Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Батьки подарили гроші на купівлю квартири. Донька купила квартиру за ці гроші перебуваючи в шлюбі. З часом розлучилась. Тепер колишній чоловік має право на половину. Чи можливо оформити факт дарування грошей заднім числом?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Батьки подарили гроші на купівлю квартири. Донька купила квартиру за ці гроші перебуваючи в шлюбі. З часом розлучилась. Тепер колишній чоловік має право на половину. Чи можливо оформити факт дарування грошей заднім числом? - у нотариуса - нет
Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду
Батьки подарили гроші на купівлю квартири. Донька купила квартиру за ці гроші перебуваючи в шлюбі. З часом розлучилась. Тепер колишній чоловік має право на половину. Чи можливо оформити факт дарування грошей заднім числом?
Так, як вимагає закон - ні. Але можливі варіанти зберегти квартиру, або перевести право власності на батьків через суд.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Задній числом звичайно ви не зможете оформити договір дарування у нотаріуса, але він може бути оформлений в простій письмовій формі, і потім в судовому порядку визнати право власності або за вашою дочкою, або за вами. Договір дарування між спадкоємцями першої черги оподатковується за нульовою ставкою, тому є варіанти.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте!
У нотариуса договор дарения задним числом не оформите.
Как вариант, долговая расписка от дочери Вам, чтоивщяла деньги в долг, при этом, долговую расписку удостоверять у нотариуса не нужно.
Удачи Вам!