2019, питання №1656

Сомнительный трудовой договор

Добрый день! Работодатель не оформляет официально на работу, так как, я пенсионер. В "цивільно-правовому договорі" указано, что оплата за выполненную работу будет производиться до 20 числа месяца, следующем за тем, в котором выполнялась работа, это вообще как? Получается я 2 месяца без з/ п, посоветуйте, как быть не обманутой. Спасибо.

Відповіді юристів (1)

    Миколасюк Роман Анатольевич
    Миколасюк Роман Анатольевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Літин, 12 років досвіду

    Доброго дня!

    Цивільно-правовий договір не є підставою для виникнення трудових відносин, а отже Ваш працедавець фактично працедавцем не являється, а є Вашим контагентом.

    Виходячи із того, що трудових відносин немає, а є цивільно-правові відносини, то у Вашого "працедавця" відсутній обов'язок із щомісячної виплати Вам заробітної плати. Оплачується лише фактично виконана робота, а у випадку якщо у поточному місяці Вам не надавались завдання і робота по ним не виконувалась - то у "працедавця" відсутній обов'язок із сплати винагороди.

    Якщо Ви вважаєте, що дані відносини є саме трудовими, а цивільно-правовий договір є прихованим трудовим договором, то в такому випадку можна звернутися до Державної служби України з питань праці. У разі встановлення під час перевірки, що укладений цивільно-правовий договір містить ознаки, притаманні трудовому договору, то на Вашого працедавця накладуть штраф за фактичний допуск працівника до роботи без укладання трудового договору.

    Однак, перекваліфікація Ваших із працедавцем відносин із цивільно правових у трудові залежитиме від переконання інспектора з питань праці, який проводитиме перевірку, оскільки законодавством не визначено чітких ознак, за якими цивільно-правові відносини підлягають перекваліфікації у трудові.

    З повагою,

    Керуючий адвокатського бюро «INSIGNIS», адвокат Миколасюк Роман


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України